Protanči létem

IMG_6137 (2)

Letos poprvé se v Didaktisu uskutečnil příměstský tábor plný tance a jógy. Zahrály jsme si na taneční soubor Daria, ve kterém každá tanečnice měla originální jméno a svůj osobní příběh. Jógová guru Shanti (Sára Ciancimino) naučila tanečnice pozdrav slunci s doprovodnou básničkou, mantru a různá meditační cvičení. Baletní mistryně Mia (Michaela Hanzlíková) naučila tanečnice základy baletu, rozcvičky, tanec z baletního představení Louskáček a mnoho dalšího. Uprostřed týdne jsme se dokonce vydaly do města na trénink baletek ze souboru Národního divadla Brno a následující den měly tanečnice možnost zkusit, jak probíhá konkurz. Tento den byl věnován zumbě, nácviku základních kroků, rytmických cvičení a doprovodných aktivit. Nechyběla ani taneční party s profesionálním DJem. Program mimo jiné doprovázelo také tvoření baletních sukní, piškotů nebo jógového náramku japamala. Domů si tanečnice odnesly spoustu vzpomínek, které si uchovaly v táborovém deníčku.
Na konci týdne se uskutečnilo také představení pro rodiče, kde tanečnice měly možnost předvést, co se v týdnu naučily.
Mimo jiné se zde promítalo video, na které se můžete také podívat.
Těšíme se na příští rok!

Další články

SCIO2024

Testován SCIO - výsledky 2024

Naše škola má ve svých řadách žáky, kteří dosáhli výborného výsledku v Nárovním testování pro základní školy a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, které proběhlo na jaře 2024. Z 26 testovaných získalo 6 žáků ocenění za 1., 2. a 3. nejlepší…

20240603_094942

Sportovní den

Začátkem června se na atletickém hřišti ZŠ Krásného konal sportovní den pro děti. Naši mladí sportovci měli příležitost otestovat své fyzické schopnosti a dovednosti hned v pěti náročných disciplínách. Skok do dálky prověřil jejich skokanské…

IMG_20240530_142007

Den dětí

Ve čtvrtek, ve školní družině se děti vydaly oslavit svůj svátek, Den dětí, s postavami z pohádek Walta Disneyho. Děti prošly pěti stanovišti a setkaly se: s Rebelkou, kde střílely z luku, s Minnie mouse navlékaly korálky a zahrály si Mickey pong,…