Nakladatelství Didaktis spol. s r.o.

Návrh bez názvu

Nakladatelství DIDAKTIS spol. s r. o. vzniklo v roce 1996 a navázalo na tradici dřívějšího nakladatelství s česko-slovenským působením. Jak napovídá sám název, zaměřuje se zejména na naučnou a pedagogickou literaturu, a to pro děti mateřských škol a žáky základních škol, středních a jazykových škol.

Vzdělávací materiály tohoto nakladatelství kladou velký důraz na motivaci – úlohy jsou v nich koncipované pomocí příběhů a zajímavých situací, které děti přirozeně vtáhnou do probíraného učiva. Nejsou postaveny na formálním drilu, ale zaměřují se na rozvoj myšlení a praktických dovedností. Žáci tak vždy znají smysl toho, co dělají.

Děti v naší škole přednostně pracují se vzdělávacími materiály nakladatelství DIDAKTIS pro 1. stupeň základní školy, včetně těch vzdělávacích materiálů, kterou jsou vyvíjeny pro šikovné a nadané žáky (viz např. pracovní sešit Koumák).