Den Země

20230421_084131

Tak jako každý rok oslavili žáci a pedagogové Didaktisu Den Země projektovým vyučováním. Děti si opět vyzkoušely oblíbenou práci ve skupinách tvořených spolužáky napříč ročníky. Ti starší měli zodpovědnost za mladší, byli jim vzorem a podporovali je. Mladší zase inspirovali energií, se kterou se vrhali do řešení problémů a neotřelými návrhy řešení problémů. 

Na všechny skupinky čekalo pět různých stanovišť s enviromentální tematikou, kde mohly děti ověřit, nebo rozšířit své znalosti z oblasti ekologie, ale hlavně se zamýšlet nad aktuálními globálními problémy a způsobem, jak se k nim postavit.

Oblíbeným stanovištěm byly Ekosystémy z jídla, kde skupinky nejdříve studovaly ekosystémy (rybník, pole, louka, les) a následně s použitím jedlého výtvarného materiálu tvořily celý ekosystém, nebo jeho zástupce. Další stanoviště, EKOFILM nabízelo promítání krátkého filmu z produkce Jeden svět na školách, který ukazoval realitu života školačky Amii na šumavské samotě, děti tento život porovnávaly se svým vlastním a zvědomovaly si dosah dennodenních malých rozhodnutí. Svoji kreativitu mohl každý projevit na workshopu EKOART, který představoval jednotlivé oblasti projektu OSN - AGENDA 2030 - cíle pro udržitelnost. Rukama se pracovalo také při výrobě SEEDBOMBS - semínkových bomb, které po vyschnutí a zasazení vydají svůj poklad v podobě pestrobarevných květů. Zapojení důvtipu, badatelského přístupu a spolupráce vyžadovalo stanoviště ZNEČIŠTĚNÍ OCEÁNŮ - ODPADKY A ROPNÁ SKVRNA. Tady bylo potřeba odebrat vzorky, naplánovat postup a v daném limitu co nejlépe společně vyčistit znečištěnou vodu a zachránit živočichy, kteří v ní žijí.

Z reakcí a zapojení dětí máme my - učitelé z Didaktisu velkou radost a naději, že to přece jen nebude s tou budoucností naší planety tak zlé.

TAK VŠE NEJLEPŠÍ NAŠE ZEMĚ❤️🌍!

Další články

20230603_121235

Speleovýlet do Moravského Krasu

V sobotu 3. 6. jsme podnikli už druhý výlet za poznáním jeskyní Moravského Krasu. Tentokrát jsme zdolali jeskyni Řečiště. A  byl  to zážitek! Přístup do jeskyně je skrytý v prudkém svahu, ale to nám nevadilo, protože jsme s sebou měli zkušeného…

20230530_141627

Minecraft? Jdeme do toho!

V tomto týdnu v naší škole proběhly ukázkové lekce kroužku Úvod do techniky Minecraftu. Děti se mohly seznámit s prostředím počítačové hry, která se odehrává v otevřeném světe. Hráč má neomezenou svobodu pohybu a činnosti. A hlavně je zde prostor na…

20230518_105017

Od školáků po seniory - MŇAM

Návštěva cukrárny je něco, co potěší každého. My si do ní můžeme zajít, kdy nás napadne. Pro naše seniory z Naděje to ale tak snadné není. Nemají to sice daleko, ale protože už jsou většinou méně pohybliví, mají to trochu do kopečka a zaměstnanců…