Forenzní antropologie v DiDA

20240320_141724

Jako praví forenzní antropologové bychom měli umět identifikovat biologický materiál, pro budoucí detektivy by se nejlépe hodily lidské ostatky. Toto zadání znělo trochu tajemně, a tak jsme dost napjatě očekávali, s čím na nás Agent - trenér Irča přijde.
Tým si nejprve rozdělil role. Měli jsme dvojici, která měla za úkol vykopávky, vědce, kteří, by identifikovali jednotlivé kosti i techniky, kteří je správně složí. S nejistými pocity jsme se chopili úkolu!
Po překvapivém, a hlavně úlevném zjištění, že kosti neobsahují ani kousek tkáně a zcela jistě nejsou lidského původu, se týmy pustily do práce. Navzájem si radily, poskytovaly si pomoc, probíraly možnosti, skládaly a opět rozkládaly kosti. Ještě, že se dobře vyznaly v grafickém návodu, zdálo se, že bez něj by to nešlo. 
Ejhle! Nález se ukázal být cenným spíše pro historiky než pro detektivy. Tyranosaurus Rex i Pterodaktyl nám netradičně vyzdobí prostory školy.

Fotogalerie

Další články

IMG_1516

LEGO nás baví!!!

Včera, v úterý 16. 4. 2024 byla naše škola plná barevných kostiček LEGA a připravený program naplnil očekávání dětí i učitelů. Byla to prostě zábava, u které jsme se hodně naučili. Program byl konstrukčně zaměřený a děti se do něj pustily s nadšením…

LEGO

Hrátky s Legem

Kdo si hraje, ten nezlobí........ i proto bude v úterý 16.4. den nezlobení, ale hraní si s Legem. Že si s Legem umí hrát každý? Jasně, ale my překročíme stín kostiček a nahlédneme do světa logiky. Přijdou za námi zkušení lektoři ze https:/…

20240412_095659

Učíme se společně

Krásný jarní týden zakončili naši páťáci a prvňáčci společnou hodinou. Tématem byla prostorová představivost - krychle, kostky, stavby, plánky, patra, povrch - stihli jsme všechno! Páťáci si navíc v pracovních činnostech připravili pro svá…