První pomoc

339473300_585517760189308_5513986198597729988_n

Kdo ukončuje hovor při tísňovém volání? Jak poznám, že někdo nedýchá? Co je to KPR a kdy se používá? Podle čeho mě záchranka najde, když jsem na výletě v lese? Nejen na tyto otázky dostali odpověď naši čtvrťáci, kteří si předprázdninovou středu zpestřili výukovým programem První pomoc od Českého červeného kříže. Záchranáři nám nejprve během přednášky popsali správné postupy v krizových situacích a zdůraznili nejdůležitější pravidlo první pomoci – VŽDY DBEJ O SVÉ VLASTNÍ BEZPEČÍ! No a pak už jsme se vrhli na praktický nácvik. Resuscitace, způsob použití AED, zastavení masivního krvácení tlakovým obvazem a Rautekova poloha – to vše na vlastní kůži a pod dozorem záchranářů. Program byl pestrý, plný zvídavých dotazů a sdílení vlastních zkušeností J. 

Fotogalerie

Další články

IMG-20240131-WA0006

Výlet do Holandska

Tentokrát jsme v Klubu nadaných dětí nasedli na letadlo a zaletěli si do Holandska. Zkoumali jsme na mapě i glóbusu, kudy letíme a zjistili i spoustu dalších zajímavostí. Už víme, odkud pochází tulipány i to, že Holanďané jsou považováni za nejvyšší…

Namaluj si venkov

Namaluj si venkov

Přinášíme Vám další aktualitu ze školního světa, tentokrát od našich čtvrťáků. Tito talentovaní výtvarníci nedávno projevili svůj výtvarný um na soutěži s názvem Namaluj si venkov, kterou pořádá Spolek pro obnovu venkova ČR. S nadšením se rozhodli…

DSC00637

Den otevřených dveří 2024

Halóóó, užili jste si v sobotu 27. 1. 2024 Den otevřených dveří u nás ve škole? My tedy ano! Spolu se svými rodiči přišla spousta zajímavých a čilých dětiček. A co jsme si všechno společně užili? Ve škole se hrálo na hudební nástroje a zpívalo,…