English star

EnglishStar1

Ve středu 6.3. se zástupci jednotlivých ročníků účastnili anglické soutěže English star na ZŠ Bakalka.
Navzdory velké konkurenci a novému prostředí byly děti z naší školy velmi statečné. Zdárně prošly všemi částmi soutěže, které se účastnilo celkem 16 škol z Jihomoravského kraje. 
Každý rok se úkoly liší a nikdy úplně nevíme, co přesně bude děti čekat za překvapení.
Starší děti tentokrát absolvovaly gramatický test, poslech s porozuměním a práci s textem. Mladší děti soutěžily v týmu. Na ně čekala zkouška mluvené angličtiny. Během 1 minuty měly za úkol doslova "chrlit" jednotlivá slovíčka podle obrázků. Nebyl čas na rozmyšlenou, velmi záleželo na pohotových reakcích soutěžících. Klobouk dolů, jak si s touto disciplínou děti poradily. 
Sice letos děti neobsadily první tři místa, ale obsadily dvě čtvrtá místa. Dostaly malou sladkou odměnu. Touto cestou bychom rádi poděkovali všem soutěžícím, rodičům za jejich spolupráci a ZŠ Bakalka za organizaci a možnost poměřit si své síly.

Další články

IMG_8124

Kouzelnická škola Didaktis

V červenci se 18 dětí vrátilo do Didaktisu, aby společně s profesorkou Loci (Míšou Bendovou) a redaktorkou (Jančou Majerníčkovou) nasedly do Bradavického expressu a nastoupily do Školy čar a kouzel v Bradavicích. Příměstský tábor byl inspirován…

20220603_102536

Provoz školy o prázdninách

Vážení rodiče, provoz ŠD a ŠJ bude v době letních prázdnin přerušen, vyjma příměstské tábory. Provoz kanceláře školy bude v červenci a srpnu omezen, v případě potřeby využijte úřední hodiny - každou středu od 9:00 do 13:00 (kromě 31.7.), popř. nás…

SCIO2024

Testován SCIO - výsledky 2024

Naše škola má ve svých řadách žáky, kteří dosáhli výborného výsledku v Nárovním testování pro základní školy a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, které proběhlo na jaře 2024. Z 26 testovaných získalo 6 žáků ocenění za 1., 2. a 3. nejlepší…