Knižní odpoledne

88668EE8-4D55-458F-BB0D-5367DF40F042

Dne 6.3.2024 se na Základní škole Didaktis uskutečnilo Knižní odpoledne pro děti. Na akci byli pozváni autoři knih pro děti pan Jan Opatřil a pan Jan Smolík, kteří si připravili besedy o tom, jak se knihy píšou, ilustrují a co všechno obnáší proces tvorby knih.
Děti nadšeně a přirozeně s autory interagovaly a besedy se nesly v duchu smíchu a dětské zvídavosti. U pana Opatřila po skončení besedy děti dostaly placky s obrázky z knih a mohly si zakoupit jeho knihy s osobním věnováním.
Jako poděkování za pozvaní přibyla ve školní knihovně kniha od pana Opatřila Pstroužek Vikoušek a pan Smolík věnoval škole plno zajímavých materiálů k luštění.
Velké poděkování patří paní Puklové, člence Klubu rodičů ZŠ Didaktis, která osobně autory pozvala a pomohla tak vytvořit pro děti nezapomenutelné odpoledne. Děkujeme též vedení ZŠ Didaktis a celému pedagogickému sboru, kteří nám pomohli s organizací. Velké díky patří též rodičům, kteří trpělivě čekali, než dětem skončí besedy.

Další články

IMG_1516

LEGO nás baví!!!

Včera, v úterý 16. 4. 2024 byla naše škola plná barevných kostiček LEGA a připravený program naplnil očekávání dětí i učitelů. Byla to prostě zábava, u které jsme se hodně naučili. Program byl konstrukčně zaměřený a děti se do něj pustily s nadšením…

LEGO

Hrátky s Legem

Kdo si hraje, ten nezlobí........ i proto bude v úterý 16.4. den nezlobení, ale hraní si s Legem. Že si s Legem umí hrát každý? Jasně, ale my překročíme stín kostiček a nahlédneme do světa logiky. Přijdou za námi zkušení lektoři ze https:/…

20240412_095659

Učíme se společně

Krásný jarní týden zakončili naši páťáci a prvňáčci společnou hodinou. Tématem byla prostorová představivost - krychle, kostky, stavby, plánky, patra, povrch - stihli jsme všechno! Páťáci si navíc v pracovních činnostech připravili pro svá…