My svou školu známe! Nebo ne?

20230118_123503

Po Vánocích jsme se těšili na první koumáckou hodinu v novém roce. Sice nám paní  učitelka tvrdila, že "na rozjezd" připravila něco lehkého, ale my už to známe! Na první pohled hračička, na druhý náročné zadání a při třetím zjistíme, že je to pěkně zapeklité. Prostě Koumák. Takže jak to probíhalo?

POHLED PRVNÍ
- Znáte svoji školu? Víte, kde, a co v ní je?
- Jasně, chodíme sem přece denně, většinou už několik let.
POHLED DRUHÝ
- Vnímáte i detaily? Prohlížíte si i nábytek, nástěnky, obrázky, nápisy?
- No, asi jo. Většinou jo. Vždyť to nejde nevidět!
POHLED TŘETÍ
- Kolik obrázků visí na oranžové stěně?
- Co? Ve škole je nějaká oranžová stěna?
- Jaké zvíře je nakreslené na dveřích jídelny?
- Víme! Kočka! Cože? On je tam už od září místo ní žralok?
- Jak vypadá klika vchodových dveří?
- Klika, prostě klika, taková klika na otvírání tam je.

Teď už víme, jak pozornost používat vědomě. A co vy? Jak dobře vnímáte svět kolem sebe?

Fotogalerie

Další články

KND_24.1. (1)

Vykvetla nám lilie - skautská

Do Klubíku nám tentokrát zavítali dva mladí muži ve skautských krojích. Okamžitě bylo poznat, že pracovat s dětmi jsou zvyklí a jedna zajímavá činnost střídala druhou v rychlém sledu. Při hře na kytaru děti zpívaly písničku a velikou zábavou bylo…

Lidice1

Výtvarná výstava Lidice

Naše děti měly možnost se zúčastnit Mezinárodní výtvarné výstavy Lidice na téma Tanec. Tato soutěž a následná výstava je jednou z největších na světě a každým rokem propojuje tisíce dětí z celého světa.  Tanec je pohybová aktivita, která stejně jako…

20230117_142027

Lyžujeme... i bez sněhu...

V úterý jsme se s našimi prvňáčky zúčastnili družinového biatlonu. Nejdříve bylo zapotřebí utvořit týmy, připravit si výstroj, náboje a terče, nabrat energii a pak už stačilo jen odstartovat. Děti si tak mohly vyzkoušet nelehkou  spolupráci při…