Výtvarná výstava Lidice

Lidice1

Naše děti měly možnost se zúčastnit Mezinárodní výtvarné výstavy Lidice na téma Tanec. Tato soutěž a následná výstava je jednou z největších na světě a každým rokem propojuje tisíce dětí z celého světa. 

Tanec je pohybová aktivita, která stejně jako výtvarné umění může vyprávět příběh, vyjadřovat pocity nebo být jen pohybem pro radost.  

A co bylo úkolem dětí? Zamyslet se nad následujícími otázkami, zapojit fantazii a kreativně tvořit. 

Jaký je vás oblíbený tanec?
Jaká hudba k tanci vás inspiruje?
S kým, nebo kde byste si chtěli zatancovat?
Jak se při tanci cítíte?
Co byste chtěli tancem sdělit?
Může tančit i příroda nebo věci?

Na základě vybraných výtvarných technik se jim povedlo vytvořit několik originálních děl, které nyní putují do Lidic. 

Oceněné práce budou od června 2023 vystaveny na každoroční výstavě v Lidické galerii a oceněné plošné práce po skončení výstavy archivovány. 

Další články

Image

English Star 2022

Jako každý rok se nominované děti z naší školy účastní anglické soutěže English Star pořádané na ZŠ Bakalka. Odvážlivci z 1. a 2. ročníků soutěžili v týmech. Tým prvňáčků a druháčků  v rámci plnění úkolů popisoval obrázky a děti si i zahrály…

bmid_divka-s-pomeranci

Dívka s pomeranči

Dívka s pomeranči je kniha Josteina Gaardera, který si svým poutavým příběhem o lásce, smrti, naději a poselství získal děti z 5. A. Hrdinou příběhu je Georg, 15letý chlapec, kterému ve 4 letech zemřel táta. Jeho dopis adresovaný právě Georgovi,…

DAVID - vzduch

Živly v pojetí 5.A

Voda, oheň, vzduch a země – živly, které vládnou v 5. A! Tvorbu básní, textů a obrazů vytvořených v aplikaci Wordart.com ovlivnila nejen hudba Vivaldiho (Storm, Čtvero ročních období), ale také téma ochrany přírody, vlastní zkušenosti dětí a otázky…