Hrátky s Legem

LEGO

Kdo si hraje, ten nezlobí........ i proto bude v úterý 16.4. den nezlobení, ale hraní si s Legem. Že si s Legem umí hrát každý? Jasně, ale my překročíme stín kostiček a nahlédneme do světa logiky.
Přijdou za námi zkušení lektoři ze https://smartbricks.cz/en/, kteří naše žáky naučí, jak stavět modely z LEGA, které budou plně funkční. Bude to i skvělá příležitost rozvíjet jejich kreativitu, logické myšlení, programování v blocích a týmové dovednosti, kde se budou moci žáci ponořit do světa stavitelství, designu a inovací.
Ve stejnou dobu budou mít školení i učitelé, ze kterých se po 8 hodinách stanou zkušení lektoři na stavebnici LEGO® Education SPIKE™ Essential. V našem depozitáři máme k dispozici několik sad těchto stavebnic a je skvělé, že můžeme do naší výuky vložit další inspirativní a kreativní prvky, které rozvíjí logické i sociální myšlení našich bystrých žáků.

Další články

hdimgdf76704c510505376722ce7967b3bc(1)

Po stopách Marie Terezie

Naši nejstarší žáci se i letos vydali na závěrečný ročníkový výlet, a to " Po stopách Marie Terezie". Navštívili jsme rovnou dvě hlavní města našich sousedních států - Bratislavu a Vídeň. O zábavu nebyla nouze – muzeum, planetárium, výhledy,…

442491382_460256343190387_4927736426414481587_n

Ve škole hořííííí!!!

Dnes jsme si společně s jednotkou HZS Jihomoravského kraje ze stanice Líšeň trochu okořenili cvičný požární poplach v ZŠ a MŠ Didaktis. V 10:30 se rozeznělo pískání na píšťalku a volání,,HOŘÍ” na chodbách v budově ZŠ Bzenecká. Děti i personál se…

1000019172

Čarodějnice Kanistvoora

V úterý odpoledne se děti třetího a čtvrtého oddělení setkaly v Akátkách s čarodějnicí Kanistvoorou, která požádala svého pomocníka pavouka Francoise, aby obešel 5 tvorů v její Čározoo a získal od nich tajné ingredience na výrobu důležitého lektvaru…