Knižní odpoledne

88668EE8-4D55-458F-BB0D-5367DF40F042

Dne 6.3.2024 se na Základní škole Didaktis uskutečnilo Knižní odpoledne pro děti. Na akci byli pozváni autoři knih pro děti pan Jan Opatřil a pan Jan Smolík, kteří si připravili besedy o tom, jak se knihy píšou, ilustrují a co všechno obnáší proces tvorby knih.
Děti nadšeně a přirozeně s autory interagovaly a besedy se nesly v duchu smíchu a dětské zvídavosti. U pana Opatřila po skončení besedy děti dostaly placky s obrázky z knih a mohly si zakoupit jeho knihy s osobním věnováním.
Jako poděkování za pozvaní přibyla ve školní knihovně kniha od pana Opatřila Pstroužek Vikoušek a pan Smolík věnoval škole plno zajímavých materiálů k luštění.
Velké poděkování patří paní Puklové, člence Klubu rodičů ZŠ Didaktis, která osobně autory pozvala a pomohla tak vytvořit pro děti nezapomenutelné odpoledne. Děkujeme též vedení ZŠ Didaktis a celému pedagogickému sboru, kteří nám pomohli s organizací. Velké díky patří též rodičům, kteří trpělivě čekali, než dětem skončí besedy.

Další články

IMG_8124

Kouzelnická škola Didaktis

V červenci se 18 dětí vrátilo do Didaktisu, aby společně s profesorkou Loci (Míšou Bendovou) a redaktorkou (Jančou Majerníčkovou) nasedly do Bradavického expressu a nastoupily do Školy čar a kouzel v Bradavicích. Příměstský tábor byl inspirován…

20220603_102536

Provoz školy o prázdninách

Vážení rodiče, provoz ŠD a ŠJ bude v době letních prázdnin přerušen, vyjma příměstské tábory. Provoz kanceláře školy bude v červenci a srpnu omezen, v případě potřeby využijte úřední hodiny - každou středu od 9:00 do 13:00 (kromě 31.7.), popř. nás…

SCIO2024

Testován SCIO - výsledky 2024

Naše škola má ve svých řadách žáky, kteří dosáhli výborného výsledku v Nárovním testování pro základní školy a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, které proběhlo na jaře 2024. Z 26 testovaných získalo 6 žáků ocenění za 1., 2. a 3. nejlepší…