Podzimní dýňování

Dýňování

Podzimní atmosféru na naší školní zahradě jsme si užili na akci Dýnování, kterou připravil Klub rodičů. Sešla se tam početná skupina rodičů a dětí. Počasí nám přálo a tak jsme si mohli vychutnat vše, co pro nás bylo připraveno. Kromě všudypřítomných dýní a jejich dlabání, byly připraveny úkolové hry a výtvarná stanoviště, kde si děti vyráběly lampionky a jiné halloweenské ozdoby. Podzimní dýňovou atmosféru dotvořila nabídka dýní  k vyřezávání i na vaření, sušených vázaných květů a podzimních věnců z rodinné farmy Ze zahrádky na břehu Svratky. V altánky byl prostřen bohatý stůl, na kterém nebyla nouze o sladké i slané dobroty. Pro zahřátí byl připraven dětský punč a rodiče si mohli pochutnat na dobré kávě. Po setmění jsme si zapálili svíčky a příjemná atmosféra Dýňování se ještě znásobila. Děkujeme Klubu rodičů za příjemnou společnou akci.

Další články

20230603_121235

Speleovýlet do Moravského Krasu

V sobotu 3. 6. jsme podnikli už druhý výlet za poznáním jeskyní Moravského Krasu. Tentokrát jsme zdolali jeskyni Řečiště. A  byl  to zážitek! Přístup do jeskyně je skrytý v prudkém svahu, ale to nám nevadilo, protože jsme s sebou měli zkušeného…

20230530_141627

Minecraft? Jdeme do toho!

V tomto týdnu v naší škole proběhly ukázkové lekce kroužku Úvod do techniky Minecraftu. Děti se mohly seznámit s prostředím počítačové hry, která se odehrává v otevřeném světe. Hráč má neomezenou svobodu pohybu a činnosti. A hlavně je zde prostor na…

20230518_105017

Od školáků po seniory - MŇAM

Návštěva cukrárny je něco, co potěší každého. My si do ní můžeme zajít, kdy nás napadne. Pro naše seniory z Naděje to ale tak snadné není. Nemají to sice daleko, ale protože už jsou většinou méně pohybliví, mají to trochu do kopečka a zaměstnanců…