Protanči létem

IMG_6137 (2)

Letos poprvé se v Didaktisu uskutečnil příměstský tábor plný tance a jógy. Zahrály jsme si na taneční soubor Daria, ve kterém každá tanečnice měla originální jméno a svůj osobní příběh. Jógová guru Shanti (Sára Ciancimino) naučila tanečnice pozdrav slunci s doprovodnou básničkou, mantru a různá meditační cvičení. Baletní mistryně Mia (Michaela Hanzlíková) naučila tanečnice základy baletu, rozcvičky, tanec z baletního představení Louskáček a mnoho dalšího. Uprostřed týdne jsme se dokonce vydaly do města na trénink baletek ze souboru Národního divadla Brno a následující den měly tanečnice možnost zkusit, jak probíhá konkurz. Tento den byl věnován zumbě, nácviku základních kroků, rytmických cvičení a doprovodných aktivit. Nechyběla ani taneční party s profesionálním DJem. Program mimo jiné doprovázelo také tvoření baletních sukní, piškotů nebo jógového náramku japamala. Domů si tanečnice odnesly spoustu vzpomínek, které si uchovaly v táborovém deníčku.
Na konci týdne se uskutečnilo také představení pro rodiče, kde tanečnice měly možnost předvést, co se v týdnu naučily.
Mimo jiné se zde promítalo video, na které se můžete také podívat.
Těšíme se na příští rok!

Další články

IMG-20240131-WA0006

Výlet do Holandska

Tentokrát jsme v Klubu nadaných dětí nasedli na letadlo a zaletěli si do Holandska. Zkoumali jsme na mapě i glóbusu, kudy letíme a zjistili i spoustu dalších zajímavostí. Už víme, odkud pochází tulipány i to, že Holanďané jsou považováni za nejvyšší…

Namaluj si venkov

Namaluj si venkov

Přinášíme Vám další aktualitu ze školního světa, tentokrát od našich čtvrťáků. Tito talentovaní výtvarníci nedávno projevili svůj výtvarný um na soutěži s názvem Namaluj si venkov, kterou pořádá Spolek pro obnovu venkova ČR. S nadšením se rozhodli…

DSC00637

Den otevřených dveří 2024

Halóóó, užili jste si v sobotu 27. 1. 2024 Den otevřených dveří u nás ve škole? My tedy ano! Spolu se svými rodiči přišla spousta zajímavých a čilých dětiček. A co jsme si všechno společně užili? Ve škole se hrálo na hudební nástroje a zpívalo,…