Stopy ve tmě

FLIR0085

Na halloween naši agenti v Detektivní akademii řešili záhadu strašidelného domu, která je naučila odvodit neznámé informace z těch, které známe. Jako potvrzení svých nových schopností si odnesli příšeru podle svého výběru.
A protože jsme čím dál zkušenější, jdeme na další úroveň. 

Dnes jsme hledali odpovědi na tyto otázky:

 • Můžu najít někoho schovaného v úplné tmě?
 • Můžu zjistit, kudy někdo prošel, i když nezanechal stopy?
 • Poznám, kolik mléka je v krabici, i když ji vidím z dálky?

Nápadů zaznělo hodně:

 • Sluchovým detektorem
 • Po sluchu a hmatu
 • Kdybych měl psa
 • Podle smradu nebo vůně
 • Podle kousku kůže nebo ponožky
 • Podle řasy nebo vlasu
 • Vezmu si dalekohled
 • Nasměruju se tak, abych viděla proti světlu
 • Někam vylezu, abych viděla shora

Správná odpověď byla jediná: TERMOKAMERA. A to jsme samozřejmě museli zkusit! Jak se vám líbíme?

Fotogalerie

Další články

IMG_1516

LEGO nás baví!!!

Včera, v úterý 16. 4. 2024 byla naše škola plná barevných kostiček LEGA a připravený program naplnil očekávání dětí i učitelů. Byla to prostě zábava, u které jsme se hodně naučili. Program byl konstrukčně zaměřený a děti se do něj pustily s nadšením…

LEGO

Hrátky s Legem

Kdo si hraje, ten nezlobí........ i proto bude v úterý 16.4. den nezlobení, ale hraní si s Legem. Že si s Legem umí hrát každý? Jasně, ale my překročíme stín kostiček a nahlédneme do světa logiky. Přijdou za námi zkušení lektoři ze https:/…

20240412_095659

Učíme se společně

Krásný jarní týden zakončili naši páťáci a prvňáčci společnou hodinou. Tématem byla prostorová představivost - krychle, kostky, stavby, plánky, patra, povrch - stihli jsme všechno! Páťáci si navíc v pracovních činnostech připravili pro svá…