BUM! Brněnský Učitelský Meeting

Uvodka-WEB_BUMeeting 01(2)

V sobotu 22. 10. 2022 se v naší škole sešlo více než 200 aktivních učitelů a špičkových lektorů (kteří jsou vlastně taky hlavně učitelé). BUM je konference, kterou pořádají učitelé pro učitele a letos se uskutečnila již potřetí. V průběhu celého dne se uskutečnilo cca 40 workshopů. Témata byla aktuální a přímo mířená na každodenní potřeby učitelů, např. umělá inteligence na základních školách, roboti, typografie, jak na informatiku na 1. stupni ZŠ, smysluplné učení, jak pracovat s nadanými dětmi, jak děti motivovat, digitální kompetence, novinky z Google, jak na grafiku, pohybové aktivity, jak na zeměpis, algoritmické rozcvičky, jak se vyznat v kyberdžungli a školou se rozezněly i bubny džembe, když si skupinka učitelů ukazovala, jak tyto nástroje využít v práci s dětmi. Celou sobotu naše škola rezonovala informacemi, diskuzemi a energií.

Akce je již tradičně pořádána Základní školou Didaktis a skupinou GUG.CZ.

Fotogalerie

Další články

logo Vida

TIP! Dejte si rande s vědou

VIDA! 26. 9. 2023 18:00 - 20:00 Zajímá vás, jak funguje a vypadá srdce - orgán, bez kterého se neobejdeme? Ať už o srdci víte vše, nebo vůbec netušíte, která bije, vydejte se do Vida! Pozor, kapacita je omezená, doporučujeme zajistit si vstupenky…

hdimg65546e7f291fd036f430477a29ad0f

Škola v přírodě

V pondělí odjely děti naší školy na školu v přírodě do Chotěboři. To bylo loučení! A dnes už jsou v polovině pobytu. Podívejte se na pár fotografií…. děti si pobyt v přírodě užívají a společně s nimi naši učitelé…

20230913_105756

INVENIO - jedeme dál

V naší škole se dlouhodobě a cíleně věnujeme rozvoji intelektového nadání. V oblasti identifikace a rozvoje nadaných žáků spolupracujeme s FSS MU. Co to znamená? Naši loňští prvňáci se stali součástí "výzkumného týmu".  Ověřovali, jestli hry…