Předvánoční těšení

IMG_20221214_085959

Naše škola se v tyto dny proměnila v kouzelné místo. Všude svítí světýlka, zní vánoční písničky a je doslova hmatatelné, jak se žáci těší na Vánoce. V první a druhé třídě probíhají diskuse o existenci Ježíška, u starších žáků vnímáme občasné zpytování svědomí, zda si vytoužený dárek zaslouží. 
Každé pondělí se v tomto adventním čase setkává celá škola při zapalování adventní svíčky. Upevňujeme hodnoty jako je přátelství, mír či naděje. Po celou dobu adventu máme možnost plnit dobré skutky, které potěší obdarovaného i dárce. To byste nevěřili, jaký je o plnění skutků zájem🧡
Vedeme děti k tomu, že adventní období by mělo být i o vzájemné úctě, lásce a radosti ze života🙂

Další články

logo Vida

TIP! Dejte si rande s vědou

VIDA! 26. 9. 2023 18:00 - 20:00 Zajímá vás, jak funguje a vypadá srdce - orgán, bez kterého se neobejdeme? Ať už o srdci víte vše, nebo vůbec netušíte, která bije, vydejte se do Vida! Pozor, kapacita je omezená, doporučujeme zajistit si vstupenky…

hdimg65546e7f291fd036f430477a29ad0f

Škola v přírodě

V pondělí odjely děti naší školy na školu v přírodě do Chotěboři. To bylo loučení! A dnes už jsou v polovině pobytu. Podívejte se na pár fotografií…. děti si pobyt v přírodě užívají a společně s nimi naši učitelé…

20230913_105756

INVENIO - jedeme dál

V naší škole se dlouhodobě a cíleně věnujeme rozvoji intelektového nadání. V oblasti identifikace a rozvoje nadaných žáků spolupracujeme s FSS MU. Co to znamená? Naši loňští prvňáci se stali součástí "výzkumného týmu".  Ověřovali, jestli hry…