My svou školu známe! Nebo ne?

20230118_123503

Po Vánocích jsme se těšili na první koumáckou hodinu v novém roce. Sice nám paní  učitelka tvrdila, že "na rozjezd" připravila něco lehkého, ale my už to známe! Na první pohled hračička, na druhý náročné zadání a při třetím zjistíme, že je to pěkně zapeklité. Prostě Koumák. Takže jak to probíhalo?

POHLED PRVNÍ
- Znáte svoji školu? Víte, kde, a co v ní je?
- Jasně, chodíme sem přece denně, většinou už několik let.
POHLED DRUHÝ
- Vnímáte i detaily? Prohlížíte si i nábytek, nástěnky, obrázky, nápisy?
- No, asi jo. Většinou jo. Vždyť to nejde nevidět!
POHLED TŘETÍ
- Kolik obrázků visí na oranžové stěně?
- Co? Ve škole je nějaká oranžová stěna?
- Jaké zvíře je nakreslené na dveřích jídelny?
- Víme! Kočka! Cože? On je tam už od září místo ní žralok?
- Jak vypadá klika vchodových dveří?
- Klika, prostě klika, taková klika na otvírání tam je.

Teď už víme, jak pozornost používat vědomě. A co vy? Jak dobře vnímáte svět kolem sebe?

Fotogalerie

Další články

IMG_1516

LEGO nás baví!!!

Včera, v úterý 16. 4. 2024 byla naše škola plná barevných kostiček LEGA a připravený program naplnil očekávání dětí i učitelů. Byla to prostě zábava, u které jsme se hodně naučili. Program byl konstrukčně zaměřený a děti se do něj pustily s nadšením…

LEGO

Hrátky s Legem

Kdo si hraje, ten nezlobí........ i proto bude v úterý 16.4. den nezlobení, ale hraní si s Legem. Že si s Legem umí hrát každý? Jasně, ale my překročíme stín kostiček a nahlédneme do světa logiky. Přijdou za námi zkušení lektoři ze https:/…

20240412_095659

Učíme se společně

Krásný jarní týden zakončili naši páťáci a prvňáčci společnou hodinou. Tématem byla prostorová představivost - krychle, kostky, stavby, plánky, patra, povrch - stihli jsme všechno! Páťáci si navíc v pracovních činnostech připravili pro svá…