Edukační sady Loono

Loono2

Naše škola objednala edukační sady pro snadnou výuku zdravotních témat. Obdrželi jsme sadu První pomoci a Sexuální výchovy.  
Díky edukačním materiálům se žáci dozví:  

První pomoc 

  • rozpoznání situací, v nichž je první pomoc potřebná a kritického stavu člověka 
  • zásadách komunikace s okolím a dispečery ze záchranářské služby 
  • resuscitaci a tréninku uvolnění dýchacích cest a srdeční masáže 
  • zástavě krvácení 
  • zásadách první pomoci u: autonehody, popálení, tonutí, epileptických záchvatů a mdlob 

Sexuální výchova 

  • reprodukčním systému, jeho orgánech a jejich funkcích 
  • zásadách intimní hygieny 
  • menstruaci a menstruačních pomůckách 
  • preventivních prohlídkách 

Organizaci Loono děkujeme za poskytnutí materiálů i pomůcek a těšíme se na jejich využití ve výuce. 

Fotogalerie

Další články

Image

English Star 2022

Jako každý rok se nominované děti z naší školy účastní anglické soutěže English Star pořádané na ZŠ Bakalka. Odvážlivci z 1. a 2. ročníků soutěžili v týmech. Tým prvňáčků a druháčků  v rámci plnění úkolů popisoval obrázky a děti si i zahrály…

bmid_divka-s-pomeranci

Dívka s pomeranči

Dívka s pomeranči je kniha Josteina Gaardera, který si svým poutavým příběhem o lásce, smrti, naději a poselství získal děti z 5. A. Hrdinou příběhu je Georg, 15letý chlapec, kterému ve 4 letech zemřel táta. Jeho dopis adresovaný právě Georgovi,…

DAVID - vzduch

Živly v pojetí 5.A

Voda, oheň, vzduch a země – živly, které vládnou v 5. A! Tvorbu básní, textů a obrazů vytvořených v aplikaci Wordart.com ovlivnila nejen hudba Vivaldiho (Storm, Čtvero ročních období), ale také téma ochrany přírody, vlastní zkušenosti dětí a otázky…