Senioři ve školních lavicích

IMG_20230607_101408

Už rok se pravidelně setkáváme se seniory z Naděje. Vždy jsme byli pozváni my k nim. Tentokrát jsme se rozhodli pozvat je k nám, aby se podívali, jak to dnes ve škole chodí.
Zájem byl velký, a přestože pro ně přeprava k nám nebyla snadná, přijelo jich 15. Ve skupinkách jsme je provázeli po celé škole, nahlédli do hodin, prozkoumali nástěnky, seznámili se s mnoha dětmi i dospělými. Dozvěděli jsme se, že za jejich dětství škola vypadala úplně jinak a že ta naše je mnohem hezčí. To jsme rádi!
Další překvapení jsme pro ně měli připravená na zahradě. Začali jsme drobným občerstvením, které jim přišlo k chuti. Následoval tanec! Protože nás ještě čeká společná Zahradní slavnost v Naději, vymysleli a nacvičili jsme jednoduchou choreografii na písničku Trezor. Tu jsme jim předvedli, vysvětlili a měli jsme radost, že se k nám někteří přidali.
A přišel čas na dárečky. Byly to námi vlastnoručně vyrobené stírací losy se vzpomínkami na naše společné akce. Každý si našel ten svůj a zbylo jich dost i pro ty, kteří k nám přijít nemohli.
V této chvíli už byli senioři docela unavení a nastal čas na zpáteční cestu. Abychom se nerozloučili tak naráz, doprovodili jsme je až zpět do Naděje.
Už se nemůžeme dočkat další společné akce.

 

Další články

SCIO2024

Testován SCIO - výsledky 2024

Naše škola má ve svých řadách žáky, kteří dosáhli výborného výsledku v Nárovním testování pro základní školy a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, které proběhlo na jaře 2024. Z 26 testovaných získalo 6 žáků ocenění za 1., 2. a 3. nejlepší…

20240603_094942

Sportovní den

Začátkem června se na atletickém hřišti ZŠ Krásného konal sportovní den pro děti. Naši mladí sportovci měli příležitost otestovat své fyzické schopnosti a dovednosti hned v pěti náročných disciplínách. Skok do dálky prověřil jejich skokanské…

IMG_20240530_142007

Den dětí

Ve čtvrtek, ve školní družině se děti vydaly oslavit svůj svátek, Den dětí, s postavami z pohádek Walta Disneyho. Děti prošly pěti stanovišti a setkaly se: s Rebelkou, kde střílely z luku, s Minnie mouse navlékaly korálky a zahrály si Mickey pong,…