Co to chtělo? Lidské tělo!

20230207_152150

V Klubu nadaných dětí jsme se těšili na další pokusy s Irenou a bylo nám divné, s čím je budeme dělat, když tentokrát není ve třídě nachystaná žádná laboratoř. Pomůcky jsme však měli všichni s sebou, protože jsme zkoumali, jak funguje lidské tělo. Nejdřív jsme stavbou komína z kostek zjišťovali, co je to gravitace, těžiště a rovnováha. Byli jsme přesvědčeni, že postavit se na jednu nohu, předklonit se pro bonbón nebo vstát ze židle nemůže být problém, ale stačila drobnost, která nám posunula těžiště a rovnováha byla pryč. To bylo smíchu! Taky jsme věděli, že vlivem gravitace voda do kopce neteče, ale ukázalo se, že v našem těle to tak být může. Na závěr jsme si cvičili postřeh a jen tak mimochodem u toho objevovali, jakou souvislost má hmotnost, plocha a rychlost, kterou tělesa padají. Prostě jako vždycky, zábava, u které jsme se dozvěděli mnoho nového.

Fotogalerie

Další články

Image

English Star 2022

Jako každý rok se nominované děti z naší školy účastní anglické soutěže English Star pořádané na ZŠ Bakalka. Odvážlivci z 1. a 2. ročníků soutěžili v týmech. Tým prvňáčků a druháčků  v rámci plnění úkolů popisoval obrázky a děti si i zahrály…

bmid_divka-s-pomeranci

Dívka s pomeranči

Dívka s pomeranči je kniha Josteina Gaardera, který si svým poutavým příběhem o lásce, smrti, naději a poselství získal děti z 5. A. Hrdinou příběhu je Georg, 15letý chlapec, kterému ve 4 letech zemřel táta. Jeho dopis adresovaný právě Georgovi,…

DAVID - vzduch

Živly v pojetí 5.A

Voda, oheň, vzduch a země – živly, které vládnou v 5. A! Tvorbu básní, textů a obrazů vytvořených v aplikaci Wordart.com ovlivnila nejen hudba Vivaldiho (Storm, Čtvero ročních období), ale také téma ochrany přírody, vlastní zkušenosti dětí a otázky…