Návštěva domova pro seniory Naděje

1000001060

V pátek 12. 4. navštívili naši čtvrťáci opět Naději. Tentokrát byla tématem reminiscence. Společně se seniory jsme se navzájem obohacovali a trávili milé chvíle. Čekalo nás několik stanovišť. Na jednom jsme poznávali staré předměty a hádali, k čemu sloužily, na dalším jsme si povídali o zastaralých názvech různých povolání a na jiném zase trénovali paměť. Nutno přiznat, že v mnohém nás senioři poráželi a vyprávěli nám s úsměvem na tváři, k čemu různé předměty sloužily a jak je třeba zrovna oni sami využívali. Velmi oblíbené stanoviště bylo s fotkami z dětství nebo mládí, kde jsme se navzájem poznávali a užili si spoustu legrace.
V druhé části jsme se přesunuli ven. Bylo krásné slunečné počasí, tak jsme zasedli k táboráku a společně si všichni opekli špekáčky a zazpívali s kytarou táborákové písničky.
Na závěr se děti vyřádily na zahrádce a proběhla již tradiční hledačka předmětů.
Moc děkujeme Naději za úžasně strávený čas a už teď se moc těšíme na další kamarádské setkání.

Další články

SCIO2024

Testován SCIO - výsledky 2024

Naše škola má ve svých řadách žáky, kteří dosáhli výborného výsledku v Nárovním testování pro základní školy a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, které proběhlo na jaře 2024. Z 26 testovaných získalo 6 žáků ocenění za 1., 2. a 3. nejlepší…

20240603_094942

Sportovní den

Začátkem června se na atletickém hřišti ZŠ Krásného konal sportovní den pro děti. Naši mladí sportovci měli příležitost otestovat své fyzické schopnosti a dovednosti hned v pěti náročných disciplínách. Skok do dálky prověřil jejich skokanské…

IMG_20240530_142007

Den dětí

Ve čtvrtek, ve školní družině se děti vydaly oslavit svůj svátek, Den dětí, s postavami z pohádek Walta Disneyho. Děti prošly pěti stanovišti a setkaly se: s Rebelkou, kde střílely z luku, s Minnie mouse navlékaly korálky a zahrály si Mickey pong,…