Schránka důvěry

heart-g75c2b0c53_1920

Možná tě trápí nějaký vážný nebo zdánlivě nedůležitý problém, se kterým se ale bojíš nebo stydíš někomu osobně svěřit. To není žádná slabost ani ostuda, protože se to může stát komukoli z nás. Možná chceš jen vyjádřit svůj názor či připomínku nebo se zeptat na něco, co tě zajímá. Právě proto je tady pro tebe schránka důvěry. 

S čím se můžeš svěřit? 

  • mám problémy s rodiči, učitelem, spolužáky, kamarády nebo sourozenci
  • mám pocit, že mi někdo ubližuje
  • mám pocit, že je ubližováno někomu jinému
  • něco jsem provedl(a) a lituji toho
  • potřebuji pomoci s nějakou školní záležitostí
  • dělá mi starosti nějaká osobní věc
  • něco mi ve škole chybí
  • jsem s něčím ve škole nespokojený/á
  • mám dobrý nápad a chtěl(a) bych ho uskutečnit atd.

Jak to funguje? 

Pokud máš problém, se kterým se nemůžeš někomu svěřit, napiš jej na papír. Aby se s problémem dalo něco dělat, je dobré ho vysvětlit a popsat co nejpodrobněji (např. Ve 3. A Tomáš a Václav neustále bijí slabší spolužáky). 

Papír poté vlož do schránky, kterou najdeš v jižní sekci vedle knihovny, která je umístěna u velkého kabinet. Vzkaz nemusíš (ale můžeš!) podepsat. Do schránky má přístup Jana Košťálová (metodička prevence, výchovný poradce a učitelka), která se pokusí co nejlépe a nejrychleji pomoci. Nemusíš se bát, že by se tvůj vzkaz dostal k někomu dalšímu, vše zůstane mezi námi. 

Neboj se napsat své trápení, bolístky, dotazy a připomínky. Pamatuj, že jediný problém, který se nedá vyřešit, je ten, o kterém nikdo neví. 

Další články

KND_24.1. (1)

Vykvetla nám lilie - skautská

Do Klubíku nám tentokrát zavítali dva mladí muži ve skautských krojích. Okamžitě bylo poznat, že pracovat s dětmi jsou zvyklí a jedna zajímavá činnost střídala druhou v rychlém sledu. Při hře na kytaru děti zpívaly písničku a velikou zábavou bylo…

Lidice1

Výtvarná výstava Lidice

Naše děti měly možnost se zúčastnit Mezinárodní výtvarné výstavy Lidice na téma Tanec. Tato soutěž a následná výstava je jednou z největších na světě a každým rokem propojuje tisíce dětí z celého světa.  Tanec je pohybová aktivita, která stejně jako…

20230118_123503

My svou školu známe! Nebo ne?

Po Vánocích jsme se těšili na první koumáckou hodinu v novém roce. Sice nám paní  učitelka tvrdila, že "na rozjezd" připravila něco lehkého, ale my už to známe! Na první pohled hračička, na druhý náročné zadání a při třetím zjistíme, že je to pěkně…