Co je to škrob?

IMG-5514

V nedávném Klubu nadaných dětí se děti měly možnost ponořit do hlubin vědeckého zkoumání a stát se na chvíli zkušenými chemiky. V této roli si položily výzkumnou otázku, na kterou si odpověděly po provedení pokusu. Co je to škrob? Najdeme ho v banánu nebo třeba v cukru, mléce či mrkvi? Děti se naučily nové pojmy, jako je například hypotéza, a vyzkoušely si badatelský proces od začátku do konce. Nyní už díky své pečlivé práci vědí, co škrob je a v jakých potravinách jej mohou najít.

Další články

MAČ1

Školou chodí Mikuláš...

Naší školou dnes prošla mikulášská družina: Mikuláš, Anděl a Čert. Trošku jsme se báli, ale hodně jsme se bavili. Mikuláš hodně chválil a když bylo potřeba, taky upozornil na nějaké možnosti zlepšení. A Čertík, ten byl v pohotovosti. Ale nakonec moc…

1.adventní svíčka

Adventní čas v naší škole

Tradiční rozsvěcování adventního věnce jsme v naší škole zahájili v pondělí 4. 12. První svíčka, kterou jsme společně zapálili je svíčkou naděje. S dětmi jsme si povídali o tom, co to je naděje a proč je pro náš život důležitá. Společnou sváteční…

christmas-2926962_640

Vánoční jarmark 6. 12. 2023

Dovolujeme si Vás i Vaše blízké pozvat na Vánoční jarmark ZŠ Didaktis, který se uskuteční ve středu 6. 12. 2023 v čase 16:00-18:00.  Akce se bude konat v sále na Bzenecké. Kromě výrobků a zážitků od dětí, dílniček, dobré kávy a dětského punče,…