Kutilové ptáčkům

20230106_105702

Myslíte si, že děti umí pracovat s vrtačkou, kladivem, šroubovákem, nožem a louskáčkem na ořechy? Naše děti ano! A nepotřebovali jsme ani jednu náplast, všechny prstíky byly šikovné.
Před Vánocemi se totiž v domovech nakupovalo a peklo, ale my jsme v Klubu nadaných dětí mysleli na to, jestli i ptáčci mají v zimě dost potravy. Rozhodli jsme se vystrojit jim hostinu, krájeli jsme sušená jablíčka, louskali ořechy, míchali obilnou a slunečnicovou směs. To ale nebylo všechno! Kam bychom jim prostřeli? S velikou pomocí pana Přemysla Boušky jsme dokonce sami sestavili budku a zavěsili ji na zahradu. U nás se budou mít ptáčci dobře.

Fotogalerie

Další články

logo Vida

TIP! Dejte si rande s vědou

VIDA! 26. 9. 2023 18:00 - 20:00 Zajímá vás, jak funguje a vypadá srdce - orgán, bez kterého se neobejdeme? Ať už o srdci víte vše, nebo vůbec netušíte, která bije, vydejte se do Vida! Pozor, kapacita je omezená, doporučujeme zajistit si vstupenky…

hdimg65546e7f291fd036f430477a29ad0f

Škola v přírodě

V pondělí odjely děti naší školy na školu v přírodě do Chotěboři. To bylo loučení! A dnes už jsou v polovině pobytu. Podívejte se na pár fotografií…. děti si pobyt v přírodě užívají a společně s nimi naši učitelé…

20230913_105756

INVENIO - jedeme dál

V naší škole se dlouhodobě a cíleně věnujeme rozvoji intelektového nadání. V oblasti identifikace a rozvoje nadaných žáků spolupracujeme s FSS MU. Co to znamená? Naši loňští prvňáci se stali součástí "výzkumného týmu".  Ověřovali, jestli hry…