Kufřík tety Běty

20230525_103421

Pro letošní školní rok končí kroužek Kroužek tety Běty a tak trošku hodnotíme. Stala se z nás dobrá parta a máme za sebou čas naplněný tvořením různého druhu. Začali jsme skládáním dárkových tašek z papíru z nástěnných kalendářů, zkusili jsme si francouzské pletení, ale taky pletení na opravdických jehlicích. Ušili jsme spoustu látkových zvířátek. Navlékání jehlí a zašívání nás už opravdu nezaskočí. Taky nás moc bavilo šití na šicím stroji - kromě polštářků s klasickou náplní, jsme ušili taky zahřívací polštářky plněné pohankovými otrubami a levandulí. Před Vánocemi jsme vyrobili malého skřítka a o Velikonocích jsme si, kromě barvení obřích vajíček, ozdobili si perníčky. Na závěr našich tvořivých hodin jsme si metodou studené batiky obarvili trička. Užili jsme si to.

Další články

MAČ1

Školou chodí Mikuláš...

Naší školou dnes prošla mikulášská družina: Mikuláš, Anděl a Čert. Trošku jsme se báli, ale hodně jsme se bavili. Mikuláš hodně chválil a když bylo potřeba, taky upozornil na nějaké možnosti zlepšení. A Čertík, ten byl v pohotovosti. Ale nakonec moc…

1.adventní svíčka

Adventní čas v naší škole

Tradiční rozsvěcování adventního věnce jsme v naší škole zahájili v pondělí 4. 12. První svíčka, kterou jsme společně zapálili je svíčkou naděje. S dětmi jsme si povídali o tom, co to je naděje a proč je pro náš život důležitá. Společnou sváteční…

christmas-2926962_640

Vánoční jarmark 6. 12. 2023

Dovolujeme si Vás i Vaše blízké pozvat na Vánoční jarmark ZŠ Didaktis, který se uskuteční ve středu 6. 12. 2023 v čase 16:00-18:00.  Akce se bude konat v sále na Bzenecké. Kromě výrobků a zážitků od dětí, dílniček, dobré kávy a dětského punče,…