Stopy ve tmě

FLIR0085

Na halloween naši agenti v Detektivní akademii řešili záhadu strašidelného domu, která je naučila odvodit neznámé informace z těch, které známe. Jako potvrzení svých nových schopností si odnesli příšeru podle svého výběru.
A protože jsme čím dál zkušenější, jdeme na další úroveň. 

Dnes jsme hledali odpovědi na tyto otázky:

 • Můžu najít někoho schovaného v úplné tmě?
 • Můžu zjistit, kudy někdo prošel, i když nezanechal stopy?
 • Poznám, kolik mléka je v krabici, i když ji vidím z dálky?

Nápadů zaznělo hodně:

 • Sluchovým detektorem
 • Po sluchu a hmatu
 • Kdybych měl psa
 • Podle smradu nebo vůně
 • Podle kousku kůže nebo ponožky
 • Podle řasy nebo vlasu
 • Vezmu si dalekohled
 • Nasměruju se tak, abych viděla proti světlu
 • Někam vylezu, abych viděla shora

Správná odpověď byla jediná: TERMOKAMERA. A to jsme samozřejmě museli zkusit! Jak se vám líbíme?

Fotogalerie

Další články

MAČ1

Školou chodí Mikuláš...

Naší školou dnes prošla mikulášská družina: Mikuláš, Anděl a Čert. Trošku jsme se báli, ale hodně jsme se bavili. Mikuláš hodně chválil a když bylo potřeba, taky upozornil na nějaké možnosti zlepšení. A Čertík, ten byl v pohotovosti. Ale nakonec moc…

1.adventní svíčka

Adventní čas v naší škole

Tradiční rozsvěcování adventního věnce jsme v naší škole zahájili v pondělí 4. 12. První svíčka, kterou jsme společně zapálili je svíčkou naděje. S dětmi jsme si povídali o tom, co to je naděje a proč je pro náš život důležitá. Společnou sváteční…

christmas-2926962_640

Vánoční jarmark 6. 12. 2023

Dovolujeme si Vás i Vaše blízké pozvat na Vánoční jarmark ZŠ Didaktis, který se uskuteční ve středu 6. 12. 2023 v čase 16:00-18:00.  Akce se bude konat v sále na Bzenecké. Kromě výrobků a zážitků od dětí, dílniček, dobré kávy a dětského punče,…