Schránka důvěry

heart-g75c2b0c53_1920

Možná tě trápí nějaký vážný nebo zdánlivě nedůležitý problém, se kterým se ale bojíš nebo stydíš někomu osobně svěřit. To není žádná slabost ani ostuda, protože se to může stát komukoli z nás. Možná chceš jen vyjádřit svůj názor či připomínku nebo se zeptat na něco, co tě zajímá. Právě proto je tady pro tebe schránka důvěry. 

S čím se můžeš svěřit? 

  • mám problémy s rodiči, učitelem, spolužáky, kamarády nebo sourozenci
  • mám pocit, že mi někdo ubližuje
  • mám pocit, že je ubližováno někomu jinému
  • něco jsem provedl(a) a lituji toho
  • potřebuji pomoci s nějakou školní záležitostí
  • dělá mi starosti nějaká osobní věc
  • něco mi ve škole chybí
  • jsem s něčím ve škole nespokojený/á
  • mám dobrý nápad a chtěl(a) bych ho uskutečnit atd.

Jak to funguje? 

Pokud máš problém, se kterým se nemůžeš někomu svěřit, napiš jej na papír. Aby se s problémem dalo něco dělat, je dobré ho vysvětlit a popsat co nejpodrobněji (např. Ve 3. A Tomáš a Václav neustále bijí slabší spolužáky). 

Papír poté vlož do schránky, kterou najdeš v jižní sekci vedle knihovny, která je umístěna u velkého kabinet. Vzkaz nemusíš (ale můžeš!) podepsat. Do schránky má přístup Jana Košťálová (metodička prevence, výchovný poradce a učitelka), která se pokusí co nejlépe a nejrychleji pomoci. Nemusíš se bát, že by se tvůj vzkaz dostal k někomu dalšímu, vše zůstane mezi námi. 

Neboj se napsat své trápení, bolístky, dotazy a připomínky. Pamatuj, že jediný problém, který se nedá vyřešit, je ten, o kterém nikdo neví. 

Další články

IMG-20240131-WA0006

Výlet do Holandska

Tentokrát jsme v Klubu nadaných dětí nasedli na letadlo a zaletěli si do Holandska. Zkoumali jsme na mapě i glóbusu, kudy letíme a zjistili i spoustu dalších zajímavostí. Už víme, odkud pochází tulipány i to, že Holanďané jsou považováni za nejvyšší…

Namaluj si venkov

Namaluj si venkov

Přinášíme Vám další aktualitu ze školního světa, tentokrát od našich čtvrťáků. Tito talentovaní výtvarníci nedávno projevili svůj výtvarný um na soutěži s názvem Namaluj si venkov, kterou pořádá Spolek pro obnovu venkova ČR. S nadšením se rozhodli…

DSC00637

Den otevřených dveří 2024

Halóóó, užili jste si v sobotu 27. 1. 2024 Den otevřených dveří u nás ve škole? My tedy ano! Spolu se svými rodiči přišla spousta zajímavých a čilých dětiček. A co jsme si všechno společně užili? Ve škole se hrálo na hudební nástroje a zpívalo,…