Klub nadaných dětí - Ornitologie

20230321_150900

Vždycky nás potěší, když se Klub týká zvířat. Tentokrát byli tématem ptáci lidských sídlišť, se kterými nás seznámil ornitolog Kryštof Horák.
Nejprve jsme se se na zahradě se zavřenýma očima zaposlouchali a zkusili rozlišit zvuky z okolí. Z Akátek zaznělo hned několik druhů ptačího zpěvu, který jsme se pokoušeli přiřadit ke správným obrázkům. U toho jsme se zkoumali, proč se samec a samice vzhledem liší. Zajímalo nás také, jestli když různé druhy různě zpívají, rozumějí si a "popovídají" si mezi sebou. Jaké to asi je jsme si vyzkoušeli při hře s hudebními nástroji. A protože se nedalo očekávat, že by nám všichni ptáčci z Vinohrad nakráčeli na zahradu a byli ochotní pózovat, vyzbrojili jsme se dalekohledy a s překvapením zjistili, že to není jen tak, že je třeba si je správně nastavit, zaostřit a přikládat na oči, abychom vůbec něco viděli. Ovšem té radosti, když se nám to podařilo!

Fotogalerie

Další články

IMG_1516

LEGO nás baví!!!

Včera, v úterý 16. 4. 2024 byla naše škola plná barevných kostiček LEGA a připravený program naplnil očekávání dětí i učitelů. Byla to prostě zábava, u které jsme se hodně naučili. Program byl konstrukčně zaměřený a děti se do něj pustily s nadšením…

LEGO

Hrátky s Legem

Kdo si hraje, ten nezlobí........ i proto bude v úterý 16.4. den nezlobení, ale hraní si s Legem. Že si s Legem umí hrát každý? Jasně, ale my překročíme stín kostiček a nahlédneme do světa logiky. Přijdou za námi zkušení lektoři ze https:/…

20240412_095659

Učíme se společně

Krásný jarní týden zakončili naši páťáci a prvňáčci společnou hodinou. Tématem byla prostorová představivost - krychle, kostky, stavby, plánky, patra, povrch - stihli jsme všechno! Páťáci si navíc v pracovních činnostech připravili pro svá…