INVENIO v Didaktisu

Invenio_logohry_velke05

Na začátku března jsme pro všechny zájemce ze 4. tříd uspořádali testování vyvinuté Centrem rozvoje nadaných dětí FSS MU. Pomáhá nám to objevit silné a slabé stránky každého dítěte, ve kterých schopnostech vyniká a které by bylo vhodné dále rozvíjet nebo zlepšit. Jako škola spolupracující s fakultou na ověřování nových testů jsme tuto možnost měli zdarma.
Myslíte si, že to bylo nějaké nudné zaškrtávání správných odpovědí? Ale kdepak! 
Hráli jsme počítačové hry, ale ne ledajaké. S Tritonem jsme krmili mořské živočichy, když v oceánu z neznámých důvodů začala ubývat potrava. S archeoložkou Glyfy jsme prozkoumávali hrobky a pyramidy, sbírali ztracené části obrázkového písma a pokoušeli se objevit jejich vzájemné souvislosti. Ornitolog Ulrik si zapomněl svůj badatelský notýsek a potřeboval naši pomoc, aby si všechny poznatky z pozorování ptáků dobře zapamatoval.
Koncem března se u nás Invenio objeví znovu, tentokrát pro třeťáky.

Fotogalerie

Další články

logo Vida

TIP! Dejte si rande s vědou

VIDA! 26. 9. 2023 18:00 - 20:00 Zajímá vás, jak funguje a vypadá srdce - orgán, bez kterého se neobejdeme? Ať už o srdci víte vše, nebo vůbec netušíte, která bije, vydejte se do Vida! Pozor, kapacita je omezená, doporučujeme zajistit si vstupenky…

hdimg65546e7f291fd036f430477a29ad0f

Škola v přírodě

V pondělí odjely děti naší školy na školu v přírodě do Chotěboři. To bylo loučení! A dnes už jsou v polovině pobytu. Podívejte se na pár fotografií…. děti si pobyt v přírodě užívají a společně s nimi naši učitelé…

20230913_105756

INVENIO - jedeme dál

V naší škole se dlouhodobě a cíleně věnujeme rozvoji intelektového nadání. V oblasti identifikace a rozvoje nadaných žáků spolupracujeme s FSS MU. Co to znamená? Naši loňští prvňáci se stali součástí "výzkumného týmu".  Ověřovali, jestli hry…