PŘISEDNI SI aneb JAKÉ JE TO ŽÍT S HANDIKEPEM

Image (4)

Tentokrát jsme se s Klubem nadaných dětí vydali do jiné části naší budovy - do Ligy vozíčkářů. Představovali jsme si totiž, že vozit na vozíčku může být prima. Naše představy se ale rychle změnily.
Programem nás provázela paní Ladislava Blažková se svojí asistentkou. Zjistili jsme, co všechno život na vozíku obnáší a že v některých situacích vůbec nepřemýšlíme nad tím, jak těžké to může být. Zároveň jsme ale byli překvapeni, co vozíčkáři dokážou - pracují, sportují, cestují. Jen k tomu potřebují pomůcky, které jsme si mohli prohlédnout nebo pomoc asistenta. Závěrečný kvíz ukázal, že jsme poslouchali velmi pozorně, a tak na závěr došlo i na to vyzkoušení jízdy na vozíku. Největší úspěch měl ten určený ke hře basketbalu.

Fotogalerie

Další články

20230603_121235

Speleovýlet do Moravského Krasu

V sobotu 3. 6. jsme podnikli už druhý výlet za poznáním jeskyní Moravského Krasu. Tentokrát jsme zdolali jeskyni Řečiště. A  byl  to zážitek! Přístup do jeskyně je skrytý v prudkém svahu, ale to nám nevadilo, protože jsme s sebou měli zkušeného…

20230530_141627

Minecraft? Jdeme do toho!

V tomto týdnu v naší škole proběhly ukázkové lekce kroužku Úvod do techniky Minecraftu. Děti se mohly seznámit s prostředím počítačové hry, která se odehrává v otevřeném světe. Hráč má neomezenou svobodu pohybu a činnosti. A hlavně je zde prostor na…

20230518_105017

Od školáků po seniory - MŇAM

Návštěva cukrárny je něco, co potěší každého. My si do ní můžeme zajít, kdy nás napadne. Pro naše seniory z Naděje to ale tak snadné není. Nemají to sice daleko, ale protože už jsou většinou méně pohybliví, mají to trochu do kopečka a zaměstnanců…