PŘISEDNI SI aneb JAKÉ JE TO ŽÍT S HANDIKEPEM

Image (4)

Tentokrát jsme se s Klubem nadaných dětí vydali do jiné části naší budovy - do Ligy vozíčkářů. Představovali jsme si totiž, že vozit na vozíčku může být prima. Naše představy se ale rychle změnily.
Programem nás provázela paní Ladislava Blažková se svojí asistentkou. Zjistili jsme, co všechno život na vozíku obnáší a že v některých situacích vůbec nepřemýšlíme nad tím, jak těžké to může být. Zároveň jsme ale byli překvapeni, co vozíčkáři dokážou - pracují, sportují, cestují. Jen k tomu potřebují pomůcky, které jsme si mohli prohlédnout nebo pomoc asistenta. Závěrečný kvíz ukázal, že jsme poslouchali velmi pozorně, a tak na závěr došlo i na to vyzkoušení jízdy na vozíku. Největší úspěch měl ten určený ke hře basketbalu.

Fotogalerie

Další články

MAČ1

Školou chodí Mikuláš...

Naší školou dnes prošla mikulášská družina: Mikuláš, Anděl a Čert. Trošku jsme se báli, ale hodně jsme se bavili. Mikuláš hodně chválil a když bylo potřeba, taky upozornil na nějaké možnosti zlepšení. A Čertík, ten byl v pohotovosti. Ale nakonec moc…

1.adventní svíčka

Adventní čas v naší škole

Tradiční rozsvěcování adventního věnce jsme v naší škole zahájili v pondělí 4. 12. První svíčka, kterou jsme společně zapálili je svíčkou naděje. S dětmi jsme si povídali o tom, co to je naděje a proč je pro náš život důležitá. Společnou sváteční…

christmas-2926962_640

Vánoční jarmark 6. 12. 2023

Dovolujeme si Vás i Vaše blízké pozvat na Vánoční jarmark ZŠ Didaktis, který se uskuteční ve středu 6. 12. 2023 v čase 16:00-18:00.  Akce se bude konat v sále na Bzenecké. Kromě výrobků a zážitků od dětí, dílniček, dobré kávy a dětského punče,…