Malí i velcí zahradníci

IMG-20230404-WA0004

Třída 5.B je plná nadšených zahradníků. Nejen, že rostliny ve střední sekci v jejich péči bujně rostou, ale za svou školní docházku už mnoho druhů i úspěšně namnožili a vypěstovali desítky sazenic. 

Nedávno je napadlo, že tuhle péči by bylo potřeba někomu předat, protože oni už budou od září někde jinde. To byl jen krůček k nadšenému nápadu: Naučíme to naše prvňáky! A protože společné akce jsou ve velké oblibě, nikdo neváhal.

Bylo zábavné a místy až dojemné sledovat, jak se prvňáci usilovně snaží před svými patrony "vytáhnout", jak páťáci své svěřence učí trpělivě a jak si užívají pocitu být ti starší a zkušenější. Prvních pár dní byli nápomocní i při péči o čerstvé rostlinky, ale teď už si je 1.B zdatně obhospodařuje sama. 

Jsme rádi, že se o budoucnost naší školní zeleně už nemusíme bát.

Fotogalerie

Další články

logo Vida

TIP! Dejte si rande s vědou

VIDA! 26. 9. 2023 18:00 - 20:00 Zajímá vás, jak funguje a vypadá srdce - orgán, bez kterého se neobejdeme? Ať už o srdci víte vše, nebo vůbec netušíte, která bije, vydejte se do Vida! Pozor, kapacita je omezená, doporučujeme zajistit si vstupenky…

hdimg65546e7f291fd036f430477a29ad0f

Škola v přírodě

V pondělí odjely děti naší školy na školu v přírodě do Chotěboři. To bylo loučení! A dnes už jsou v polovině pobytu. Podívejte se na pár fotografií…. děti si pobyt v přírodě užívají a společně s nimi naši učitelé…

20230913_105756

INVENIO - jedeme dál

V naší škole se dlouhodobě a cíleně věnujeme rozvoji intelektového nadání. V oblasti identifikace a rozvoje nadaných žáků spolupracujeme s FSS MU. Co to znamená? Naši loňští prvňáci se stali součástí "výzkumného týmu".  Ověřovali, jestli hry…