Kufřík tety Běty

20230525_103421

Pro letošní školní rok končí kroužek Kroužek tety Běty a tak trošku hodnotíme. Stala se z nás dobrá parta a máme za sebou čas naplněný tvořením různého druhu. Začali jsme skládáním dárkových tašek z papíru z nástěnných kalendářů, zkusili jsme si francouzské pletení, ale taky pletení na opravdických jehlicích. Ušili jsme spoustu látkových zvířátek. Navlékání jehlí a zašívání nás už opravdu nezaskočí. Taky nás moc bavilo šití na šicím stroji - kromě polštářků s klasickou náplní, jsme ušili taky zahřívací polštářky plněné pohankovými otrubami a levandulí. Před Vánocemi jsme vyrobili malého skřítka a o Velikonocích jsme si, kromě barvení obřích vajíček, ozdobili si perníčky. Na závěr našich tvořivých hodin jsme si metodou studené batiky obarvili trička. Užili jsme si to.

Další články

20230603_121235

Speleovýlet do Moravského Krasu

V sobotu 3. 6. jsme podnikli už druhý výlet za poznáním jeskyní Moravského Krasu. Tentokrát jsme zdolali jeskyni Řečiště. A  byl  to zážitek! Přístup do jeskyně je skrytý v prudkém svahu, ale to nám nevadilo, protože jsme s sebou měli zkušeného…

20230530_141627

Minecraft? Jdeme do toho!

V tomto týdnu v naší škole proběhly ukázkové lekce kroužku Úvod do techniky Minecraftu. Děti se mohly seznámit s prostředím počítačové hry, která se odehrává v otevřeném světe. Hráč má neomezenou svobodu pohybu a činnosti. A hlavně je zde prostor na…

20230518_105017

Od školáků po seniory - MŇAM

Návštěva cukrárny je něco, co potěší každého. My si do ní můžeme zajít, kdy nás napadne. Pro naše seniory z Naděje to ale tak snadné není. Nemají to sice daleko, ale protože už jsou většinou méně pohybliví, mají to trochu do kopečka a zaměstnanců…