Edukační sady Loono

Loono2

Naše škola objednala edukační sady pro snadnou výuku zdravotních témat. Obdrželi jsme sadu První pomoci a Sexuální výchovy.  
Díky edukačním materiálům se žáci dozví:  

První pomoc 

  • rozpoznání situací, v nichž je první pomoc potřebná a kritického stavu člověka 
  • zásadách komunikace s okolím a dispečery ze záchranářské služby 
  • resuscitaci a tréninku uvolnění dýchacích cest a srdeční masáže 
  • zástavě krvácení 
  • zásadách první pomoci u: autonehody, popálení, tonutí, epileptických záchvatů a mdlob 

Sexuální výchova 

  • reprodukčním systému, jeho orgánech a jejich funkcích 
  • zásadách intimní hygieny 
  • menstruaci a menstruačních pomůckách 
  • preventivních prohlídkách 

Organizaci Loono děkujeme za poskytnutí materiálů i pomůcek a těšíme se na jejich využití ve výuce. 

Fotogalerie

Další články

logo Vida

TIP! Dejte si rande s vědou

VIDA! 26. 9. 2023 18:00 - 20:00 Zajímá vás, jak funguje a vypadá srdce - orgán, bez kterého se neobejdeme? Ať už o srdci víte vše, nebo vůbec netušíte, která bije, vydejte se do Vida! Pozor, kapacita je omezená, doporučujeme zajistit si vstupenky…

hdimg65546e7f291fd036f430477a29ad0f

Škola v přírodě

V pondělí odjely děti naší školy na školu v přírodě do Chotěboři. To bylo loučení! A dnes už jsou v polovině pobytu. Podívejte se na pár fotografií…. děti si pobyt v přírodě užívají a společně s nimi naši učitelé…

20230913_105756

INVENIO - jedeme dál

V naší škole se dlouhodobě a cíleně věnujeme rozvoji intelektového nadání. V oblasti identifikace a rozvoje nadaných žáků spolupracujeme s FSS MU. Co to znamená? Naši loňští prvňáci se stali součástí "výzkumného týmu".  Ověřovali, jestli hry…