Od školáků po seniory - MŇAM

20230518_105017

Návštěva cukrárny je něco, co potěší každého.
My si do ní můžeme zajít, kdy nás napadne. Pro naše seniory z Naděje to ale tak snadné není. Nemají to sice daleko, ale protože už jsou většinou méně pohybliví, mají to trochu do kopečka a zaměstnanců není tolik, aby mohli vzít s sebou všechny zájemce, je pro ně něco pro nás tak běžného malým svátkem. 
S vozíky už to umíme, přizpůsobit své tempo chůze těm, se kterými se vedeme za ruku taky a poprvé jsme zkusili být nápomocni i při oblékání bund a kabátků. Cestu sídlištěm jsme zvládli s plnou parádou. Všichni si dali něco dobrého, popovídali jsme si a trádá zpět.
Opět jsme se přesvědčili, jakou radost člověku může udělat to, že potěší někoho druhého.

 

Fotogalerie

Další články

logo Vida

TIP! Dejte si rande s vědou

VIDA! 26. 9. 2023 18:00 - 20:00 Zajímá vás, jak funguje a vypadá srdce - orgán, bez kterého se neobejdeme? Ať už o srdci víte vše, nebo vůbec netušíte, která bije, vydejte se do Vida! Pozor, kapacita je omezená, doporučujeme zajistit si vstupenky…

hdimg65546e7f291fd036f430477a29ad0f

Škola v přírodě

V pondělí odjely děti naší školy na školu v přírodě do Chotěboři. To bylo loučení! A dnes už jsou v polovině pobytu. Podívejte se na pár fotografií…. děti si pobyt v přírodě užívají a společně s nimi naši učitelé…

20230913_105756

INVENIO - jedeme dál

V naší škole se dlouhodobě a cíleně věnujeme rozvoji intelektového nadání. V oblasti identifikace a rozvoje nadaných žáků spolupracujeme s FSS MU. Co to znamená? Naši loňští prvňáci se stali součástí "výzkumného týmu".  Ověřovali, jestli hry…