My svou školu známe! Nebo ne?

20230118_123503

Po Vánocích jsme se těšili na první koumáckou hodinu v novém roce. Sice nám paní  učitelka tvrdila, že "na rozjezd" připravila něco lehkého, ale my už to známe! Na první pohled hračička, na druhý náročné zadání a při třetím zjistíme, že je to pěkně zapeklité. Prostě Koumák. Takže jak to probíhalo?

POHLED PRVNÍ
- Znáte svoji školu? Víte, kde, a co v ní je?
- Jasně, chodíme sem přece denně, většinou už několik let.
POHLED DRUHÝ
- Vnímáte i detaily? Prohlížíte si i nábytek, nástěnky, obrázky, nápisy?
- No, asi jo. Většinou jo. Vždyť to nejde nevidět!
POHLED TŘETÍ
- Kolik obrázků visí na oranžové stěně?
- Co? Ve škole je nějaká oranžová stěna?
- Jaké zvíře je nakreslené na dveřích jídelny?
- Víme! Kočka! Cože? On je tam už od září místo ní žralok?
- Jak vypadá klika vchodových dveří?
- Klika, prostě klika, taková klika na otvírání tam je.

Teď už víme, jak pozornost používat vědomě. A co vy? Jak dobře vnímáte svět kolem sebe?

Fotogalerie

Další články

20230603_121235

Speleovýlet do Moravského Krasu

V sobotu 3. 6. jsme podnikli už druhý výlet za poznáním jeskyní Moravského Krasu. Tentokrát jsme zdolali jeskyni Řečiště. A  byl  to zážitek! Přístup do jeskyně je skrytý v prudkém svahu, ale to nám nevadilo, protože jsme s sebou měli zkušeného…

20230530_141627

Minecraft? Jdeme do toho!

V tomto týdnu v naší škole proběhly ukázkové lekce kroužku Úvod do techniky Minecraftu. Děti se mohly seznámit s prostředím počítačové hry, která se odehrává v otevřeném světe. Hráč má neomezenou svobodu pohybu a činnosti. A hlavně je zde prostor na…

20230518_105017

Od školáků po seniory - MŇAM

Návštěva cukrárny je něco, co potěší každého. My si do ní můžeme zajít, kdy nás napadne. Pro naše seniory z Naděje to ale tak snadné není. Nemají to sice daleko, ale protože už jsou většinou méně pohybliví, mají to trochu do kopečka a zaměstnanců…