Inspirující svět pohádek, básní a příběhů

knihovna

Naše škola se v letošním roce zúčastní mezinárodního projektu, který již 14. rokem podporuje přátelství mezi Českou a Slovenskou republikou. 
Krásným tématem pro rok 2023 je: Inspirující svět pohádek, básní a příběhů 
Prostřednictvím výměny záložek, ztvárněných libovolnou technikou, navážeme kontakt s našimi slovenskými kolegy a slovenskými spolužáky ze ZŠ a MŠ Stráne pod Tatrami. Skrze výrobu záložek a doprovodné aktivity se společně podpoříme v rozvoji čtenářských dovedností, budeme sledovat pestrost tradičních pohádek, jazykovou rozmanitost, literaturu, historii a také zvyky našich sousedů.
Jdeme se do toho pustit! Výsledky naší práce můžete sledovat na našich stránkách a sociálních sítích již začátkem listopadu.
Pohádkám zdar! 
Více o projektu zde.

Další články

IMG-20240131-WA0006

Výlet do Holandska

Tentokrát jsme v Klubu nadaných dětí nasedli na letadlo a zaletěli si do Holandska. Zkoumali jsme na mapě i glóbusu, kudy letíme a zjistili i spoustu dalších zajímavostí. Už víme, odkud pochází tulipány i to, že Holanďané jsou považováni za nejvyšší…

Namaluj si venkov

Namaluj si venkov

Přinášíme Vám další aktualitu ze školního světa, tentokrát od našich čtvrťáků. Tito talentovaní výtvarníci nedávno projevili svůj výtvarný um na soutěži s názvem Namaluj si venkov, kterou pořádá Spolek pro obnovu venkova ČR. S nadšením se rozhodli…

DSC00637

Den otevřených dveří 2024

Halóóó, užili jste si v sobotu 27. 1. 2024 Den otevřených dveří u nás ve škole? My tedy ano! Spolu se svými rodiči přišla spousta zajímavých a čilých dětiček. A co jsme si všechno společně užili? Ve škole se hrálo na hudební nástroje a zpívalo,…