Školní rok 2022/2023

• Přijímací zkoušky žáků 5. tříd
    • 65% úspěšnost žáků při přijímacích zkouškách na víceletá gymnázia.
    • Ostatní žáci navštěvují druhý stupeň základních škol převážně s rozšířenou výukou cizího jazyka nebo s jinou specifikací.
  • Testování SCIO
    • Výsledky testování ukazují, že naši třeťáci jsou na tom lépe než 80 % ostatních zúčastněných škol, nejlepších výsledků dosáhli v matematice a angličtině.
    • Páťáci se se svými znalosti zařadili mezi 10 % nejúspěšnějších škol v testování, nejlepší výsledky měli v matematice, angličtinu mají v průměru na úrovni A2 (Úroveň A2 očekává Rámcový vzdělávací program pro základní vzdělávání od žáka na konci 9. třídy základní školy).
  • Testování České školní inspekce
    • Ve školním roce 2022/2023 nás oslovila i ČSI v rámci výběrového zjišťování, cílem bylo poskytnutí informací o tom, nakolik je jednotlivý žák schopen naplnit požadavky zahrnuté v testu.
    • Průměrná úspěšnosti žáků naší školy ve Čtenářské gramotnosti je 82 %. Dále byl ČSI zprostředkován test Dovedností usnadňující učení, zde naši žáci mají průměrnou úspěšnost 52 %.
  • Šetření JCMM - Invenio
    • Žáci, 3. a 4. tříd v celkovém počtu 54, se zapojili do screeningového psychodiagnostického šetření společnosti JCMM, a to systémem Invenio, který je vyvíjen na Katedře psychologie Masarykovy univerzity v Brně. Cílem tohoto šetření bylo identifikovat nadané žáky pomocí skupinově počitačově administrované screeningové psycho-diagnostické metody. Žáci byli monitorováni v těchto oblastech: logická dedukce, logické myšlení, kvantitativní usuzování, efektivní učení a asociační paměť. Řada žáků dosahovala mimořádně rozvinutých schopností.