Co je to škrob?

IMG-5514

V nedávném Klubu nadaných dětí se děti měly možnost ponořit do hlubin vědeckého zkoumání a stát se na chvíli zkušenými chemiky. V této roli si položily výzkumnou otázku, na kterou si odpověděly po provedení pokusu. Co je to škrob? Najdeme ho v banánu nebo třeba v cukru, mléce či mrkvi? Děti se naučily nové pojmy, jako je například hypotéza, a vyzkoušely si badatelský proces od začátku do konce. Nyní už díky své pečlivé práci vědí, co škrob je a v jakých potravinách jej mohou najít.

Další články

IMG_1516

LEGO nás baví!!!

Včera, v úterý 16. 4. 2024 byla naše škola plná barevných kostiček LEGA a připravený program naplnil očekávání dětí i učitelů. Byla to prostě zábava, u které jsme se hodně naučili. Program byl konstrukčně zaměřený a děti se do něj pustily s nadšením…

LEGO

Hrátky s Legem

Kdo si hraje, ten nezlobí........ i proto bude v úterý 16.4. den nezlobení, ale hraní si s Legem. Že si s Legem umí hrát každý? Jasně, ale my překročíme stín kostiček a nahlédneme do světa logiky. Přijdou za námi zkušení lektoři ze https:/…

20240412_095659

Učíme se společně

Krásný jarní týden zakončili naši páťáci a prvňáčci společnou hodinou. Tématem byla prostorová představivost - krychle, kostky, stavby, plánky, patra, povrch - stihli jsme všechno! Páťáci si navíc v pracovních činnostech připravili pro svá…