Předvánoční těšení

IMG_20221214_085959

Naše škola se v tyto dny proměnila v kouzelné místo. Všude svítí světýlka, zní vánoční písničky a je doslova hmatatelné, jak se žáci těší na Vánoce. V první a druhé třídě probíhají diskuse o existenci Ježíška, u starších žáků vnímáme občasné zpytování svědomí, zda si vytoužený dárek zaslouží. 
Každé pondělí se v tomto adventním čase setkává celá škola při zapalování adventní svíčky. Upevňujeme hodnoty jako je přátelství, mír či naděje. Po celou dobu adventu máme možnost plnit dobré skutky, které potěší obdarovaného i dárce. To byste nevěřili, jaký je o plnění skutků zájem🧡
Vedeme děti k tomu, že adventní období by mělo být i o vzájemné úctě, lásce a radosti ze života🙂

Další články

KND_24.1. (1)

Vykvetla nám lilie - skautská

Do Klubíku nám tentokrát zavítali dva mladí muži ve skautských krojích. Okamžitě bylo poznat, že pracovat s dětmi jsou zvyklí a jedna zajímavá činnost střídala druhou v rychlém sledu. Při hře na kytaru děti zpívaly písničku a velikou zábavou bylo…

Lidice1

Výtvarná výstava Lidice

Naše děti měly možnost se zúčastnit Mezinárodní výtvarné výstavy Lidice na téma Tanec. Tato soutěž a následná výstava je jednou z největších na světě a každým rokem propojuje tisíce dětí z celého světa.  Tanec je pohybová aktivita, která stejně jako…

20230118_123503

My svou školu známe! Nebo ne?

Po Vánocích jsme se těšili na první koumáckou hodinu v novém roce. Sice nám paní  učitelka tvrdila, že "na rozjezd" připravila něco lehkého, ale my už to známe! Na první pohled hračička, na druhý náročné zadání a při třetím zjistíme, že je to pěkně…