My svou školu známe! Nebo ne?

20230118_123503

Po Vánocích jsme se těšili na první koumáckou hodinu v novém roce. Sice nám paní  učitelka tvrdila, že "na rozjezd" připravila něco lehkého, ale my už to známe! Na první pohled hračička, na druhý náročné zadání a při třetím zjistíme, že je to pěkně zapeklité. Prostě Koumák. Takže jak to probíhalo?

POHLED PRVNÍ
- Znáte svoji školu? Víte, kde, a co v ní je?
- Jasně, chodíme sem přece denně, většinou už několik let.
POHLED DRUHÝ
- Vnímáte i detaily? Prohlížíte si i nábytek, nástěnky, obrázky, nápisy?
- No, asi jo. Většinou jo. Vždyť to nejde nevidět!
POHLED TŘETÍ
- Kolik obrázků visí na oranžové stěně?
- Co? Ve škole je nějaká oranžová stěna?
- Jaké zvíře je nakreslené na dveřích jídelny?
- Víme! Kočka! Cože? On je tam už od září místo ní žralok?
- Jak vypadá klika vchodových dveří?
- Klika, prostě klika, taková klika na otvírání tam je.

Teď už víme, jak pozornost používat vědomě. A co vy? Jak dobře vnímáte svět kolem sebe?

Fotogalerie

Další články

IMG_8124

Kouzelnická škola Didaktis

V červenci se 18 dětí vrátilo do Didaktisu, aby společně s profesorkou Loci (Míšou Bendovou) a redaktorkou (Jančou Majerníčkovou) nasedly do Bradavického expressu a nastoupily do Školy čar a kouzel v Bradavicích. Příměstský tábor byl inspirován…

20220603_102536

Provoz školy o prázdninách

Vážení rodiče, provoz ŠD a ŠJ bude v době letních prázdnin přerušen, vyjma příměstské tábory. Provoz kanceláře školy bude v červenci a srpnu omezen, v případě potřeby využijte úřední hodiny - každou středu od 9:00 do 13:00 (kromě 31.7.), popř. nás…

SCIO2024

Testován SCIO - výsledky 2024

Naše škola má ve svých řadách žáky, kteří dosáhli výborného výsledku v Nárovním testování pro základní školy a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, které proběhlo na jaře 2024. Z 26 testovaných získalo 6 žáků ocenění za 1., 2. a 3. nejlepší…