INVENIO - jedeme dál

20230913_105756

V naší škole se dlouhodobě a cíleně věnujeme rozvoji intelektového nadání. V oblasti identifikace a rozvoje nadaných žáků spolupracujeme s FSS MU.

Co to znamená?
Naši loňští prvňáci se stali součástí "výzkumného týmu".  Ověřovali, jestli hry identifikující různé druhy nadání určené pro PC fungují i na tabletech. Kromě odhalování svých silných a slabých stránek tak současně rozvíjeli svou digitální gramotnost, bez které se v současném světě neobejdou. A přestože z našich "výzkumníků" už jsou druháci, v projektu pokračujeme.

A letošní prvňáčci?
Ti v brzké době dostanou možnost zapojit se do projektu Matematicky nadaný prvňáček.

Fotogalerie

Další články

SCIO2024

Testován SCIO - výsledky 2024

Naše škola má ve svých řadách žáky, kteří dosáhli výborného výsledku v Nárovním testování pro základní školy a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, které proběhlo na jaře 2024. Z 26 testovaných získalo 6 žáků ocenění za 1., 2. a 3. nejlepší…

20240603_094942

Sportovní den

Začátkem června se na atletickém hřišti ZŠ Krásného konal sportovní den pro děti. Naši mladí sportovci měli příležitost otestovat své fyzické schopnosti a dovednosti hned v pěti náročných disciplínách. Skok do dálky prověřil jejich skokanské…

IMG_20240530_142007

Den dětí

Ve čtvrtek, ve školní družině se děti vydaly oslavit svůj svátek, Den dětí, s postavami z pohádek Walta Disneyho. Děti prošly pěti stanovišti a setkaly se: s Rebelkou, kde střílely z luku, s Minnie mouse navlékaly korálky a zahrály si Mickey pong,…