Co to chtělo? Lidské tělo!

20230207_152150

V Klubu nadaných dětí jsme se těšili na další pokusy s Irenou a bylo nám divné, s čím je budeme dělat, když tentokrát není ve třídě nachystaná žádná laboratoř. Pomůcky jsme však měli všichni s sebou, protože jsme zkoumali, jak funguje lidské tělo. Nejdřív jsme stavbou komína z kostek zjišťovali, co je to gravitace, těžiště a rovnováha. Byli jsme přesvědčeni, že postavit se na jednu nohu, předklonit se pro bonbón nebo vstát ze židle nemůže být problém, ale stačila drobnost, která nám posunula těžiště a rovnováha byla pryč. To bylo smíchu! Taky jsme věděli, že vlivem gravitace voda do kopce neteče, ale ukázalo se, že v našem těle to tak být může. Na závěr jsme si cvičili postřeh a jen tak mimochodem u toho objevovali, jakou souvislost má hmotnost, plocha a rychlost, kterou tělesa padají. Prostě jako vždycky, zábava, u které jsme se dozvěděli mnoho nového.

Fotogalerie

Další články

IMG_1516

LEGO nás baví!!!

Včera, v úterý 16. 4. 2024 byla naše škola plná barevných kostiček LEGA a připravený program naplnil očekávání dětí i učitelů. Byla to prostě zábava, u které jsme se hodně naučili. Program byl konstrukčně zaměřený a děti se do něj pustily s nadšením…

LEGO

Hrátky s Legem

Kdo si hraje, ten nezlobí........ i proto bude v úterý 16.4. den nezlobení, ale hraní si s Legem. Že si s Legem umí hrát každý? Jasně, ale my překročíme stín kostiček a nahlédneme do světa logiky. Přijdou za námi zkušení lektoři ze https:/…

20240412_095659

Učíme se společně

Krásný jarní týden zakončili naši páťáci a prvňáčci společnou hodinou. Tématem byla prostorová představivost - krychle, kostky, stavby, plánky, patra, povrch - stihli jsme všechno! Páťáci si navíc v pracovních činnostech připravili pro svá…