Den Země

20230421_084131

Tak jako každý rok oslavili žáci a pedagogové Didaktisu Den Země projektovým vyučováním. Děti si opět vyzkoušely oblíbenou práci ve skupinách tvořených spolužáky napříč ročníky. Ti starší měli zodpovědnost za mladší, byli jim vzorem a podporovali je. Mladší zase inspirovali energií, se kterou se vrhali do řešení problémů a neotřelými návrhy řešení problémů. 

Na všechny skupinky čekalo pět různých stanovišť s enviromentální tematikou, kde mohly děti ověřit, nebo rozšířit své znalosti z oblasti ekologie, ale hlavně se zamýšlet nad aktuálními globálními problémy a způsobem, jak se k nim postavit.

Oblíbeným stanovištěm byly Ekosystémy z jídla, kde skupinky nejdříve studovaly ekosystémy (rybník, pole, louka, les) a následně s použitím jedlého výtvarného materiálu tvořily celý ekosystém, nebo jeho zástupce. Další stanoviště, EKOFILM nabízelo promítání krátkého filmu z produkce Jeden svět na školách, který ukazoval realitu života školačky Amii na šumavské samotě, děti tento život porovnávaly se svým vlastním a zvědomovaly si dosah dennodenních malých rozhodnutí. Svoji kreativitu mohl každý projevit na workshopu EKOART, který představoval jednotlivé oblasti projektu OSN - AGENDA 2030 - cíle pro udržitelnost. Rukama se pracovalo také při výrobě SEEDBOMBS - semínkových bomb, které po vyschnutí a zasazení vydají svůj poklad v podobě pestrobarevných květů. Zapojení důvtipu, badatelského přístupu a spolupráce vyžadovalo stanoviště ZNEČIŠTĚNÍ OCEÁNŮ - ODPADKY A ROPNÁ SKVRNA. Tady bylo potřeba odebrat vzorky, naplánovat postup a v daném limitu co nejlépe společně vyčistit znečištěnou vodu a zachránit živočichy, kteří v ní žijí.

Z reakcí a zapojení dětí máme my - učitelé z Didaktisu velkou radost a naději, že to přece jen nebude s tou budoucností naší planety tak zlé.

TAK VŠE NEJLEPŠÍ NAŠE ZEMĚ❤️🌍!

Další články

logo Vida

TIP! Dejte si rande s vědou

VIDA! 26. 9. 2023 18:00 - 20:00 Zajímá vás, jak funguje a vypadá srdce - orgán, bez kterého se neobejdeme? Ať už o srdci víte vše, nebo vůbec netušíte, která bije, vydejte se do Vida! Pozor, kapacita je omezená, doporučujeme zajistit si vstupenky…

hdimg65546e7f291fd036f430477a29ad0f

Škola v přírodě

V pondělí odjely děti naší školy na školu v přírodě do Chotěboři. To bylo loučení! A dnes už jsou v polovině pobytu. Podívejte se na pár fotografií…. děti si pobyt v přírodě užívají a společně s nimi naši učitelé…

20230913_105756

INVENIO - jedeme dál

V naší škole se dlouhodobě a cíleně věnujeme rozvoji intelektového nadání. V oblasti identifikace a rozvoje nadaných žáků spolupracujeme s FSS MU. Co to znamená? Naši loňští prvňáci se stali součástí "výzkumného týmu".  Ověřovali, jestli hry…