Výtvarná výstava Lidice

Lidice1

Naše děti měly možnost se zúčastnit Mezinárodní výtvarné výstavy Lidice na téma Tanec. Tato soutěž a následná výstava je jednou z největších na světě a každým rokem propojuje tisíce dětí z celého světa. 

Tanec je pohybová aktivita, která stejně jako výtvarné umění může vyprávět příběh, vyjadřovat pocity nebo být jen pohybem pro radost.  

A co bylo úkolem dětí? Zamyslet se nad následujícími otázkami, zapojit fantazii a kreativně tvořit. 

Jaký je vás oblíbený tanec?
Jaká hudba k tanci vás inspiruje?
S kým, nebo kde byste si chtěli zatancovat?
Jak se při tanci cítíte?
Co byste chtěli tancem sdělit?
Může tančit i příroda nebo věci?

Na základě vybraných výtvarných technik se jim povedlo vytvořit několik originálních děl, které nyní putují do Lidic. 

Oceněné práce budou od června 2023 vystaveny na každoroční výstavě v Lidické galerii a oceněné plošné práce po skončení výstavy archivovány. 

Další články

logo Vida

TIP! Dejte si rande s vědou

VIDA! 26. 9. 2023 18:00 - 20:00 Zajímá vás, jak funguje a vypadá srdce - orgán, bez kterého se neobejdeme? Ať už o srdci víte vše, nebo vůbec netušíte, která bije, vydejte se do Vida! Pozor, kapacita je omezená, doporučujeme zajistit si vstupenky…

hdimg65546e7f291fd036f430477a29ad0f

Škola v přírodě

V pondělí odjely děti naší školy na školu v přírodě do Chotěboři. To bylo loučení! A dnes už jsou v polovině pobytu. Podívejte se na pár fotografií…. děti si pobyt v přírodě užívají a společně s nimi naši učitelé…

20230913_105756

INVENIO - jedeme dál

V naší škole se dlouhodobě a cíleně věnujeme rozvoji intelektového nadání. V oblasti identifikace a rozvoje nadaných žáků spolupracujeme s FSS MU. Co to znamená? Naši loňští prvňáci se stali součástí "výzkumného týmu".  Ověřovali, jestli hry…