V Klubu nadaných dětí byl slon

elefant_4

Tentokrát se v klubu nemluvilo vůbec česky, ale s dopomocí obrázků a hry rozuměli úplně všichni. Děti se seznámily s příběhem knížky How the elephant got this trunk od Rudyarda Kiplinga. Hledaly a předváděly zvířata, která se v příběhu objevují, hrály si s anglickými slovy a malovaly si na záda. Při porovnávání dvou verzí příběhu děti našly dokonce víc odlišností než paní učitelka.

Další články

IMG_8124

Kouzelnická škola Didaktis

V červenci se 18 dětí vrátilo do Didaktisu, aby společně s profesorkou Loci (Míšou Bendovou) a redaktorkou (Jančou Majerníčkovou) nasedly do Bradavického expressu a nastoupily do Školy čar a kouzel v Bradavicích. Příměstský tábor byl inspirován…

20220603_102536

Provoz školy o prázdninách

Vážení rodiče, provoz ŠD a ŠJ bude v době letních prázdnin přerušen, vyjma příměstské tábory. Provoz kanceláře školy bude v červenci a srpnu omezen, v případě potřeby využijte úřední hodiny - každou středu od 9:00 do 13:00 (kromě 31.7.), popř. nás…

SCIO2024

Testován SCIO - výsledky 2024

Naše škola má ve svých řadách žáky, kteří dosáhli výborného výsledku v Nárovním testování pro základní školy a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, které proběhlo na jaře 2024. Z 26 testovaných získalo 6 žáků ocenění za 1., 2. a 3. nejlepší…