English star

EnglishStar1

Ve středu 6.3. se zástupci jednotlivých ročníků účastnili anglické soutěže English star na ZŠ Bakalka.
Navzdory velké konkurenci a novému prostředí byly děti z naší školy velmi statečné. Zdárně prošly všemi částmi soutěže, které se účastnilo celkem 16 škol z Jihomoravského kraje. 
Každý rok se úkoly liší a nikdy úplně nevíme, co přesně bude děti čekat za překvapení.
Starší děti tentokrát absolvovaly gramatický test, poslech s porozuměním a práci s textem. Mladší děti soutěžily v týmu. Na ně čekala zkouška mluvené angličtiny. Během 1 minuty měly za úkol doslova "chrlit" jednotlivá slovíčka podle obrázků. Nebyl čas na rozmyšlenou, velmi záleželo na pohotových reakcích soutěžících. Klobouk dolů, jak si s touto disciplínou děti poradily. 
Sice letos děti neobsadily první tři místa, ale obsadily dvě čtvrtá místa. Dostaly malou sladkou odměnu. Touto cestou bychom rádi poděkovali všem soutěžícím, rodičům za jejich spolupráci a ZŠ Bakalka za organizaci a možnost poměřit si své síly.

Další články

IMG_1516

LEGO nás baví!!!

Včera, v úterý 16. 4. 2024 byla naše škola plná barevných kostiček LEGA a připravený program naplnil očekávání dětí i učitelů. Byla to prostě zábava, u které jsme se hodně naučili. Program byl konstrukčně zaměřený a děti se do něj pustily s nadšením…

LEGO

Hrátky s Legem

Kdo si hraje, ten nezlobí........ i proto bude v úterý 16.4. den nezlobení, ale hraní si s Legem. Že si s Legem umí hrát každý? Jasně, ale my překročíme stín kostiček a nahlédneme do světa logiky. Přijdou za námi zkušení lektoři ze https:/…

20240412_095659

Učíme se společně

Krásný jarní týden zakončili naši páťáci a prvňáčci společnou hodinou. Tématem byla prostorová představivost - krychle, kostky, stavby, plánky, patra, povrch - stihli jsme všechno! Páťáci si navíc v pracovních činnostech připravili pro svá…