Finanční gramotnost

FinGram

Čtvrté a páté třídy se u nás pravidelně účastní soutěže ve finanční gramotnosti pořádané Nadací České spořitelny a podpořenou MŠMT ČR. 
Tato aktivita přináší dětem nejen vzrušující soutěžní atmosféru, ale také důležité znalosti, které se v reálném životě ukážou jako užitečné. Máte vy například jasno v tom, jak efektivně chránit svůj bankovní účet, znáte strategie pro zhodnocení uspořených prostředků nebo způsoby jak hledat možnosti úspor v domácnosti? Naši žáci nejenom znají běžné pojmy jako jsou příjmy, výdaje, spoření a investice, ale mnozí jsou seznámeni i s termíny jako termínovaný vklad, úvěr nebo konsolidace.
Gratulujeme třem našim nejlepším "bankéřům", kteří nás reprezentovali i v okresním kole. Jejich úspěch není pouze odměnou za jejich úsilí, ale i důkazem, že energie vynaložená do rozvoje finanční gramotnosti dětí přináší ovoce.

Další články

IMG_1516

LEGO nás baví!!!

Včera, v úterý 16. 4. 2024 byla naše škola plná barevných kostiček LEGA a připravený program naplnil očekávání dětí i učitelů. Byla to prostě zábava, u které jsme se hodně naučili. Program byl konstrukčně zaměřený a děti se do něj pustily s nadšením…

LEGO

Hrátky s Legem

Kdo si hraje, ten nezlobí........ i proto bude v úterý 16.4. den nezlobení, ale hraní si s Legem. Že si s Legem umí hrát každý? Jasně, ale my překročíme stín kostiček a nahlédneme do světa logiky. Přijdou za námi zkušení lektoři ze https:/…

20240412_095659

Učíme se společně

Krásný jarní týden zakončili naši páťáci a prvňáčci společnou hodinou. Tématem byla prostorová představivost - krychle, kostky, stavby, plánky, patra, povrch - stihli jsme všechno! Páťáci si navíc v pracovních činnostech připravili pro svá…