INVENIO v Didaktisu

Invenio_logohry_velke05

Na začátku března jsme pro všechny zájemce ze 4. tříd uspořádali testování vyvinuté Centrem rozvoje nadaných dětí FSS MU. Pomáhá nám to objevit silné a slabé stránky každého dítěte, ve kterých schopnostech vyniká a které by bylo vhodné dále rozvíjet nebo zlepšit. Jako škola spolupracující s fakultou na ověřování nových testů jsme tuto možnost měli zdarma.
Myslíte si, že to bylo nějaké nudné zaškrtávání správných odpovědí? Ale kdepak! 
Hráli jsme počítačové hry, ale ne ledajaké. S Tritonem jsme krmili mořské živočichy, když v oceánu z neznámých důvodů začala ubývat potrava. S archeoložkou Glyfy jsme prozkoumávali hrobky a pyramidy, sbírali ztracené části obrázkového písma a pokoušeli se objevit jejich vzájemné souvislosti. Ornitolog Ulrik si zapomněl svůj badatelský notýsek a potřeboval naši pomoc, aby si všechny poznatky z pozorování ptáků dobře zapamatoval.
Koncem března se u nás Invenio objeví znovu, tentokrát pro třeťáky.

Fotogalerie

Další články

Image

English Star 2022

Jako každý rok se nominované děti z naší školy účastní anglické soutěže English Star pořádané na ZŠ Bakalka. Odvážlivci z 1. a 2. ročníků soutěžili v týmech. Tým prvňáčků a druháčků  v rámci plnění úkolů popisoval obrázky a děti si i zahrály…

bmid_divka-s-pomeranci

Dívka s pomeranči

Dívka s pomeranči je kniha Josteina Gaardera, který si svým poutavým příběhem o lásce, smrti, naději a poselství získal děti z 5. A. Hrdinou příběhu je Georg, 15letý chlapec, kterému ve 4 letech zemřel táta. Jeho dopis adresovaný právě Georgovi,…

DAVID - vzduch

Živly v pojetí 5.A

Voda, oheň, vzduch a země – živly, které vládnou v 5. A! Tvorbu básní, textů a obrazů vytvořených v aplikaci Wordart.com ovlivnila nejen hudba Vivaldiho (Storm, Čtvero ročních období), ale také téma ochrany přírody, vlastní zkušenosti dětí a otázky…