Co to chtělo? Lidské tělo!

20230207_152150

V Klubu nadaných dětí jsme se těšili na další pokusy s Irenou a bylo nám divné, s čím je budeme dělat, když tentokrát není ve třídě nachystaná žádná laboratoř. Pomůcky jsme však měli všichni s sebou, protože jsme zkoumali, jak funguje lidské tělo. Nejdřív jsme stavbou komína z kostek zjišťovali, co je to gravitace, těžiště a rovnováha. Byli jsme přesvědčeni, že postavit se na jednu nohu, předklonit se pro bonbón nebo vstát ze židle nemůže být problém, ale stačila drobnost, která nám posunula těžiště a rovnováha byla pryč. To bylo smíchu! Taky jsme věděli, že vlivem gravitace voda do kopce neteče, ale ukázalo se, že v našem těle to tak být může. Na závěr jsme si cvičili postřeh a jen tak mimochodem u toho objevovali, jakou souvislost má hmotnost, plocha a rychlost, kterou tělesa padají. Prostě jako vždycky, zábava, u které jsme se dozvěděli mnoho nového.

Fotogalerie

Další články

logo Vida

TIP! Dejte si rande s vědou

VIDA! 26. 9. 2023 18:00 - 20:00 Zajímá vás, jak funguje a vypadá srdce - orgán, bez kterého se neobejdeme? Ať už o srdci víte vše, nebo vůbec netušíte, která bije, vydejte se do Vida! Pozor, kapacita je omezená, doporučujeme zajistit si vstupenky…

hdimg65546e7f291fd036f430477a29ad0f

Škola v přírodě

V pondělí odjely děti naší školy na školu v přírodě do Chotěboři. To bylo loučení! A dnes už jsou v polovině pobytu. Podívejte se na pár fotografií…. děti si pobyt v přírodě užívají a společně s nimi naši učitelé…

20230913_105756

INVENIO - jedeme dál

V naší škole se dlouhodobě a cíleně věnujeme rozvoji intelektového nadání. V oblasti identifikace a rozvoje nadaných žáků spolupracujeme s FSS MU. Co to znamená? Naši loňští prvňáci se stali součástí "výzkumného týmu".  Ověřovali, jestli hry…