My svou školu známe! Nebo ne?

20230118_123503

Po Vánocích jsme se těšili na první koumáckou hodinu v novém roce. Sice nám paní  učitelka tvrdila, že "na rozjezd" připravila něco lehkého, ale my už to známe! Na první pohled hračička, na druhý náročné zadání a při třetím zjistíme, že je to pěkně zapeklité. Prostě Koumák. Takže jak to probíhalo?

POHLED PRVNÍ
- Znáte svoji školu? Víte, kde, a co v ní je?
- Jasně, chodíme sem přece denně, většinou už několik let.
POHLED DRUHÝ
- Vnímáte i detaily? Prohlížíte si i nábytek, nástěnky, obrázky, nápisy?
- No, asi jo. Většinou jo. Vždyť to nejde nevidět!
POHLED TŘETÍ
- Kolik obrázků visí na oranžové stěně?
- Co? Ve škole je nějaká oranžová stěna?
- Jaké zvíře je nakreslené na dveřích jídelny?
- Víme! Kočka! Cože? On je tam už od září místo ní žralok?
- Jak vypadá klika vchodových dveří?
- Klika, prostě klika, taková klika na otvírání tam je.

Teď už víme, jak pozornost používat vědomě. A co vy? Jak dobře vnímáte svět kolem sebe?

Fotogalerie

Další články

MAČ1

Školou chodí Mikuláš...

Naší školou dnes prošla mikulášská družina: Mikuláš, Anděl a Čert. Trošku jsme se báli, ale hodně jsme se bavili. Mikuláš hodně chválil a když bylo potřeba, taky upozornil na nějaké možnosti zlepšení. A Čertík, ten byl v pohotovosti. Ale nakonec moc…

1.adventní svíčka

Adventní čas v naší škole

Tradiční rozsvěcování adventního věnce jsme v naší škole zahájili v pondělí 4. 12. První svíčka, kterou jsme společně zapálili je svíčkou naděje. S dětmi jsme si povídali o tom, co to je naděje a proč je pro náš život důležitá. Společnou sváteční…

christmas-2926962_640

Vánoční jarmark 6. 12. 2023

Dovolujeme si Vás i Vaše blízké pozvat na Vánoční jarmark ZŠ Didaktis, který se uskuteční ve středu 6. 12. 2023 v čase 16:00-18:00.  Akce se bude konat v sále na Bzenecké. Kromě výrobků a zážitků od dětí, dílniček, dobré kávy a dětského punče,…