Výtvarná výstava Lidice

Lidice1

Naše děti měly možnost se zúčastnit Mezinárodní výtvarné výstavy Lidice na téma Tanec. Tato soutěž a následná výstava je jednou z největších na světě a každým rokem propojuje tisíce dětí z celého světa. 

Tanec je pohybová aktivita, která stejně jako výtvarné umění může vyprávět příběh, vyjadřovat pocity nebo být jen pohybem pro radost.  

A co bylo úkolem dětí? Zamyslet se nad následujícími otázkami, zapojit fantazii a kreativně tvořit. 

Jaký je vás oblíbený tanec?
Jaká hudba k tanci vás inspiruje?
S kým, nebo kde byste si chtěli zatancovat?
Jak se při tanci cítíte?
Co byste chtěli tancem sdělit?
Může tančit i příroda nebo věci?

Na základě vybraných výtvarných technik se jim povedlo vytvořit několik originálních děl, které nyní putují do Lidic. 

Oceněné práce budou od června 2023 vystaveny na každoroční výstavě v Lidické galerii a oceněné plošné práce po skončení výstavy archivovány. 

Další články

IMG_8124

Kouzelnická škola Didaktis

V červenci se 18 dětí vrátilo do Didaktisu, aby společně s profesorkou Loci (Míšou Bendovou) a redaktorkou (Jančou Majerníčkovou) nasedly do Bradavického expressu a nastoupily do Školy čar a kouzel v Bradavicích. Příměstský tábor byl inspirován…

20220603_102536

Provoz školy o prázdninách

Vážení rodiče, provoz ŠD a ŠJ bude v době letních prázdnin přerušen, vyjma příměstské tábory. Provoz kanceláře školy bude v červenci a srpnu omezen, v případě potřeby využijte úřední hodiny - každou středu od 9:00 do 13:00 (kromě 31.7.), popř. nás…

SCIO2024

Testován SCIO - výsledky 2024

Naše škola má ve svých řadách žáky, kteří dosáhli výborného výsledku v Nárovním testování pro základní školy a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, které proběhlo na jaře 2024. Z 26 testovaných získalo 6 žáků ocenění za 1., 2. a 3. nejlepší…