Podzimní dýňování

Dýňování

Podzimní atmosféru na naší školní zahradě jsme si užili na akci Dýnování, kterou připravil Klub rodičů. Sešla se tam početná skupina rodičů a dětí. Počasí nám přálo a tak jsme si mohli vychutnat vše, co pro nás bylo připraveno. Kromě všudypřítomných dýní a jejich dlabání, byly připraveny úkolové hry a výtvarná stanoviště, kde si děti vyráběly lampionky a jiné halloweenské ozdoby. Podzimní dýňovou atmosféru dotvořila nabídka dýní  k vyřezávání i na vaření, sušených vázaných květů a podzimních věnců z rodinné farmy Ze zahrádky na břehu Svratky. V altánky byl prostřen bohatý stůl, na kterém nebyla nouze o sladké i slané dobroty. Pro zahřátí byl připraven dětský punč a rodiče si mohli pochutnat na dobré kávě. Po setmění jsme si zapálili svíčky a příjemná atmosféra Dýňování se ještě znásobila. Děkujeme Klubu rodičů za příjemnou společnou akci.

Další články

KND_24.1. (1)

Vykvetla nám lilie - skautská

Do Klubíku nám tentokrát zavítali dva mladí muži ve skautských krojích. Okamžitě bylo poznat, že pracovat s dětmi jsou zvyklí a jedna zajímavá činnost střídala druhou v rychlém sledu. Při hře na kytaru děti zpívaly písničku a velikou zábavou bylo…

Lidice1

Výtvarná výstava Lidice

Naše děti měly možnost se zúčastnit Mezinárodní výtvarné výstavy Lidice na téma Tanec. Tato soutěž a následná výstava je jednou z největších na světě a každým rokem propojuje tisíce dětí z celého světa.  Tanec je pohybová aktivita, která stejně jako…

20230118_123503

My svou školu známe! Nebo ne?

Po Vánocích jsme se těšili na první koumáckou hodinu v novém roce. Sice nám paní  učitelka tvrdila, že "na rozjezd" připravila něco lehkého, ale my už to známe! Na první pohled hračička, na druhý náročné zadání a při třetím zjistíme, že je to pěkně…