Den Země

20230421_084131

Tak jako každý rok oslavili žáci a pedagogové Didaktisu Den Země projektovým vyučováním. Děti si opět vyzkoušely oblíbenou práci ve skupinách tvořených spolužáky napříč ročníky. Ti starší měli zodpovědnost za mladší, byli jim vzorem a podporovali je. Mladší zase inspirovali energií, se kterou se vrhali do řešení problémů a neotřelými návrhy řešení problémů. 

Na všechny skupinky čekalo pět různých stanovišť s enviromentální tematikou, kde mohly děti ověřit, nebo rozšířit své znalosti z oblasti ekologie, ale hlavně se zamýšlet nad aktuálními globálními problémy a způsobem, jak se k nim postavit.

Oblíbeným stanovištěm byly Ekosystémy z jídla, kde skupinky nejdříve studovaly ekosystémy (rybník, pole, louka, les) a následně s použitím jedlého výtvarného materiálu tvořily celý ekosystém, nebo jeho zástupce. Další stanoviště, EKOFILM nabízelo promítání krátkého filmu z produkce Jeden svět na školách, který ukazoval realitu života školačky Amii na šumavské samotě, děti tento život porovnávaly se svým vlastním a zvědomovaly si dosah dennodenních malých rozhodnutí. Svoji kreativitu mohl každý projevit na workshopu EKOART, který představoval jednotlivé oblasti projektu OSN - AGENDA 2030 - cíle pro udržitelnost. Rukama se pracovalo také při výrobě SEEDBOMBS - semínkových bomb, které po vyschnutí a zasazení vydají svůj poklad v podobě pestrobarevných květů. Zapojení důvtipu, badatelského přístupu a spolupráce vyžadovalo stanoviště ZNEČIŠTĚNÍ OCEÁNŮ - ODPADKY A ROPNÁ SKVRNA. Tady bylo potřeba odebrat vzorky, naplánovat postup a v daném limitu co nejlépe společně vyčistit znečištěnou vodu a zachránit živočichy, kteří v ní žijí.

Z reakcí a zapojení dětí máme my - učitelé z Didaktisu velkou radost a naději, že to přece jen nebude s tou budoucností naší planety tak zlé.

TAK VŠE NEJLEPŠÍ NAŠE ZEMĚ❤️🌍!

Další články

IMG_1516

LEGO nás baví!!!

Včera, v úterý 16. 4. 2024 byla naše škola plná barevných kostiček LEGA a připravený program naplnil očekávání dětí i učitelů. Byla to prostě zábava, u které jsme se hodně naučili. Program byl konstrukčně zaměřený a děti se do něj pustily s nadšením…

LEGO

Hrátky s Legem

Kdo si hraje, ten nezlobí........ i proto bude v úterý 16.4. den nezlobení, ale hraní si s Legem. Že si s Legem umí hrát každý? Jasně, ale my překročíme stín kostiček a nahlédneme do světa logiky. Přijdou za námi zkušení lektoři ze https:/…

20240412_095659

Učíme se společně

Krásný jarní týden zakončili naši páťáci a prvňáčci společnou hodinou. Tématem byla prostorová představivost - krychle, kostky, stavby, plánky, patra, povrch - stihli jsme všechno! Páťáci si navíc v pracovních činnostech připravili pro svá…