Stopy ve tmě

FLIR0085

Na halloween naši agenti v Detektivní akademii řešili záhadu strašidelného domu, která je naučila odvodit neznámé informace z těch, které známe. Jako potvrzení svých nových schopností si odnesli příšeru podle svého výběru.
A protože jsme čím dál zkušenější, jdeme na další úroveň. 

Dnes jsme hledali odpovědi na tyto otázky:

 • Můžu najít někoho schovaného v úplné tmě?
 • Můžu zjistit, kudy někdo prošel, i když nezanechal stopy?
 • Poznám, kolik mléka je v krabici, i když ji vidím z dálky?

Nápadů zaznělo hodně:

 • Sluchovým detektorem
 • Po sluchu a hmatu
 • Kdybych měl psa
 • Podle smradu nebo vůně
 • Podle kousku kůže nebo ponožky
 • Podle řasy nebo vlasu
 • Vezmu si dalekohled
 • Nasměruju se tak, abych viděla proti světlu
 • Někam vylezu, abych viděla shora

Správná odpověď byla jediná: TERMOKAMERA. A to jsme samozřejmě museli zkusit! Jak se vám líbíme?

Fotogalerie

Další články

IMG_8124

Kouzelnická škola Didaktis

V červenci se 18 dětí vrátilo do Didaktisu, aby společně s profesorkou Loci (Míšou Bendovou) a redaktorkou (Jančou Majerníčkovou) nasedly do Bradavického expressu a nastoupily do Školy čar a kouzel v Bradavicích. Příměstský tábor byl inspirován…

20220603_102536

Provoz školy o prázdninách

Vážení rodiče, provoz ŠD a ŠJ bude v době letních prázdnin přerušen, vyjma příměstské tábory. Provoz kanceláře školy bude v červenci a srpnu omezen, v případě potřeby využijte úřední hodiny - každou středu od 9:00 do 13:00 (kromě 31.7.), popř. nás…

SCIO2024

Testován SCIO - výsledky 2024

Naše škola má ve svých řadách žáky, kteří dosáhli výborného výsledku v Nárovním testování pro základní školy a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, které proběhlo na jaře 2024. Z 26 testovaných získalo 6 žáků ocenění za 1., 2. a 3. nejlepší…