Inspirující svět pohádek, básní a příběhů

knihovna

Naše škola se v letošním roce zúčastní mezinárodního projektu, který již 14. rokem podporuje přátelství mezi Českou a Slovenskou republikou. 
Krásným tématem pro rok 2023 je: Inspirující svět pohádek, básní a příběhů 
Prostřednictvím výměny záložek, ztvárněných libovolnou technikou, navážeme kontakt s našimi slovenskými kolegy a slovenskými spolužáky ze ZŠ a MŠ Stráne pod Tatrami. Skrze výrobu záložek a doprovodné aktivity se společně podpoříme v rozvoji čtenářských dovedností, budeme sledovat pestrost tradičních pohádek, jazykovou rozmanitost, literaturu, historii a také zvyky našich sousedů.
Jdeme se do toho pustit! Výsledky naší práce můžete sledovat na našich stránkách a sociálních sítích již začátkem listopadu.
Pohádkám zdar! 
Více o projektu zde.

Další články

SCIO2024

Testován SCIO - výsledky 2024

Naše škola má ve svých řadách žáky, kteří dosáhli výborného výsledku v Nárovním testování pro základní školy a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, které proběhlo na jaře 2024. Z 26 testovaných získalo 6 žáků ocenění za 1., 2. a 3. nejlepší…

20240603_094942

Sportovní den

Začátkem června se na atletickém hřišti ZŠ Krásného konal sportovní den pro děti. Naši mladí sportovci měli příležitost otestovat své fyzické schopnosti a dovednosti hned v pěti náročných disciplínách. Skok do dálky prověřil jejich skokanské…

IMG_20240530_142007

Den dětí

Ve čtvrtek, ve školní družině se děti vydaly oslavit svůj svátek, Den dětí, s postavami z pohádek Walta Disneyho. Děti prošly pěti stanovišti a setkaly se: s Rebelkou, kde střílely z luku, s Minnie mouse navlékaly korálky a zahrály si Mickey pong,…