PŘISEDNI SI aneb JAKÉ JE TO ŽÍT S HANDIKEPEM

Image (4)

Tentokrát jsme se s Klubem nadaných dětí vydali do jiné části naší budovy - do Ligy vozíčkářů. Představovali jsme si totiž, že vozit na vozíčku může být prima. Naše představy se ale rychle změnily.
Programem nás provázela paní Ladislava Blažková se svojí asistentkou. Zjistili jsme, co všechno život na vozíku obnáší a že v některých situacích vůbec nepřemýšlíme nad tím, jak těžké to může být. Zároveň jsme ale byli překvapeni, co vozíčkáři dokážou - pracují, sportují, cestují. Jen k tomu potřebují pomůcky, které jsme si mohli prohlédnout nebo pomoc asistenta. Závěrečný kvíz ukázal, že jsme poslouchali velmi pozorně, a tak na závěr došlo i na to vyzkoušení jízdy na vozíku. Největší úspěch měl ten určený ke hře basketbalu.

Fotogalerie

Další články

KND_24.1. (1)

Vykvetla nám lilie - skautská

Do Klubíku nám tentokrát zavítali dva mladí muži ve skautských krojích. Okamžitě bylo poznat, že pracovat s dětmi jsou zvyklí a jedna zajímavá činnost střídala druhou v rychlém sledu. Při hře na kytaru děti zpívaly písničku a velikou zábavou bylo…

Lidice1

Výtvarná výstava Lidice

Naše děti měly možnost se zúčastnit Mezinárodní výtvarné výstavy Lidice na téma Tanec. Tato soutěž a následná výstava je jednou z největších na světě a každým rokem propojuje tisíce dětí z celého světa.  Tanec je pohybová aktivita, která stejně jako…

20230118_123503

My svou školu známe! Nebo ne?

Po Vánocích jsme se těšili na první koumáckou hodinu v novém roce. Sice nám paní  učitelka tvrdila, že "na rozjezd" připravila něco lehkého, ale my už to známe! Na první pohled hračička, na druhý náročné zadání a při třetím zjistíme, že je to pěkně…