Edukační sady Loono

Loono2

Naše škola objednala edukační sady pro snadnou výuku zdravotních témat. Obdrželi jsme sadu První pomoci a Sexuální výchovy.  
Díky edukačním materiálům se žáci dozví:  

První pomoc 

  • rozpoznání situací, v nichž je první pomoc potřebná a kritického stavu člověka
  • zásadách komunikace s okolím a dispečery ze záchranářské služby
  • resuscitaci a tréninku uvolnění dýchacích cest a srdeční masáže
  • zástavě krvácení
  • zásadách první pomoci u: autonehody, popálení, tonutí, epileptických záchvatů a mdlob

Sexuální výchova 

  • reprodukčním systému, jeho orgánech a jejich funkcích
  • zásadách intimní hygieny
  • menstruaci a menstruačních pomůckách
  • preventivních prohlídkách

Organizaci Loono děkujeme za poskytnutí materiálů i pomůcek a těšíme se na jejich využití ve výuce. 

Fotogalerie

Další články

IMG_8124

Kouzelnická škola Didaktis

V červenci se 18 dětí vrátilo do Didaktisu, aby společně s profesorkou Loci (Míšou Bendovou) a redaktorkou (Jančou Majerníčkovou) nasedly do Bradavického expressu a nastoupily do Školy čar a kouzel v Bradavicích. Příměstský tábor byl inspirován…

20220603_102536

Provoz školy o prázdninách

Vážení rodiče, provoz ŠD a ŠJ bude v době letních prázdnin přerušen, vyjma příměstské tábory. Provoz kanceláře školy bude v červenci a srpnu omezen, v případě potřeby využijte úřední hodiny - každou středu od 9:00 do 13:00 (kromě 31.7.), popř. nás…

SCIO2024

Testován SCIO - výsledky 2024

Naše škola má ve svých řadách žáky, kteří dosáhli výborného výsledku v Nárovním testování pro základní školy a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, které proběhlo na jaře 2024. Z 26 testovaných získalo 6 žáků ocenění za 1., 2. a 3. nejlepší…