Protanči létem

IMG_6137 (2)

Letos poprvé se v Didaktisu uskutečnil příměstský tábor plný tance a jógy. Zahrály jsme si na taneční soubor Daria, ve kterém každá tanečnice měla originální jméno a svůj osobní příběh. Jógová guru Shanti (Sára Ciancimino) naučila tanečnice pozdrav slunci s doprovodnou básničkou, mantru a různá meditační cvičení. Baletní mistryně Mia (Michaela Hanzlíková) naučila tanečnice základy baletu, rozcvičky, tanec z baletního představení Louskáček a mnoho dalšího. Uprostřed týdne jsme se dokonce vydaly do města na trénink baletek ze souboru Národního divadla Brno a následující den měly tanečnice možnost zkusit, jak probíhá konkurz. Tento den byl věnován zumbě, nácviku základních kroků, rytmických cvičení a doprovodných aktivit. Nechyběla ani taneční party s profesionálním DJem. Program mimo jiné doprovázelo také tvoření baletních sukní, piškotů nebo jógového náramku japamala. Domů si tanečnice odnesly spoustu vzpomínek, které si uchovaly v táborovém deníčku.
Na konci týdne se uskutečnilo také představení pro rodiče, kde tanečnice měly možnost předvést, co se v týdnu naučily.
Mimo jiné se zde promítalo video, na které se můžete také podívat.
Těšíme se na příští rok!

Další články

logo Vida

TIP! Dejte si rande s vědou

VIDA! 26. 9. 2023 18:00 - 20:00 Zajímá vás, jak funguje a vypadá srdce - orgán, bez kterého se neobejdeme? Ať už o srdci víte vše, nebo vůbec netušíte, která bije, vydejte se do Vida! Pozor, kapacita je omezená, doporučujeme zajistit si vstupenky…

hdimg65546e7f291fd036f430477a29ad0f

Škola v přírodě

V pondělí odjely děti naší školy na školu v přírodě do Chotěboři. To bylo loučení! A dnes už jsou v polovině pobytu. Podívejte se na pár fotografií…. děti si pobyt v přírodě užívají a společně s nimi naši učitelé…

20230913_105756

INVENIO - jedeme dál

V naší škole se dlouhodobě a cíleně věnujeme rozvoji intelektového nadání. V oblasti identifikace a rozvoje nadaných žáků spolupracujeme s FSS MU. Co to znamená? Naši loňští prvňáci se stali součástí "výzkumného týmu".  Ověřovali, jestli hry…