Institut výzkumu dětí, mládeže a rodiny Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity

LOGO_MUNI

Projekt SYPO reaguje na současný stav, kdy v českém školství chybí ucelený systém profesní podpory učitelů a ředitelů. Další vzdělávání obou cílových skupin je až na výjimky nesystematické, chybí koncepční podpora pro různé fáze profesní dráhy.

Institut výzkumu dětí, mládeže a rodiny je odborným výzkumným pracovištěm Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Výzkumné zaměření vychází z dlouhodobého zájmu o témata vývojové, sociální a pedagogické psychologie, psychologie osobnosti a psychologie medií.

Katedra zajišťuje výuku pedagogických a aplikovaných disciplín a poskytuje absolventům ucelený přehled o výchově a vzdělávání dětí předškolního a mladšího školního věku, a to včetně didaktik některých předmětů. Koordinuje praktickou přípravu studentů, podílí se na organizaci i realizaci pedagogických praxí.