Klub nadaných dětí - Ornitologie

20230321_150900

Vždycky nás potěší, když se Klub týká zvířat. Tentokrát byli tématem ptáci lidských sídlišť, se kterými nás seznámil ornitolog Kryštof Horák.
Nejprve jsme se se na zahradě se zavřenýma očima zaposlouchali a zkusili rozlišit zvuky z okolí. Z Akátek zaznělo hned několik druhů ptačího zpěvu, který jsme se pokoušeli přiřadit ke správným obrázkům. U toho jsme se zkoumali, proč se samec a samice vzhledem liší. Zajímalo nás také, jestli když různé druhy různě zpívají, rozumějí si a "popovídají" si mezi sebou. Jaké to asi je jsme si vyzkoušeli při hře s hudebními nástroji. A protože se nedalo očekávat, že by nám všichni ptáčci z Vinohrad nakráčeli na zahradu a byli ochotní pózovat, vyzbrojili jsme se dalekohledy a s překvapením zjistili, že to není jen tak, že je třeba si je správně nastavit, zaostřit a přikládat na oči, abychom vůbec něco viděli. Ovšem té radosti, když se nám to podařilo!

Fotogalerie

Další články

logo Vida

TIP! Dejte si rande s vědou

VIDA! 26. 9. 2023 18:00 - 20:00 Zajímá vás, jak funguje a vypadá srdce - orgán, bez kterého se neobejdeme? Ať už o srdci víte vše, nebo vůbec netušíte, která bije, vydejte se do Vida! Pozor, kapacita je omezená, doporučujeme zajistit si vstupenky…

hdimg65546e7f291fd036f430477a29ad0f

Škola v přírodě

V pondělí odjely děti naší školy na školu v přírodě do Chotěboři. To bylo loučení! A dnes už jsou v polovině pobytu. Podívejte se na pár fotografií…. děti si pobyt v přírodě užívají a společně s nimi naši učitelé…

20230913_105756

INVENIO - jedeme dál

V naší škole se dlouhodobě a cíleně věnujeme rozvoji intelektového nadání. V oblasti identifikace a rozvoje nadaných žáků spolupracujeme s FSS MU. Co to znamená? Naši loňští prvňáci se stali součástí "výzkumného týmu".  Ověřovali, jestli hry…