Edukační sady Loono

Loono2

Naše škola objednala edukační sady pro snadnou výuku zdravotních témat. Obdrželi jsme sadu První pomoci a Sexuální výchovy.  
Díky edukačním materiálům se žáci dozví:  

První pomoc 

  • rozpoznání situací, v nichž je první pomoc potřebná a kritického stavu člověka
  • zásadách komunikace s okolím a dispečery ze záchranářské služby
  • resuscitaci a tréninku uvolnění dýchacích cest a srdeční masáže
  • zástavě krvácení
  • zásadách první pomoci u: autonehody, popálení, tonutí, epileptických záchvatů a mdlob

Sexuální výchova 

  • reprodukčním systému, jeho orgánech a jejich funkcích
  • zásadách intimní hygieny
  • menstruaci a menstruačních pomůckách
  • preventivních prohlídkách

Organizaci Loono děkujeme za poskytnutí materiálů i pomůcek a těšíme se na jejich využití ve výuce. 

Fotogalerie

Další články

IMG_1516

LEGO nás baví!!!

Včera, v úterý 16. 4. 2024 byla naše škola plná barevných kostiček LEGA a připravený program naplnil očekávání dětí i učitelů. Byla to prostě zábava, u které jsme se hodně naučili. Program byl konstrukčně zaměřený a děti se do něj pustily s nadšením…

LEGO

Hrátky s Legem

Kdo si hraje, ten nezlobí........ i proto bude v úterý 16.4. den nezlobení, ale hraní si s Legem. Že si s Legem umí hrát každý? Jasně, ale my překročíme stín kostiček a nahlédneme do světa logiky. Přijdou za námi zkušení lektoři ze https:/…

20240412_095659

Učíme se společně

Krásný jarní týden zakončili naši páťáci a prvňáčci společnou hodinou. Tématem byla prostorová představivost - krychle, kostky, stavby, plánky, patra, povrch - stihli jsme všechno! Páťáci si navíc v pracovních činnostech připravili pro svá…