Schránka důvěry

heart-g75c2b0c53_1920

Možná tě trápí nějaký vážný nebo zdánlivě nedůležitý problém, se kterým se ale bojíš nebo stydíš někomu osobně svěřit. To není žádná slabost ani ostuda, protože se to může stát komukoli z nás. Možná chceš jen vyjádřit svůj názor či připomínku nebo se zeptat na něco, co tě zajímá. Právě proto je tady pro tebe schránka důvěry. 

S čím se můžeš svěřit? 

  • mám problémy s rodiči, učitelem, spolužáky, kamarády nebo sourozenci
  • mám pocit, že mi někdo ubližuje
  • mám pocit, že je ubližováno někomu jinému
  • něco jsem provedl(a) a lituji toho
  • potřebuji pomoci s nějakou školní záležitostí
  • dělá mi starosti nějaká osobní věc
  • něco mi ve škole chybí
  • jsem s něčím ve škole nespokojený/á
  • mám dobrý nápad a chtěl(a) bych ho uskutečnit atd.

Jak to funguje? 

Pokud máš problém, se kterým se nemůžeš někomu svěřit, napiš jej na papír. Aby se s problémem dalo něco dělat, je dobré ho vysvětlit a popsat co nejpodrobněji (např. Ve 3. A Tomáš a Václav neustále bijí slabší spolužáky). 

Papír poté vlož do schránky, kterou najdeš v jižní sekci vedle knihovny, která je umístěna u velkého kabinet. Vzkaz nemusíš (ale můžeš!) podepsat. Do schránky má přístup Jana Košťálová (metodička prevence, výchovný poradce a učitelka), která se pokusí co nejlépe a nejrychleji pomoci. Nemusíš se bát, že by se tvůj vzkaz dostal k někomu dalšímu, vše zůstane mezi námi. 

Neboj se napsat své trápení, bolístky, dotazy a připomínky. Pamatuj, že jediný problém, který se nedá vyřešit, je ten, o kterém nikdo neví. 

Další články

logo Vida

TIP! Dejte si rande s vědou

VIDA! 26. 9. 2023 18:00 - 20:00 Zajímá vás, jak funguje a vypadá srdce - orgán, bez kterého se neobejdeme? Ať už o srdci víte vše, nebo vůbec netušíte, která bije, vydejte se do Vida! Pozor, kapacita je omezená, doporučujeme zajistit si vstupenky…

hdimg65546e7f291fd036f430477a29ad0f

Škola v přírodě

V pondělí odjely děti naší školy na školu v přírodě do Chotěboři. To bylo loučení! A dnes už jsou v polovině pobytu. Podívejte se na pár fotografií…. děti si pobyt v přírodě užívají a společně s nimi naši učitelé…

20230913_105756

INVENIO - jedeme dál

V naší škole se dlouhodobě a cíleně věnujeme rozvoji intelektového nadání. V oblasti identifikace a rozvoje nadaných žáků spolupracujeme s FSS MU. Co to znamená? Naši loňští prvňáci se stali součástí "výzkumného týmu".  Ověřovali, jestli hry…