PŘISEDNI SI aneb JAKÉ JE TO ŽÍT S HANDIKEPEM

Image (4)

Tentokrát jsme se s Klubem nadaných dětí vydali do jiné části naší budovy - do Ligy vozíčkářů. Představovali jsme si totiž, že vozit na vozíčku může být prima. Naše představy se ale rychle změnily.
Programem nás provázela paní Ladislava Blažková se svojí asistentkou. Zjistili jsme, co všechno život na vozíku obnáší a že v některých situacích vůbec nepřemýšlíme nad tím, jak těžké to může být. Zároveň jsme ale byli překvapeni, co vozíčkáři dokážou - pracují, sportují, cestují. Jen k tomu potřebují pomůcky, které jsme si mohli prohlédnout nebo pomoc asistenta. Závěrečný kvíz ukázal, že jsme poslouchali velmi pozorně, a tak na závěr došlo i na to vyzkoušení jízdy na vozíku. Největší úspěch měl ten určený ke hře basketbalu.

Fotogalerie

Další články

IMG_1516

LEGO nás baví!!!

Včera, v úterý 16. 4. 2024 byla naše škola plná barevných kostiček LEGA a připravený program naplnil očekávání dětí i učitelů. Byla to prostě zábava, u které jsme se hodně naučili. Program byl konstrukčně zaměřený a děti se do něj pustily s nadšením…

LEGO

Hrátky s Legem

Kdo si hraje, ten nezlobí........ i proto bude v úterý 16.4. den nezlobení, ale hraní si s Legem. Že si s Legem umí hrát každý? Jasně, ale my překročíme stín kostiček a nahlédneme do světa logiky. Přijdou za námi zkušení lektoři ze https:/…

20240412_095659

Učíme se společně

Krásný jarní týden zakončili naši páťáci a prvňáčci společnou hodinou. Tématem byla prostorová představivost - krychle, kostky, stavby, plánky, patra, povrch - stihli jsme všechno! Páťáci si navíc v pracovních činnostech připravili pro svá…