Senioři ve školních lavicích

IMG_20230607_101408

Už rok se pravidelně setkáváme se seniory z Naděje. Vždy jsme byli pozváni my k nim. Tentokrát jsme se rozhodli pozvat je k nám, aby se podívali, jak to dnes ve škole chodí.
Zájem byl velký, a přestože pro ně přeprava k nám nebyla snadná, přijelo jich 15. Ve skupinkách jsme je provázeli po celé škole, nahlédli do hodin, prozkoumali nástěnky, seznámili se s mnoha dětmi i dospělými. Dozvěděli jsme se, že za jejich dětství škola vypadala úplně jinak a že ta naše je mnohem hezčí. To jsme rádi!
Další překvapení jsme pro ně měli připravená na zahradě. Začali jsme drobným občerstvením, které jim přišlo k chuti. Následoval tanec! Protože nás ještě čeká společná Zahradní slavnost v Naději, vymysleli a nacvičili jsme jednoduchou choreografii na písničku Trezor. Tu jsme jim předvedli, vysvětlili a měli jsme radost, že se k nám někteří přidali.
A přišel čas na dárečky. Byly to námi vlastnoručně vyrobené stírací losy se vzpomínkami na naše společné akce. Každý si našel ten svůj a zbylo jich dost i pro ty, kteří k nám přijít nemohli.
V této chvíli už byli senioři docela unavení a nastal čas na zpáteční cestu. Abychom se nerozloučili tak naráz, doprovodili jsme je až zpět do Naděje.
Už se nemůžeme dočkat další společné akce.

 

Další články

IMG-20240131-WA0006

Výlet do Holandska

Tentokrát jsme v Klubu nadaných dětí nasedli na letadlo a zaletěli si do Holandska. Zkoumali jsme na mapě i glóbusu, kudy letíme a zjistili i spoustu dalších zajímavostí. Už víme, odkud pochází tulipány i to, že Holanďané jsou považováni za nejvyšší…

Namaluj si venkov

Namaluj si venkov

Přinášíme Vám další aktualitu ze školního světa, tentokrát od našich čtvrťáků. Tito talentovaní výtvarníci nedávno projevili svůj výtvarný um na soutěži s názvem Namaluj si venkov, kterou pořádá Spolek pro obnovu venkova ČR. S nadšením se rozhodli…

DSC00637

Den otevřených dveří 2024

Halóóó, užili jste si v sobotu 27. 1. 2024 Den otevřených dveří u nás ve škole? My tedy ano! Spolu se svými rodiči přišla spousta zajímavých a čilých dětiček. A co jsme si všechno společně užili? Ve škole se hrálo na hudební nástroje a zpívalo,…