BUM! Brněnský Učitelský Meeting

Uvodka-WEB_BUMeeting 01(2)

V sobotu 22. 10. 2022 se v naší škole sešlo více než 200 aktivních učitelů a špičkových lektorů (kteří jsou vlastně taky hlavně učitelé). BUM je konference, kterou pořádají učitelé pro učitele a letos se uskutečnila již potřetí. V průběhu celého dne se uskutečnilo cca 40 workshopů. Témata byla aktuální a přímo mířená na každodenní potřeby učitelů, např. umělá inteligence na základních školách, roboti, typografie, jak na informatiku na 1. stupni ZŠ, smysluplné učení, jak pracovat s nadanými dětmi, jak děti motivovat, digitální kompetence, novinky z Google, jak na grafiku, pohybové aktivity, jak na zeměpis, algoritmické rozcvičky, jak se vyznat v kyberdžungli a školou se rozezněly i bubny džembe, když si skupinka učitelů ukazovala, jak tyto nástroje využít v práci s dětmi. Celou sobotu naše škola rezonovala informacemi, diskuzemi a energií.

Akce je již tradičně pořádána Základní školou Didaktis a skupinou GUG.CZ.

Fotogalerie

Další články

KND_24.1. (1)

Vykvetla nám lilie - skautská

Do Klubíku nám tentokrát zavítali dva mladí muži ve skautských krojích. Okamžitě bylo poznat, že pracovat s dětmi jsou zvyklí a jedna zajímavá činnost střídala druhou v rychlém sledu. Při hře na kytaru děti zpívaly písničku a velikou zábavou bylo…

Lidice1

Výtvarná výstava Lidice

Naše děti měly možnost se zúčastnit Mezinárodní výtvarné výstavy Lidice na téma Tanec. Tato soutěž a následná výstava je jednou z největších na světě a každým rokem propojuje tisíce dětí z celého světa.  Tanec je pohybová aktivita, která stejně jako…

20230118_123503

My svou školu známe! Nebo ne?

Po Vánocích jsme se těšili na první koumáckou hodinu v novém roce. Sice nám paní  učitelka tvrdila, že "na rozjezd" připravila něco lehkého, ale my už to známe! Na první pohled hračička, na druhý náročné zadání a při třetím zjistíme, že je to pěkně…