Filmaři v naší škole

8796CF69-7D8B-4C31-ADF3-F86F63C27E6A

Už víme, jak se natáčí profesionální videa! 4.B se během dopoledního vyučování změnila ve filmový ateliér. Oslovili nás lidé z  organizace Jules a Jim s prosbou, abychom jim pomohli zpropagovat výukový program Internetoví úžasňáci a my jsme souhlasili. Nás totiž Internetoví úžasňáci nesmírně baví. Navíc se díky nim učíme, jak používat internet bezpečně, smysluplně, zkrátka jak se na síti vyznat. Během natáčení jsme zjistili, že tvorba videa není vůbec jednoduchá. Některé situace jsme museli kvůli kameře zopakovat, protože nás kvůli naší rychlosti nestihla pořádně natočit. Někdy jsme se museli zastavit uprostřed činnosti a chvilku počkat. Bylo to úplně jiné, než jsme si představovali. Na konci jsme si povídali o tom, kdo by chtěl být hercem před kamerou. Nepřihlásil se nikdo. Za to kameramanem by chtěl být každý, to totiž vypadalo jako mnohem větší zábava. 

Fotogalerie

Další články

Image

English Star 2022

Jako každý rok se nominované děti z naší školy účastní anglické soutěže English Star pořádané na ZŠ Bakalka. Odvážlivci z 1. a 2. ročníků soutěžili v týmech. Tým prvňáčků a druháčků  v rámci plnění úkolů popisoval obrázky a děti si i zahrály…

bmid_divka-s-pomeranci

Dívka s pomeranči

Dívka s pomeranči je kniha Josteina Gaardera, který si svým poutavým příběhem o lásce, smrti, naději a poselství získal děti z 5. A. Hrdinou příběhu je Georg, 15letý chlapec, kterému ve 4 letech zemřel táta. Jeho dopis adresovaný právě Georgovi,…

DAVID - vzduch

Živly v pojetí 5.A

Voda, oheň, vzduch a země – živly, které vládnou v 5. A! Tvorbu básní, textů a obrazů vytvořených v aplikaci Wordart.com ovlivnila nejen hudba Vivaldiho (Storm, Čtvero ročních období), ale také téma ochrany přírody, vlastní zkušenosti dětí a otázky…