Schránka důvěry

heart-g75c2b0c53_1920

Možná tě trápí nějaký vážný nebo zdánlivě nedůležitý problém, se kterým se ale bojíš nebo stydíš někomu osobně svěřit. To není žádná slabost ani ostuda, protože se to může stát komukoli z nás. Možná chceš jen vyjádřit svůj názor či připomínku nebo se zeptat na něco, co tě zajímá. Právě proto je tady pro tebe schránka důvěry. 

S čím se můžeš svěřit? 

  • mám problémy s rodiči, učitelem, spolužáky, kamarády nebo sourozenci
  • mám pocit, že mi někdo ubližuje
  • mám pocit, že je ubližováno někomu jinému
  • něco jsem provedl(a) a lituji toho
  • potřebuji pomoci s nějakou školní záležitostí
  • dělá mi starosti nějaká osobní věc
  • něco mi ve škole chybí
  • jsem s něčím ve škole nespokojený/á
  • mám dobrý nápad a chtěl(a) bych ho uskutečnit atd.

Jak to funguje? 

Pokud máš problém, se kterým se nemůžeš někomu svěřit, napiš jej na papír. Aby se s problémem dalo něco dělat, je dobré ho vysvětlit a popsat co nejpodrobněji (např. Ve 3. A Tomáš a Václav neustále bijí slabší spolužáky). 

Papír poté vlož do schránky, kterou najdeš v jižní sekci vedle knihovny, která je umístěna u velkého kabinet. Vzkaz nemusíš (ale můžeš!) podepsat. Do schránky má přístup Jana Košťálová (metodička prevence, výchovný poradce a učitelka), která se pokusí co nejlépe a nejrychleji pomoci. Nemusíš se bát, že by se tvůj vzkaz dostal k někomu dalšímu, vše zůstane mezi námi. 

Neboj se napsat své trápení, bolístky, dotazy a připomínky. Pamatuj, že jediný problém, který se nedá vyřešit, je ten, o kterém nikdo neví. 

Další články

SCIO2024

Testován SCIO - výsledky 2024

Naše škola má ve svých řadách žáky, kteří dosáhli výborného výsledku v Nárovním testování pro základní školy a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, které proběhlo na jaře 2024. Z 26 testovaných získalo 6 žáků ocenění za 1., 2. a 3. nejlepší…

20240603_094942

Sportovní den

Začátkem června se na atletickém hřišti ZŠ Krásného konal sportovní den pro děti. Naši mladí sportovci měli příležitost otestovat své fyzické schopnosti a dovednosti hned v pěti náročných disciplínách. Skok do dálky prověřil jejich skokanské…

IMG_20240530_142007

Den dětí

Ve čtvrtek, ve školní družině se děti vydaly oslavit svůj svátek, Den dětí, s postavami z pohádek Walta Disneyho. Děti prošly pěti stanovišti a setkaly se: s Rebelkou, kde střílely z luku, s Minnie mouse navlékaly korálky a zahrály si Mickey pong,…