Výtvarná výstava Lidice

Lidice1

Naše děti měly možnost se zúčastnit Mezinárodní výtvarné výstavy Lidice na téma Tanec. Tato soutěž a následná výstava je jednou z největších na světě a každým rokem propojuje tisíce dětí z celého světa. 

Tanec je pohybová aktivita, která stejně jako výtvarné umění může vyprávět příběh, vyjadřovat pocity nebo být jen pohybem pro radost.  

A co bylo úkolem dětí? Zamyslet se nad následujícími otázkami, zapojit fantazii a kreativně tvořit. 

Jaký je vás oblíbený tanec?
Jaká hudba k tanci vás inspiruje?
S kým, nebo kde byste si chtěli zatancovat?
Jak se při tanci cítíte?
Co byste chtěli tancem sdělit?
Může tančit i příroda nebo věci?

Na základě vybraných výtvarných technik se jim povedlo vytvořit několik originálních děl, které nyní putují do Lidic. 

Oceněné práce budou od června 2023 vystaveny na každoroční výstavě v Lidické galerii a oceněné plošné práce po skončení výstavy archivovány. 

Další články

IMG-20240131-WA0006

Výlet do Holandska

Tentokrát jsme v Klubu nadaných dětí nasedli na letadlo a zaletěli si do Holandska. Zkoumali jsme na mapě i glóbusu, kudy letíme a zjistili i spoustu dalších zajímavostí. Už víme, odkud pochází tulipány i to, že Holanďané jsou považováni za nejvyšší…

Namaluj si venkov

Namaluj si venkov

Přinášíme Vám další aktualitu ze školního světa, tentokrát od našich čtvrťáků. Tito talentovaní výtvarníci nedávno projevili svůj výtvarný um na soutěži s názvem Namaluj si venkov, kterou pořádá Spolek pro obnovu venkova ČR. S nadšením se rozhodli…

DSC00637

Den otevřených dveří 2024

Halóóó, užili jste si v sobotu 27. 1. 2024 Den otevřených dveří u nás ve škole? My tedy ano! Spolu se svými rodiči přišla spousta zajímavých a čilých dětiček. A co jsme si všechno společně užili? Ve škole se hrálo na hudební nástroje a zpívalo,…