Fotogalerie

Andělsko-čertovský den a hledání mikulášských dobrot08.12.2020
Blížil se Mikuláš a děti už se nemohly dočkat. Dováděly, řádily a pořád se ptaly, jestli k nám do školy přijde Mikuláš už v pátek. No jo, jenže Mikuláš prostě chodí 5.12. a v pátek je teprve 4.12., tak co s tím? Zrodil se tedy nápad, že se za čerty a anděly mohou převléknout děti a učitelé. A tak se také stalo. První prosincový pátek běhalo po škole nespočet čertů a andělů. Všem jim to moc slušelo. Když to Mikuláš viděl, asi se rozhodl, že připraví alespoň pro 1. ročníky malou dobrotu. Jenže to vůbec nebylo zadarmo. Myslíte si, že děti musely říct básničku? Kdepak. Čekalo je luštění šifer a různých nápověd. Některé byly obrázkové, k jiným bylo třeba znát už nějaká písmena, ale když daly děti hlavy dohromady, podařilo se jim všechno vyluštit a ukryté mikulášské dobroty našly.

Dubánku náš, copak děláš?19.10.2020
Naše děti se ve výtvarné výchovně a následně v pracovních činnostech ponořily do málo objeveného světa dubánků. Objevili jsme u nás ve škole hned několik dubánčích rodinek dokonce i s miminky v kočárcích, nevěstu se ženichem, turistu s jeho věrným psem, a i dubánka kreslící kružnici. Páťáci vytvořili dubánky z žaludů, kůry, kamenů, klacíků a dalších různých přírodnin, tavné pistole a pár špejlí. Práce to byla titěrná a děti se opravdu nadřely, aby dubánci vypadali podle jejich představ. Na závěr celého tvoření byl zasazen semenáček dubu, který jsme dostali v rámci projektu U 4 dubů. Teď je řada na nás, a to až nám to povolí si vypěstovat vlastní semenáčky.

Ohlédnutí za školou v přírodě 202006.10.2020
Ve třetím zářijovém týdnu proběhla škola v přírodě s dobrodružným názvem CROMAGNON. Obklopeny krásnou přírodou Vysočiny se děti pustily do rozsáhlé strategické hry, ve které se jejich tlupy snažily získat dostatek zásob na zimu. Průběh hry ovlivňovaly úspěchy malých cromagnonců v aktivitách a její výsledek závisel na tom, jak dokážou ve finální aktivitě zužitkovat dovednosti a suroviny, které získali a nashromáždili.
Kromě mnoha zážitků bylo cílem školy v přírodě seznámení prvňáčků s novými spolužáky, jejich adaptace a začlenění do kolektivu dětí naší školy. Program také rozvíjel schopnosti spolupráce a empatie starších dětí, které byly schopné vzdát se části svých bodů, tzv. DARWů, aby zachránily mladší spolužáky, kteří nezískali dostatek bodů.

Ohlédnutí za školou v přírodě 202006.10.2020
Ve třetím zářijovém týdnu proběhla škola v přírodě s dobrodružným názvem CROMAGNON. Obklopeny krásnou přírodou Vysočiny se děti pustily do rozsáhlé strategické hry, ve které se jejich tlupy snažily získat dostatek zásob na zimu. Průběh hry ovlivňovaly úspěchy malých cromagnonců v aktivitách a její výsledek závisel na tom, jak dokážou ve finální aktivitě zužitkovat dovednosti a suroviny, které získali a nashromáždili.
Kromě mnoha zážitků bylo cílem školy v přírodě seznámení prvňáčků s novými spolužáky, jejich adaptace a začlenění do kolektivu dětí naší školy. Program také rozvíjel schopnosti spolupráce a empatie starších dětí, které byly schopné vzdát se části svých bodů, tzv. DARWů, aby zachránily mladší spolužáky, kteří nezískali dostatek bodů.

Kreativní tančírna01.10.2020
Máte rádi, když dostáváte dárky? Tak my jsme jeden dostali! Družina může využívat tančírny, kterou má na patře a v případě nepříznivého počasí se v ní sportovně i jinak vydovádět. A protože byla naše radost obrovská, rozhodli jsme se dát dětem volnou ruku. A to doslova. Děti se chopily štětců, palet a barev a vyzdobily si tančírnu k obrazu svému. Přijďte se podívat, jak naše barevná akce dopadla. Případně se mrkněte na fotky plné radosti.

Budu Tvým patronem12.09.2020
Začátek nového školního roku je obdobím, kdy se žáci ve svých školních třídách opět po dvouměsíční přestávce setkávají. Někteří se během prázdnin scházeli, jiní se po celou dobu vůbec neviděli. Mezi spolužáky dochází k oživení vzájemných vztahů již navázaných v nižších ročnících, ale dochází také k vytváření vztahů nových.

První příměstský tábor 202004.08.2020
Když se v pondělní červencové ráno otevřely dveře naší základní školy a z dálky šel slyšet dětský smích, jemně nás mrazilo na zádech. Před námi byl totiž první příměstský tábor, který nesl poselství environmentální výchovy. Očekávání byla veliká, nadšení ovšem také. Pevně jsme všichni doufali, že se naše “envi-mise” povede.

Další krok 5. A16.07.2020

Čarokrásná družina30.06.2020
Když se 25.května otevřely dveře naší školy, s úsměvem na tváři, avšak zahaleného pod rouškou, jsme vítali děti na nástupišti devět a 3/4. Lámali jsme si hlavu, jak družinu nebo také nově odpolední činnosti, na zbytek školního roku pojmout. Na čem jsme se ale jednotně shodli bylo, že si to chceme co nejvíce užít. A tak prvním krokem na našem seznamu, co je třeba udělat, bylo vyslat modlitbu za krásné počasí, jelikož jsme byli okolnostmi dovedeni k venkovnímu programu na každé odpoledne.

Vyhodnocení rodičovského dotazníku16.04.2020
Vážení a milí rodiče,
před nedávnem jste od nás obdrželi krátký dotazník, který monitoroval Vaše vnímání aktuální školní výuky a situace s tímto obdobím spjaté a také jsme zjišťovali Vaše potřeby a jak na ně můžeme jako škola reagovat. Rádi bychom Vám teď krátce představili výsledky Vašich zkušeností, protože jen sdílení naší společné práce nás může posunout dál, a ještě více zefektivnit distanční formu vzdělávání. Pro samostatné vyhodnocení dotazníku bylo použito 88 odpovědí. Pojďme se nyní podívat na některé z nich.

Rozmarné jaro27.03.2020
"Tento způsob jara (orig. léta) zdá se mi poněkud nešťasným .." Léto ještě čeká na svůj čas za dveřmi, ale kdo by neznal slavnou větu z románu Rozmarné léto.
Jaro v roce 2020 se zdá být opravdu netradiční. Nejen, že musíme chodit s rouškou na tváři po ulicích, je nutno držet pravidla a fungovat s ní i ve vnitřních prostorách. Nás ale nic nezastaví a tak bychom Vám rádi ukázali, co se po dobu uzavření škol událo u nás v Didaktisu.

Velkým malotraktorem - kabrioletem07.02.2020
V pátek 7. února jsme se vydali s žáky I.A a II. A na exkurzi do nedalekého muzea Zetoru. Dozvěděli jsme se, kdy se traktory začaly vyrábět, taky jakou barvu měl Zetor v průběhu času a kam až se naše traktory vyváží. A že těch zemí po celém světě je! Největší senzací této exkurze byla možnost sednout si za volant několika desítek traktorů. A věřte, že ten den se chtěl stát traktoristou opravdu každý, a to včetně doprovodu z naší školy Kristýny a Blanky.

Vesmírný den04.02.2020
Krásný, zajímavý, přenádherný, obří i nebezpečný. Takový je podle dětí vesmír. Čtvrtá třída se v průběhu měsíce ledna a února proměnila ve vesmírnou výzkumnou stanici a svoji poozornost zaměřila na studium odborné vesmírné literatury. Každý si vybral planetu nebo hvězdu, která mu byla něčím sympatická. V centrech aktivit děti například zjistily, kolik by na jimi zvolené planetě či hvězdě vážily, zjistili složení, vzdálenost, počet satelitů, teplotu, hustotu, svítivost, velikost, apod. Vznikly 3D práce, které děti poutavě prezentovaly. No posuďte sami!

Oslavy nového roku ve znamení kovové Krysy30.01.2020
.Žáci třetích tříd se v tomto týdnu vydali na lyžařský výcvik, a tak nám počet dětí ve školní družině prořídl a my jsme tak dostali nápad, že družinová oddělení zkusíme více spojit a provázat tak vztahy mezi mladšími a staršími dětmi. Jelikož v tomto týdnu začal i čínský nový rok, a to ve znamení kovové Krysy, rozhodli jsme se s dětmi tento rok oslavit. A jak naše oslava vypadala? Nejprve jsme se museli připravit a vytvořit si hezké prostředí kolem sebe. Děti dekorovaly do tradiční červené barvy, tvořily lampiony a také malovaly čínského draka. Dále jsme si museli i něco nastudovat, abychom veděli, v čem taková čísnká oslava spočívá. Prvňáčci se nechali inspirovat staršími spolužáky a vrhli se na nácvik divadelního představení, na které starší spolužáci dostali vlastnoručně vyrobenou pozvánku. A aby toho nebylo málo, tak k pořádné oslavě patří také pořádné občerstvení. Již nákup surovin a samotná příprava byla skvělá zábava, natož následná konzumace. Slečny ze třetí a páté třídy vyrobily slanou i sladkou pomazánku a jako poděkovaní pohostily malé divadelníky z jedniček.

Putování za zvířátky17.01.2020

Za dobrodružstvím do Bioskopu13.01.2020
Z dětí z 1. B a 2. B se ve čtvrtek 9. 1. stali malí vědci. Navštívili jsme výukový program "Věda v prostoru" v Bioskopu v Kampusu MU. Oblékli jsme si bílé laboratorní pláště a vyzkoušeli jsme několik chemických pokusů. Seznámili jsme se se složením vzduchu, dozvěděli jsme se zajímavosti o procesu hoření, míchali jsme barvy a pomocí metody chromatografie jsme namíchané barvy zpět rozložili na základní odstíny. Nejvíce všechny zaujal efektní pokus se suchým ledem.

Předvánoční tvoření11.12.2019
V úterý, 10. prosince, se u nás, na Základní škole Didaktis, konaly tradiční adventní dílny. Potěšila nás opravdu velká účast dětí, rodičů či širší rodiny, která přišla na dílny pomáhat. Škola byla celé odpoledne plná, ve třídách si děti vyráběly různé vánoční dekorace, školou se nesla vánoční hudba, takže na nás vánoční atmosféra dýchala na každém kroku. Doufáme, že jste si dílny užili stejně jako my a že se při dalších akcích opět budeme potkávat v tak hojném počtu. Děkujeme Vám.

Mikulášská nadílka06.12.2019
Tradičně den před svatým Mikulášem jsme si připomněli krásnou českou tradici, ve které hrají hlavní roli nadpozemské postavy - tradiční Mikuláš, kterého doprovází nebeský anděl a samozřejmě čert. Mikuláš otevřel svoji knihu prohřešků a pochval, kdy ověřoval, zdali jsou jeho informace správné, čert pilně sekundoval. Jsme rádi, že máme všechny děti hodné a žádné z nich neskončilo v čertově pytli. Děti ze školy dostaly nadílku a tento den ukazuje na adventním kalendáři, že se nezadržitelně blíží Vánoce.

Zahrada badatelů 201919.11.2019
V letošním školním roce nám již ZAHRADA BADATELŮ poskytuje tradiční zázemí pro výuku pracovních činností, výtvarné výchovy, prvouky, ale často také čtení, matematiky nebo angličtiny. V odpoledních hodinách ji využívá školní družina jako místo pro relaxaci, hru a zkoumání proměn v přírodě.

Po stopách sv. Martina19.11.2019
Na závěr minulého týdne se v naší školní družině uskutečnila stopovací hra pro děti ze II., III. a IV. oddělení. Cílem hry bylo nasbírat všechny prvky, které vystihují sv. Martina a jeho příběh a ještě se u toho báječně protáhnout. Stopaři byli úspěší, podařilo se jim najít vše, co potřebovali ke zdárnému splnění.
Přesvědčit se můžete sami ve fotogalerii, kterou naleznete přímo zde.

Rozsvítíme lucerničky aneb družinové podzimní dílničky12.11.2019
Na začátku měsíce listopadu se naše odpolední družina proměnila v tvořivé dílničky. Pro děti bylo připraveno několik nápaditých stanovišť, kde si mohly vyrobit například lucerničku z papíru či skleničky a nebo nazdobit kaštany bílou barvou, kterými pak děti mohly zkrášlit své dětské pokojíčky nebo jimi obdarovat maminku či tatínka. Akce to byla vydařená a děti chtěly vyrábět i následující dny. Už teď přemýšlíme, co budeme s dětmi v takto velké skupině podnikat v prosinci. Můžete se sami přesvědčit o dobré náladě z dílniček ve fotogalerii.

Koumák a jeho hlavolamy11.11.2019
5. listopadu navštívili Koumáci ze 2. a 3. třídy výstavu Svět hlavolamů v Letohrádku Mitrovských. Děti se těšily dlouho dopředu a jejich očekávání byla naplněna mírou vrchovatou. Množství hlavolamů všech možných typů si všichni nejen prohlédli, ale hlavně vyzkoušeli a nejeden i vyřešili. To bylo radosti! Důkazem povedené akce je i to, že některé děti vzápětí psaly „dopis Ježíškovi“ a žádaly pod stromeček hlavolam. Takové přání bude jistě vyslyšeno.

Den stromů z pohledu náhodného návštěvníka07.11.2019
Je krásný podzimní den, pondělí 21.10., slunce svítí na sídliště Vinohrady a ve zdejší základní škole Didaktis se schyluje k oslavě mezinárodního Dne stromů. Žáky této školy čeká příjemné dopoledne s enviromentální tématikou.

Lamacentrum s angličtinou04.11.2019
V podzimním měsíci říjnu jsme se vydali s pátým ročníkem do Lamacentra a po celou dobu jsme se snažili mluvit jen anglicky. Lamacentrum máme od školy kousek a tak dostaly děti do rukou mapu a bylo na nich, aby vymyslely trasu.

Drakiáda 201924.10.2019
"Už tě, větře, draci větří! Vzkazují, že zítra ve tři!" V sobotu 19. října se na Kraví hoře konala Drakiáda, kterou pořádala Základní a mateřská škola Didaktis. Sešlo se nás opravdu hodně, ať už malí nebo velcí, děti, rodiče a přátele školy. I přes minimální větrnost se nám podařilo s draky vzlétnout a ozdobit oblohu krásnými barvami.

Sladká angličtina22.10.2019
Začátkem října byly některé hodiny angličtiny zaměřené na téma vaření a připravovali jsme s dětmi vafle. Každá skupina dala dohromady recept v angličtině, děti si vytvořily těsto, upekly vafle a pak už je čekala sladká odměna, o kterou se podělily i s ostatními skupinami a učiteli Didaktisu. Během příprav a konzumace se mluvilo anglicky a musíme říct, že se vše báječně podařilo.

Indiánský catering ve III. B16.10.2019
Ke konci září jsme si ve III. B uspořádali první letošní výuku v centrech - tedy práci ve skupinkách provázanou jedním tématem a zahrnující činnosti z různých oblastí či předmětů. Tentokrát jsme potřebovali naplánovat a uspořádat kmenovou hostinu a to dá hodně práce.

Hurá! Jsou z nás plavci ..06.10.2019
Ve čtvrtek, 3. října 2019, jsme zahájili plaveckou sezónu. Jezdíme s dětmi z prvních a druhých tříd do Aquaparku Kohoutovice, a to rovnou speciálním autobusem jen a jen pro nás! Na první lekci byly všechny děti rozděleny do skupinek a příště už začínají se svými instruktory v týmu. Někteří si na vodu teprve zvykají, jiní jsou v ní jako doma. Posuďte sami.

Přivítání podzimu v 1.A a 1.B04.10.2019
S prvňáčky jsme měli tematicky zaměřenou hodinu. Ve středu 25.9. jsme ve skupině žraloků u prvňáčků přivítali podzim. Děti měly na zemi nalepený obrys draka, na kterého dle instrukcí postupně skládaly barevné vršky. Jak se nám to povedlo, můžete posoudit sami :)

A dnes o tom, jak jsme stavěli bylinkovou spirálu!27.09.2019
Ve středu 18. 9. proběhl v naší ZAHRADĚ BADATELŮ zahradě workshop s ekopedagožkou, zahradnicí tělem i duší a diplomovanou permakulturní designerkou Ing. Danou Křivánkovou DPDD z Lipky.
Děti dostaly příležitost podílet se vlastníma rukama na vybudování bylinkové spirály - dalšího prvku přírodní zahrady, který rozšíří možnosti pozorování, bádání, pěstování, poznávání bylinek a jejich využití.
Během celého dne se na zahradě vystřídaly všechny třídy. Páťáci kopali základy, žáci čtvrté třídy hloubili jezírko a prosévali hlínu, prvňáčci založili jezírko a obskládali je kamínky, druháci vyskládali spirálu a dosypávali ji hlínou, třetí ročníky dokončovaly práce a osázely spirálu bylinkami.
Ze zbylých kamenů se nám podařilo vystavět suchou zídku - úkryt pro ještěrky a různé další obyvatele zahrádky. Přijďte se podívat :)

Naši úspěšní angličtináři!27.09.2019
Ve středu, 11.9. 2019, se na naší škole opět předávaly certifikáty Cambridge English. Tentokrát 11 žákům, kteří v červnu skládali zkoušku na úrovních Starters, Movers a Flyers. Moc jim k jejich úspěšnému zvládnutí zkoušky blahopřejeme a přejeme jim hodně radosti z angličtiny.

III. B se neztratí!23.09.2019
A víte proč? Protože právě v těchto dnech prošli naši žáci třetího ročníku terénním výcvikem a prokázali, že to umí s mapou a buzolou. Po skupinovém vyřešení cvičného indiánského pracovního listu měli třetáci za úkol zorientovat si mapu nejbližšího okolí školy, vyhledat na ní tři významné body a potom se vydat podle mapy ke studánce Kafélanka v Akátkách. Všechny skupiny dorazily do cíle a získaly ocenění Indián - Stopař.

Navštívili jsme Festival vědy19.09.2019
Hned první týden školy se naši koumání chtiví třeťáci vypravili na Festival vědy. Ten proběhl 6. a 7. září v areálu dopravního hřiště Riviéra. Festival byl nabitý stánky a činnostmi, které zvaly k vyzkoušení. Nejdelší dobu jsme věnovali aktivitám Hvězdárny Brno. Krokovali jsme vzdálenosti planet Sluneční soustavy, přiřazovali vesmírné objekty a souhvězdí ke správným názvům a skládali velké puzzle Saturnu. Zaujal nás i obří model Měsíce, na který jsme si mohli i sáhnout: "Je to nafukovací", hlásili badatelé :)
Pak už bylo potřeba se rozdělit do skupin, protože každého zajímá něco jiného... A tak jsme postupně zkoušeli dojit, vyrábět sliz, odposlouchávat vojenskou technikou, mikroskopovat, dělat pokusy se solí mědi, kovat a nebo třeba nastoupit si do opravdického traktoru Zetor a prozkoumat, jak to vypadá v kabině.
Zážitků bylo plno, takže celou cestu autobusem zpět do školy bylo o čem povídat.

DidaFolk01.07.2019
Letošní závěrečné vystoupení se neslo v duchu tradičních písniček, krojů, ornamentů z moravského i českého folklóru. Občas došlo i na zajímavé propojení tradice a moderny, které bavilo nejen přihlížející rodiče a příbuzné ale i samy děti a jejich učitelky, které s nimi několik týdnů trénovaly. Velké poděkování patří i ZUŠ z Veveří a její cimbálce, která nás během celého vystoupení doprovázela. Nedílnou součástí bylo i rozloučení se s našimi prvními páťáky, kteří ve svých dalších letech povinné školní docházky budou pokračovat na jiných školách. Nedílnou součástí bylo i rozloučení se s našimi prvními páťáky, kteří ve svých dalších letech povinné školní docházky budou pokračovat na jiných školách. K prohlédnutí byly i prezentace osobních projektů na kterých žáci pracovali celé druhé pololetí. Závěr příjemně stráveného odpoledne patřil pikniku, který díky spoustě doma připravených dobrot a hezkému počasí náramně vydařil a už se nemůžeme dočkat až se v září opět všichni sejdeme i s našimi novými prvňáčky!
Krásné léto všem:)

Přisedni si a pojď si s námi popovídat03.06.2019
Jak nejlépe poznat člověka se zdravotním postižením? Potkat se s ním a otevřeně si popovídat. Proč nemůžeš chodit jako my? A co se ti stalo? Jak se dokážeš oblékat? Můžeš sportovat? Takové a spoustu dalších otázek nás napadaly při naší návštěvě v Lize vozíčkářů, kam jsme zavítali v úterý 28.5. Měli jsme možnost poznat mladé lidi na vozíčku, kteří nám vyprávěli o svém životním příběhu, o různých formách hendikepu, o prevenci a také nám zodpověděli všechny naše otázky (a že jich bylo :)). Také jsme zkusili jezdit na handbiku, na různých druzích vozíků, pomáhat a asistovat lidem lidem s hendicepem. Děkujeme Kačce, Peťovi a Soničce. Tato návštěva a zkušenost byla pro nás velmi zajímavá a poučná. Osobní zkušenost je totiž nejlepší.

Po roce nepřicházejí jen Vánoce, ale i ozoboti15.05.2019
Ano, je to přesně rok, co nás navštívili poprvé ozoboti. Letos jsme na ně lépe připraveni. Už o nich víme spoustu informací a máme i větší ozobotí rodinku. Žáci plní s úspěchem zajímavé úkoly, například, jak dostat ozobota vpořádku a co nejrychleji do školy, když po cestě jsou nastražené různé pasti. Třeťáci pro ně staví město a dávají si opravdu záležet. Jak se jim to povedlo, uvidíme v další aktualitě.

Projektový týden06.05.2019
První týden v dubnu bylo v ZŠ Didaktis ticho a prázdno. Za to v Podmitrově se to hemžilo asi 40 mravenci z 1. a 2. ročníků, kteří plnili zajímavé úkoly a zkoušeli si,jak vypadá život v mraveništi a život dalších bezobratlých kamarádů. Starší děti se plavily na lodi kapitána Zdravsona, kde nacházely odpovědi na to, jak lépe a zdravě žít v dnešním světě.

ZAHRADA BADATELŮ OTEVŘENA03.05.2019
Už je to tady! Po roce příprav a chystání se nám otvírá ZAHRADA BADATELŮ! Symbolicky k oslavám Dne Země jsme vstoupili do nové etapy naší zahrady. Z místa, určeného dosud převážně k relaxaci, se tímto stává prostorem pro vzdělávání, badatelsky orientovanou výuku, práci s hlínou a rostlinami, přímé pozorování přírodních jevů, života rostlin a živočichů .
Čtvrtek 25. 4. jsme společně zahájili ve společných prostorách školy, kde jsme si sdělili základní informace o Dnu Země, jeho významu a slavení. Pak už na nás čekal na zahradě zkušený zahradník, pan Růženecký, s nářadím a sazenicemi stromů. Každá třída se stala patronem jednoho ovocného stromu nebo keře. Úkolem třídy bylo společně zasadit svoji sazenici a také o ní zjistit co nejvíce informací. Tyto informace děti zpracovaly na společné plakáty, které jsou nyní vystaveny v prostorách u šaten. Kromě sazenic stromů a keřů si každá třída osázela a osela svůj záhon, o který se v následujících měsících bude pečlivě starat, a následně sklízet plody svého úsilí.
Nadšení, se kterým po celý den děti kopaly díry pro stromky, nosily vodu, sázely rostlinky, vysévaly semínka a hrabaly se v hlíně, samo vypovídá o tom, že to, co si každý sám prakticky vyzkouší, má pro nás tu největší vzdělávací hodnotu. Věříme, že radost z práce na zahrádce nás neopustí a těšíme se na další příležitosti, které nám naše zahrada bude nabízet, protože stromky a záhonky to nekončí:)

Objevování kontinentů01.04.2019
Se žáky 4.A jsme se v březnu pustili do prozkoumávání kontinentů. V rámci center aktivit po dvojicích žáci prozkoumali jeden kontinent. Zaměřili se na okruhy lidé a společnost, příroda a poloha kontinentu. Inspirovali jsme se knihou Mapy od autorů Mizielinští Aleksandra a Daniel, kde jsou krásně zpracované jednotlivé státy. My jsme se snažili knihu doplnit podobným způsobem o jednotlivé kontinenty. Děti pracovaly se zájmem a jejich práce jsou velmi povedené. Na závěr vše žáci prezentovali, ohodnotili spolužáky a pomocí sebehodnocení se kriticky vyjádřili i ke své práci.

English star 201922.03.2019
V březnu se naše škola zúčastnila anglické soutěže English Star, na níž se sešly děti z 15 vybraných základních škol v Brně. Čtyřčlenné týmy složené z žáků 1. a 2. ročníků si vyzkoušely úroveň svých jazykových dovedností formou her. Žáci 3. - 5. ročníků si zase otestovali, jak zvládají poslech, gramatiku a porozumění textu. Jsme rádi, že jsme získali skvělé třetí místo, ke kterému Vojtovi blahopřejeme! Foto ZŠ Bakalovo náměstí 8.

Papírny Brno12.03.2019
Minulý týden 2.A navštívila Papírny Brno. Natálka Grohová a její tatínek dětem prozradili tajemství výroby sešitů a knížek, děti byly nadšené a celou cestu zpět dělaly Papírnám živou reklamu :-)

Bubnohraní08.03.2019
Naše škola je zapojena do projektu Ve škole po škole programem Bubnohraní.
Děti se pravidelně každý týden setkávají s lektorem, kde zpívají a hrají na rytmické i melodické nástroje. Prohlubují kreativní zacházení s hudebními nástroji, improvizaci s hlasem, ale i nonverbální vyjadřování a hudební cítění. Jednotlivé bloky pravidelných hudebních setkávání jsou završeny vícehodinovými workshopy ve spolupráci s profesionálním hudebníkem a muzikoterapeutem.

Centra - lidské tělo04.03.2019
Únorová centra u druháčků jsme věnovali tématu na přání - lidskému tělu. Integrovaná tematická výuka obsahovala tentokrát kromě prohloubení znalostí o fungování lidského těla také procvičení slovních druhů, násobilku 2 a geometrická tělesa. Během čtyř dní si každá skupinka prošla čtyřmi stanovišti - centry.

Družinový masopust28.02.2019
Ve středu 27.2. jsme s dětmi v družině oslavili Masopust. Tentokrát však jinak. Děti přišly v nejrůznějších kostýmech, od čarodějek, přes zvířátka až po obyvatele jiných kontinentů. Společně jsme se přemístili do jídelny, kde jsme se chopili struhadel a válečků a upekli si slané bramborové placičky a sladké placky z ovesných vloček. Práce nám šla od ruky a placek bylo tolik, že se dostalo i na paní učitelky a někteří si odnesli výslužku i domů.

Jak rozvíjíme děti v angličtině24.02.2019
V úterý 19.2. proběhla další beseda pro rodiče, tentorát na téma Jak rozvíjíme děti v angličtině. Rodičům byla představena řada učebnic Our World, podle které v hodinách angličtiny pracujeme. Dozvěděli se podrobnosti o zkouškách Cambridge English. Ukázali jsme si doplňkové materiály, které při výuce angličtiny používáme, a na konkrétních příkladech byly rodiče seznámeni s tím, co všechno děti v hodinách angličtiny dělají. Shlédli jsme několik krátkých videí zachycující děti při hraní scének, her v angličtině a recitování Jazz Chants. Součástí byla i krátká ukázka toho, jak probíhá výuka s metodou CLIL a rodiče si vyzkoušeli výrobu srdíčka z papíru, instrukce jim byly řečeny v angličtině. Během besedy i na jejím konci měli rodiče prostor k tomu, aby se zeptali na to, co je k výuce angličtiny zajímá.

Pomóc, zubařky!?20.02.2019
Tentokrát jsme se nevydali k zubaři my, ale zubařky přišly za námi. A rovnou dvě. Neměly bílé pláště ani vrtačky, ale milé úsměvy a spoustu informací. O tom, jak vypadá a funguje zdravý zub, o bakteriích obývajících naše ústa, o správném výběru kartáčku a hlavně o tom, jak co nejlépe o své zoubky pečovat. Ten, kdo si přinesl kartáček, si to mohl hned ve škole vyzkoušet.
Na konci se dostalo na spoustu dotazů, které byly odborně zodpovězeny. A možná se ti, kteří k zubaři chodili dosud s nechutí, budou trochu více těšit. Protože to, čemu aspoň trochu rozumíme, už pro nás není takovým strašákem.

Lyžařský kurz (14.-18.1.2019)01.02.2019
Druhý týden v lednu se vydali lyžaři naší školy na týden na Červenohorské sedlo. Hned po příjezdu jsme byli překvapeni, kolik sněhu tam všude leží. Rychle jsme vyskládali zavazadla a šli jsme na svah. Lyžování jsme si užívali i za sněhové vánice a pořádného mrazu, ale bavilo nás to, až nám málem přimrzl úsměv na rtech. Když už bylo lyžování dost, šli jsme vytvořit parádní bobovou dráhu a kopat sněhové tunely. Až nás zábly ruce, hrály jsme pro změnu deskové hry a jiné kolektivní soutěže v chatě. Po čtyřech dnech lyžování jsme se ale těšili domů. Za odměnu jsme si poslední večer udělali malou diskotéku a pochutnali si na zmrzlině. Snad si tento příjemný týden budeme moci příští rok zopakovat.

Magický čtvrtek28.01.2019
Čtvrtek 24.1. jsme se dětem po náročném lednovém maratonu pololetních testů rozhodli zpříjemnit kouzelnickým vystoupením Kouzelníka Katonase. Pan kouzelník má již více než 40 letou praxi a ve svém zhruba hodinovém vystoupení předvedl spoustu osvědčených, ale pro děti pořád kouzelných triků. Byly mezi nimi triky s kartami, mizícími předměty, tibetskými nerozpojitelnými kruhy ale i s plyšáky, kteří se přeměnily v živé pejsky. Děti se příjemně bavily, i proto, že do vystoupení bylo vtaženo několik jejich spolužáků, a dokonce jedna paní učitelka. Na závěr nás pan kouzelník pochválil a poděkoval nám za příjemnou a pozitivní atmosféru, kterou dle svých slov už dlouho na svém vystoupení po školách nezažil.

Den otevřených dveří25.01.2019
V sobotu 12.ledna jsme u nás ve škole přivítali rodiče potenciálních prvňáčků, kteří se i se svými dětmi přišli podívat do školy v rámci dne otevřených dveří. Pro předškoláky byly připraveny tři dílny se zajímavými aktivitami, při kterých si děti vyzkoušely, jakým způsobem se u nás na škole pracuje ve vyučovacích hodinách. Po skončení dílen byl čas prohlédnout si prostory školy. A zatímco rodiče měli besedu s vedením školy a měli prostor na otázky, děti si mohly pohrát v herně se stavebnicemi, zahrát si hry s vychovatelkami anebo si vyrobit myšku z papíru. Celé dopoledne vládla ve škole velmi příjemná atmosféra a jak rodiče tak děti odcházeli velmi nadšení.

Pěstujeme dobrozvyky10.01.2019
V kouzelném adventním čase se mají dělat neobyčejné věci. Nám se podařilo sejít se každý týden u adventního věnce, zazpívat koledu a zapálit svíčku. To by samo o sobě nebylo nic zvláštního. Každá z našich svíček však hořela ve znamení jednoho dobrozvyku, který jsme se pro daný čas rozhodli mezi sebou a hlavně sami v sobě upevňovat. První nám připomínala zdravení, druhá používání kouzelných slov "prosím" a "děkuji", třetí to, že máme myslet na druhé (více než na sebe) a ta poslední zářila za to, abychom pamatovali, že to vše máme ve svých rukou a záleží, co si vybereme, jaký si náš svět uděláme. Přejeme sobě i všem, kteří tyto řádky čtou, aby se nám dobrozvyky dařilo udržovat i v novém roce.

Jingle bells, jingle bells, jingle at the square20.12.2018
Kde všude zněly před Vánocemi rolničky? U vás doma, v obchodě, na Zelňáku? Předvánoční Zelný trh rozezněly koledy a vánoční písně interpretované dětmi naší školy. A že jsme se snažili: zpívali i přes pěknou zimu, hráli i přesto, že nám mrzly prsty, tančili, abychom se zahřáli. Od nejmenších až po mazáky. Bylo pro koho se snažit - pod pódiem byla hlava na hlavě. Obecenstvo odměnilo dětské snažení nadšeným potleskem. Páťákům se podařilo diváky rozhýbat, některé i rozezpívat a nebe rozsněžit.

Půjdem spolu na betlémy, dudlaj dudlaj dudlaj dá!13.12.2018
To si mohli prozpěvovat prvňáčci při cestě do Letohrádku Mitrovských v Brně. Zašli jsme tam na výstavu betlémů malinkých i velikých, vyrobených nejen v naší zemi, ale i v daleké Africe, Rusku, Mexiku či Bolívii. Viděli jsme klasické papírové, z keramiky, mysticky vypadající dřevěné, blyštivé skleněné, roztomilé korálkové. Největší úspěch měl však obrovský dřevěný betlém s figurkami - a to byla pastva pro oči. Tam jsme dokonce našli i tři kočky! Podívanou završil tzv. roční betlém zhotovený z ovčího rouna.

Adventní dílničky13.12.2018
Adventní a vánoční písně nám krásně uvedly začátek adventních dílniček. Děti si společně s rodiči nebo prarodiči vyrobili vánoční přání, rybičky a jiná zvířátka z modelovací hmoty, přívěsky či papírové andílky. Díky bujné dětské fantazii vznikly nádherné výrobky. Posoudit je můžete v naší fotogalerii.

Jedna o adventu...13.12.2018
...a znáte tu, jak se potká sv. Martin, sv. Václav, Ježíšek a pak dějí zvláštní věci? Ne? To jste měli přijít na vystoupení do naší školy. Děti si k příležitosti začínajícího adventu připravily celé pásmo příběhů schovaných v písničkách. Stačila básnička o zimě a hned ve škole zasněžilo. Při písničce o sv. Martinovi dorazili jezdci na koních. Příběh o dobrém králi Václavu zaujal děti natolik, že se o něm zpívalo dokonce hned dvakrát - v češtině a ještě anglicky. Koledovalo se, hrálo a zpívalo o sto šest. A tak jsme se se sv. Martinem, Václavem a Ježíškem setkali společně i my a oficiálně tak zahájili čekání na Ježíška. Jestlipak nám přinese lásku? A Martin sníh? A co Václav a jeho dobrosrdečnost...?

Návštěva Mikuláše06.12.2018
Nejen k dětem domů ale i k nám do školy zavítal v letošním předvánočním čase Mikuláš se svou družinou. Děti byly velice nadšené, Mikuláši zazpívaly krásné písničky a od anděla obdržely sladké balíčky. Čertík děti trošku zlobil, ale děti se nedaly!

Fotbalová hodina06.12.2018
Ve čtvrtek 6. prosince navštívil naši školu bývalý profesionální fotbalista Luboš Kalouda, se kterým žáci 2. až 5. třídy měli fotbalovou hodinu. Kromě koordinačně náročného cvičení s kužely a míčem si děti vyzkoušely i různé typy slalomů, střely na bránu i samotnou hru. Děti byly nadšené!

Interaktivní beseda pro rodiče23.11.2018

Bioskop - Buněční detektivové15.11.2018
Ve středu 14.11. jsme se žáky 4. a 5. třídy navštívili laboratoře Lékařské fakulty MU. Byl zde pro nás připraven program Bioskop s názvem Buněční detektivové. Vypátrali jsme rozdíly mezi rostlinnou a živočišnou buňkou a každý jsme si vyrobili svou buňku. Při výrobě jsme nezapomněli na všechny důležité části. Hned poté jsme se vrhli na pozorování. Díky skvělým mikroskopům jsme viděli buňku i s jádrem na vlastní oči. Vše jsme ukončili otiskem prstu na Petriho misku s gelem a teď čekáme až nám vyrostou naše buňky z nečistot, které jsme měly na prstech.

Zlatá vařečka15.11.2018
V pondělí 7.11. se ve škole uskutečnila soutěž Zlatá vařečka o nejchutnější upečenou dobrotu, která měla být původně součástí Drakiády. Účast byla velká, hodně dětí své upečené dobroty uchránilo před snězením o víkendu. Všichni účastníci obdrželi diplom a vítězové k němu dostali i zlatou vařečku.

Drakiáda ve školní družině13.11.2018
Ve čtvrtek 8.11. jsme si v družině s dětmi udělali náhradní drakiádu za tu, která se kvůli špatnému počasí neuskutečnila. Počasí nám ani tentokrát nepřálo tak, jak bychom potřebovali, ale dětem to nevadilo. Vyšli jsme si na louku za školní zahradu a draci se nám rozpohybovaly úměrně s rychlostí, kterou děti běžely. K vidění byla spousta originálních draků, jak koupených tak ručně dělaných. Užili jsme si spoustu zábavy i pohybu a draky poté uschovali na příští sezónu.

Druháčci v Lamacentru odhalují poklad Inků12.11.2018
Hned na počátku listopadu jsme se vypravili na výukový program Poklad Inků. Protože Lamacentrum Hády je nedaleko naší školy (cca 3km), rozhodli jsme se jít pěšky. Chvíli to vypadalo, protože pro některé je tato trasa příliš dlouhá, ale došli jsme všichni. Na Hádech jsme dostali základní informace o životě Inků v jihoamerických horách, seznámili jsme se s péčí o lamy a hned to šli vyzkoušet v praxi. Děti si lamy hladily, krmily je a také jim uklízely výběh. Také plnily některé další skupinové úkoly jako je rozlišování srsti různých zvířat a luštění vzkazu uzlíkovým písmem. Za všechny činnosti získávaly indície, které vedly k získání pokladu. Zjistili jsme, že pravým pokladem Inků jsou lamy. A co je naším pravým pokladem? Získávání vědomostí a zážitků? Na krásné slunečné výpravě k lamám to tak vypadalo.

Halloweenská párty v družině05.11.2018

Kurz plavání pro děti 1. tříd02.11.2018

I. A na nákupu, aneb příprava zdravého mlsání26.10.2018
Minulý týden jsme mlsali zdravěji. Jedním z našich cílů bylo, že rozeznáme ovoce a zeleninu. Proč to tedy nezkusit prakticky. Čekala nás příprava ovocného a zeleninového salátu. Nejdříve jsme vymýšleli názvy ovoce nebo zeleniny na danou hlásku/ slabiku. Pomocí slovních úkolů jsme si vypočítali množství, které budeme na salát potřebovat. Sestavili jsme si seznam potravin. Na základě vlastních zkušeností jsme vymysleli postup, jak suroviny nakoupit a co na nákup budeme potřebovat. Vydali jsme se do potravin, všichni. Po zorientování v oddělení Ovoce a zelenina dostal každý z nás úkol, co má přinést do košíku. Po kontrole seznamu jsme zaplatili a odešli do školy, kde nás čekal další úkol - příprava salátů. Při společné práci jsme čistili, loupali, krájeli a míchali jednotlivé suroviny. Nachystali jsme si misky, vidličky i ubrousky a těšili se na dobrotu plnou vitamínů. A protože nám oba saláty nesmírně chutnaly, zapsali jsme si recept na domácí přípravu. A to vše jsme zvládli během dvou vyučovacích hodin - no nejsme my šikovní?

Druháci absolvovali centra aktivit na téma POŠTA24.10.2018
Žáci 2. A a 2. B si opět obohatili učení výukovými centry podle programu Začít spolu. Tentokrát na téma POŠTA. Integrovaná tématická výuka se odehrávala ve čtyřech oblastech. V centru českého jazyka, kde děti četly a poslouchaly Pošťáckou pohádku, vyhledávaly v textu jména pošťáků, učily se správně psát adresu, jména a názvy obcí s velkým písmenem a nakonec napsaly svým rodičům pohled. V centru Matematika děti počítaly podle symbolů na skřítkovských kartách, řešily hlavolamy a problémovou úlohu "Jaké mince mohu použít k nákupu poštovní známky." V centru angličtiny sledovaly pohádku Postman Pat a plnily následné úkoly sledující porozumění, a nakonec si v Ateliéru vytvořily svoji vlastní poštovní schránku v podobě domečku, kterou používáme k třídní poště. Následovala návštěva pobočky České pošty, kde si děti nakoupily známky, pobavily s paní za přepážkou a vhodily do schránky své pohledy. A všechny již došly ke svým adresátům:)

Cesta do pravěku23.10.2018
Proč se učit o pravěku ve třídě a z učebnice, když máme blízko CHKO Moravský kras a v něm pravěké jeskyně! Třída 4.A se vydala na výuku v terénu na téma pravěk. Po cestě jsme postupně prošli všemi dobami pravěku (dobou kamennou, bronzovou i železnou). Vytvořili jsme kamenné nástroje, ulovili jsme mamuta, seznámili jsme se s možnostmi jeskynní malby a nejznámějšími nalezenými soškami z doby pravěku na Jižní Moravě - Věstonickou venuší a bronzovým býčkem, nebo jsme si vyzkoušeli řeč pouze pomocí skřeků a posunků. Také jsme pracovali s mapou, v jeskyni jsme se seznámili s netopýry a ušli jsme krásných 10 kilometrů podzimní přírodou.

Hmyzí hotel23.10.2018
Blíží se zima a příroda se na ni pomalu připravuje. Abychom ji pomohli, rozhodli jsme se na školní zahradě vytvořit hmyzí hotel. Hmyz má možnost se u nás ubytovat ve třech luxusních apartmánech vytvořených především z přírodních materiálů. A jak stavba probíhala? Nejprve jsme si vše pořádně změřili, naplánovali, narýsovali a rozkreslili v plánech. Každá skupina měla vlastní stavební plán s mírami a materiálem. Poté jsme se vydali na sběr vhodného materiálu a nakonec došlo i k samotné stavbě. Ve všech skupinách se pracovalo s velkým nadšením. Výsledkem jsou tři skvělé a různorodé hmyzí hotely, do kterých se hned po dokončení začali stěhovat hmyzí hosté. Naše luxusní apartmány již navštívila velevážená beruška, pan pavouk nebo rodinka mravenců. Věříme, že návštěvníků bude co nejvíce, a my budeme moci teď na podzim nebo i na jaře sledovat naše malé zahradní pomocníky z blízka.

Babí tvoření v 1. A18.10.2018
Že pavouci mají opravdu těžkou práci, se teď, v čase babího léta, přesvědčili prvňáčci. Zašli jsme do lesoparku Akátky a hledali opravdové pavučiny. Od jednoho pavouka jsme se nechali inspirovat a vyráběli své vlastní. I když lidem příroda nenadělila schopnost snovat pavučinové vlákno, poradili jsme si po svém a použili provázky, nitě a nůžky. Zprvu sice nebylo jasné, jestli v pavučinkách uvíznou pavoučci z kaštanů, nebo děti či paní učitelka, ale nakonec se všem podařilo vymotat. Jedna velká společná pavučina a několik menších jsou toho důkazem. Příjemně strávený dopolední čas jsme završili vystavením našich výtvorů na stromy školní zahrady. Pozor, ať se do nich nechytíte, až půjdete kolem!

Cestujeme po krajích České republiky12.10.2018
V. A si na sebe vzala na začátku září nelehký úkol. Děti měly vytvořit databázi zajímavostí, rodáků, zmapovat pohoří, řeky, významná města a jejich průmysl po jednotlivých krajích naší republiky, a pro případné anglicky mluvící návštěníky vytvořit cestu po České republice tak, aby host či hosté poznali všechny zajímavosti či rodáky jednotlivých krajů. Na začátku října se dětem podařilo dohledat všechny potřebné informace, vybrat zajímavosti a seskládat vše dohromady. Vyrobily a následně odprezentovaly svoji práci - vytvořenou mapu, která upozorňuje na zajímavá místa naší republiky a v popisech jednotlivých krajů jsou zahrnuty informace, které děti zajímaly: krajské město kraje, větší významná města a jejich průmysl, řeky, které krajem protékají, vodní významná díla, pohoří v kraji a nejvyšší vrchol. Nechybí ani zmínka o slavných rodácích a kulturních památkách. Děti také skvěle zvládly v angličtině doporučit anglicky mluvícím návštěvníkům kulturní památky nebo popsaly slavné rodáky.

Jak hodnotíme svoji práci, abychom měli přehled o našem zlepšování?12.10.2018
Pro zřetelnější představu o tom, jak se daří aplikovat gramatické jevy v diktátech si v českém jazyce V. A vytvořila do diktátového sešitu hodnoticí sloupcový graf. Každý týden děti píší dva diktáty, které si také podle výsledků samy zhodnotí právě do jejich vytvořeného sloupcového grafu. Mají tak výborný přehled o tom, jak se jim dařilo uspět v jednotlivých diktátech a navíc jim tento přehled dává prostor k zamyšlení, jak svoji práci případně vylepšit. Každý pátý diktát je nakonec ohodnocen známkou.

Netradiční zahrádka v třídě V. A12.10.2018
Děti v třídě V. A si svoji třídu zařící novotou vyzdobily zcela netradičními rostlinami tilandsiemi, které byly zakoupeny na výstavě sukulentů v Botanické zahradě v Brně. Nejprve si vytvořily z ještě méně obvyklých materiálů "květináče", do kterých umístily svoje rostliny. Kdo by řekl, že jim bude stačit pár kamenů a lakované měděné dráty k vytvoření nádherné zahrádky? Každý den děti svoji pozoruhodnou zelenou zahrádku rosí převařenou vodou nebo dešťovkou. Na květ a odnože si však ještě budeme muset nějaký čas počkat.

Projekt Škola v pohybu05.10.2018
Ve čtvrtek 27. září proběhl na naší škole krásný projekt Škola v pohybu. Zúčastnily se jej děti z 1. a 2. tříd. Tento projekt zaměřený na rozvoj pohybové aktivity v hodinách tělesné výchovy v mateřských a základních školách zaštiťuje fotbalová asociace České republiky. Nás navštívil celý tým zkušených lektorů, kterým byly děti zcela nadšené. Nejen že trenéři v dětech vzbudili opravdový zájem o hru, spolupráci i pohyb samotný, ale navíc naše škola dostala od FAČR ještě dárek v podobě materiálního vybavení.

Hurá Zelňák27.09.2018
Tuhle větu jste mohli slyšet prvních 14 dní ve třídě 3.A. Děti se velmi těšily. Měly za úkol připravit velmi jednoduché jídlo. Úkol nevypadal složitě, ale předcházely mu velké přípravy. Děti si našly recept, zjistily si kolik stojí suroviny a sestavily si rozpočet. Pak dostaly finance a vypravily se na Zelný trh, kde část surovin nakoupily, zbytek pořídily v potravinách. Dětem se podařilo úspěšně připravit jídlo a daly si záležet i na stolování. Naučily se užitečné věci – komunikovat s prodejci, hlídat si finance, vaření, spolupráci, o Zelném trhu, o vážení a surovinách.

Předávání certifikátů Cambridge20.09.2018
Žáci v naší škole mají nadstandardně posílenou výuku angličtiny. Díky tomu mohou už v průběhu 1. stupně úspěšně skládat Cambridgeské zkoušky. Jsme rádi, že jsme během tohoto týdne mohli předat certifikáty Cambridge English na úrovni Starters a Movers 12 našim žákům, kteří v červnu skládali zkoušky pod patronací British Council.

Ozobot by si se Zetíkem rozuměl20.04.2018
Je malý, roztomilý, bliká, jezdí podle pokynů a ozokódů, některý z nich dokonce i mluví a chytá vás za prst. Umí být i zelený jako náš kamarád Zetík a děti z prvních tříd už ví, jak na to. Starší děti vytvářejí složitější dráhy, posílají ozobůtka, jak mu s oblibou říkají, nakoupit, také na návštěvu k příbuzným, kde překonává různé nástrahy. Pomáhá dětem rozvíjet matematické a logické myšlení. V příštích dnech ho ještě čeká spousta práce, protože u nás bude až do konce dubna.

Družinový karneval05.03.2018
Ve čtvrtek 1. 3. si děti i v naší družině užily naplno karneval. Během celého odpoledne se mohly zapojit do několika soutěží, při kterých si mohly vysoutěžit i nějakou tu sladkou odměnu. Došlo na stříhání bonbonů poslepu, oblíbenou židličkovanou, tanec na zmenšujícím se papíru nebo sochy. Vůbec nejoblíbenější zábavou však byl tanec podle herních videí na YouTube, který mezi dětmi odhalil nejeden taneční talent. Všichni jsme si karneval moc užili a doufáme, že bude brzo možnost nějakou podobnou akci společně v družině podniknout.

Poslední lyžování s Lemurem!26.02.2018
22.2. jste mohli v Olešnici na svahu potkat několik lyžujících berušek, pár broučků, docela velkou skupinu kočiček a kocourků, prasátko, také pandy a princeznu se závojem. Děti se na na tento den těšily, protože dostaly diplomy za jejich pokroky v lyžování i v snowboardingu a smlsly si na lemuřím dortu, ze kterého nezbyl ani kousek.

Zimní radovánky22.02.2018
Když napadne v Brně sníh, je to velký svátek. Využili jsme tedy této vzácné chvíle a vydali se stavět sněhuláka. Jak je to obtížné, když je sníh těžký a mokrý, se přesvědčili žáci 3. A. Nejde jen o to, přijít na to, jak vytvořit dostatečně velké sněhové koule. Je potřeba se umět i vzájemně domluvit, jak taková stavba bude realizována, kdo ji bude korigovat a kdo bude pomáhat. Povedlo se.

Vzory rodu ženského 4.A22.02.2018
Vzory rodu ženského máme: žena, růže, píseň, kost. Proč je ale potřebujeme, jak rozlišíme, který vzor k čemu patří, máme si dát pozor na nějakou výjimku? Na tyto otázky hledali odpovědi žáci 4. A v hodině českého jazyka. Pracovali ve dvojicích, informace získávali v učebnicích i na počítači. Vyhledávali důležité informace, které se snažili dle kritérií co nejpřehledněji vložit na svůj plakát. Svou práci pak odprezentovali před celou třídou. Vytvořili si tak názornou pomůcku, která zdobí jejich třídu a pomáhá jim při upevňování učiva.

Slovní hodnocení - beseda s rodiči02.02.2018
Naše škola si zakládá na aktivní spolupráci s rodiči. V rámci projektu Začněme spolu jsme naplánovali několik besed s odborníky na témata, která si rodiče vybrali. V minulých dnech se uskutečnila beseda na téma Slovní hodnocení. Cílem besedy bylo rodičům přiblížit způsob, systém i význam slovního hodnocení. Vzhledem k tomu, že se blížilo rozdávání slovního vysvědčení, bylo toto téma více než aktuální. Za velké účasti rodičů besedovala paní doc. Kratochvílová, vedoucí Katedry pedagogiky MU, nad hodnotou slovního hodnocení. Na základě svých dlouholetých zkušeností s touto tématikou uváděla řadu příkladů z praxe - proč slovní hodnocení používat, co zejména dítěti v dlouhodobém horizontu přinese, jak jej mají vnímat rodiče i jak by s ním měli pracovat učitelé.
Číslo projektu: CZ.02.3.X/0.0/0.0/16_022/0006727.

Pokusy ve VIDA science centru29.01.2018
V sobotu se naše škola podílela na programu ve VIDA science centru. Společně jsme si pomocí pokusů a her vyzkoušeli, jak funguje statická elektřina. Kromě mnoha pokusů jsme vyráběli i malý elektomotorek. Děkujeme rodičům Adélky Hutařové za odbornou a aktivní pomoc při sestavování elektromotorků. Vědecký den se velice vydařil!

Lyžařský výcvik23.01.2018
Letos již podruhé jsme se vydali do Olešnice na lyžařský výcvik. I když to zpočátku ledna se sněhem vypadalo špatně, bylo ho dostatek, a dokonce nám i sněžilo. Těšíme se na další čtvrteční kurz!

Zetík, náš maskot a kamarád18.01.2018
My v I.B máme ve třídě někoho, koho byste tam možná nečekali. Je zelený, má tři chapadýlka, vykulené oči a pochází z jiné planety. Při výuce většinou pozorně poslouchá, někdy u paní učitelky na klíně, jindy na poličce, občas se zatoulá na něčí lavici. Pak kouká prvňáčkům pod ruku, jak píší svá první písmenka, plete chapadly při sčítání a odčítání a někdy nám dokonce napovídá. Každý víkend navštíví jednoho žáčka doma a pak spolu zapíší do deníku, co prožili.

Já už se tak těším!18.01.2018
Tahle věta byla posledních 14 dní před Vánocemi slyšet velmi často. Děti se těšily na ježíška i na vánoční vystoupení na Zelném trhu. Kupodivu více pozornosti i těšení se pojilo s tou druhou možností. Děti se pilně učily texty vánočních písní, zdokonalovaly se ve zpěvu, secvičovaly choreografii, upevňovaly se v recitaci básní. Nejdůležitější na tom celém bylo, že je to bavilo a těšilo.

Mikulášské Začít spolu20.12.2017
Naši prvňáčci si v prosinci týdnu opět vyzkoušeli pracovat v centrech aktivit podle programu Začít spolu. Tentokrát na ně čekaly aktivity z oblasti Českého jazyka, Matematiky, Výtvarných činností tzv. Ateliér a Pokusů a objevů. Spojujícím tématem byl příběh Sv. Mikuláše. Děti četly obrázkový příběh, luštily křížovky i jednosměrku, vyhledávaly písmenka v bludišti, počítaly čerty, zakreslovaly do sítě mitru, vytvářely šiškové postavičky Mikuláše, čerta a anděla, založily pokus s větvičkou barborkou a prozkoumaly, co to udělá s ledem, když ho posolíte. Při tom všem si ani nevšimly, že se učí spolupráci, odpovědnosti za svoji práci a rozvíjí svůj zájem o vzdělání. Poslední den center už některým vrtalo hlavou, co asi bude dalším tématem...

Plavecký kurz15.12.2017
Žáci prvních a druhé třídy úspěšně ukončili letošní plavecký kurz. Po deset týdnů, dojížděli každé úterý na Kraví horu, aby se zdokonalovali v pohybu ve vodě. Za účasti příjemných profesionálních instruktorů Plavecké školy Brno se každý na své úrovni snažil a očividně posouval k lepším dovednostem. Za své úsilí obdrželi 5. 12. MOKRÉ VYSVĚDČENÍ. Je potřeba všechny naše plaváčky pochválit, protože se vody nebojí a umí to s ní.

Roboti08.12.2017
V posledním listopadovém týdnu měli prvňáčci ve třídě speciální robotí návštěvu. Dozvěděly se, že počítač není pouze ten s obrazovkou a klávesnicí, ale že se jedná o všechny menší či větší přístroje jako je třeba mobilní telefon. A že k tomu aby takové přístroje a roboti mohli fungovat a dělat to co chceme, se používají speciální programovací jazyky. Poté si sami vyzkoušeli jak se dle několika jednoduchých pokynů a jejich kombinací dá přemístit kamkoliv v prostoru. A nakonec následovala i praktická ukázka, kdy děti pomocí několika barevných znaků a jejich kombinací vytvářeli trasu pro malé roboty.

Mikulášská nadílka06.12.2017
I k nám do školy zavítal letos Mikuláš. Tentokrát však jen v doprovodu anděla. V obou prvních třídách a ve druhé děti pochválil za dobré chování a společnou práci ve škole. Poté si vyslechl písničky, které si pro něho děti společně připravily. Za odměnu dostaly balíčky s nadílkou a s Mikulášem se rozloučily.

Adventní věnce05.12.2017
Od posledního listopadového týdne se děti čtvrtého ročníku mohou těšit na Vánoce, odpočítávat čtyři týdny adventu a zapalovat postupně svíčky díky svým nádherně ozdobeným, barevně vyváženým a pečlivě vyrobeným adventním věncům. Navázali jsme tak předvánoční přípravou na adventní dílničky, které jsme si všichni náramně užili.

Adventní dílny29.11.2017
Nastává nejkrásnější čas v roce – advent a i my ve škole se připojujeme k adventnímu období řadou aktivit. První z nich byly Adventní dílny, na kterých si děti v doprovodu rodičů mohli vybrat z pestré palety tvořivých aktivit. V odpoledním čase si mohli vyzkoušet zdobení voňavých perníčků, tvoření papírových andílků a vánočních přání, dekoraci dárkových tašek, výrobu svíček k nakousnutí a adventních věnečků nebo výzdobu zpívajících lucerniček. Hotové výrobky si poté mohli žáci odnést domů.

Proč? Proto...28.11.2017
Během posledních dnů měly děti najít odpověď na tři otázky. Proč jsou lehčí rostliny po usušení? Proč máme mokré kalhoty během deště i přesto, že máme deštník v ruce? A zda je pravda, že nám prší kyselý déšť. Děti se poprvé seznamují s pH indikátorovými proužky, zkouší vážit rostliny na váze a sledují vzlínání vody na proužcích látky. Děti pracuji intenzivně ve třech skupinách, pak probíhá diskuze, snažíme se vyvodit závěr a najít souvislost "Proto, že..."

Čtenářská dílna07.11.2017
V den, kdy „ožívají“ nadpřirozené bytosti, se naše školka proměnila ve školu čarodějů a čarodějek. Celý týden jsme se na Halloween pečlivě připravovali a vyráběli nejrůznější dekorace a výzdobu. Nezapomněli jsme ani na speciální čarodějné klobouky, hůlky a košťata. Až bylo vše přichystáno, přišla řada na kouzlení. Ve školce jsme si vyčarovali veselou náladu a spoustu nápaditých aktivit.

Drakiáda04.11.2017
Začátkem listopadu Kraví hora ožila draky. Počasí nám přálo, bylo slunečno a mírně vál vítr. Draci létali o 106 a někteří si dokonce vysloužili i nějaký ten diplom: Král draků, Mini drak, Drak létavec nebo i vytrvalec. Díky drakům byla obloha pestrá, zajímavá i napínavá, ale přitažlivá a vábivá byla i část na zemi, kde byly vystavené a připravené k ochutnání dobroty od maminek, tetiček, babiček a dokonce i zdatných malých kuchařek z Didaktisu.

Keramická dílna03.11.2017
V rámci výtvarné výchovy navštívili naši třeťáci keramickou dílnu, kde modelovali zvířátka a potom je zdobili engobou. Naučili se postavit tělo zvířátka z válečků, spojit ho šlikrem a ozdobit rytím a barevnými engobami. Dětská fantazie se postarala o zajímavé ztvárnění různých zvířátek. No, a protože výtvarné tvoření patří bezesporu k velmi oblíbeným činnostem, všichni jsme si dílnu skvěle užili!

Brněnské pověsti30.10.2017
Žáci III. A si prohloubili a zpestřili učivo z oblasti Člověk a jeho svět vycházkou po středu Brna. V rámci výukového programu Brněnské pověsti zjistili od paní průvodkyně například to, kdo byl Jošt, jak to bylo s obléháním Švédy, proč je na Staré radnici křivá věžička nebo jak vypadalo Brno v době svého vzniku.

Zeleninovo-ovocná párty23.10.2017
Týden barevného podzimu jsme ve IV. A zakončili Zeleninovo-ovocnou párty, kterou si děti s velkým nadšením připravily samy. Byla vyhlášena soutěž o nejhezčí zeleninovo-ovocný talíř, kterou nakonec vyhráli všichni zúčastnění, protože se odborná porota, složená z předních kuchařských celebrit, nedokázala dohodnout, který je právě ten „Nej“. Koneckonců posuďte sami. Všem přejeme dobrou chuť!

Vítání podzimu20.10.2017
Naši prvňáčci si zpestřili výuku projektovým dnem s názvem „Vítání podzimu“, v rámci kterého se vydali do přilehlého parku. Tam zkoumali sluchem, zrakem, hmatem i čichem přírodniny. Při hrách opakovali anglická slovíčka, na nalezených listech, šiškách a ulitách šneků procvičovali počítání a naučili se přiřadit plody ke správnému stromu, rostlině. Na závěr si vytvořili skřítky podzimníčky.

Přišla po roce19.10.2017
No přece „Podzimka“ - lesní víla, skřítek, lesní tvor, nikdo přesně neví,… ale už nás přišla do 2. A navštívit podruhé. Ukázala nám přírodniny, které jsme se naučili pojmenovávat v angličtině. Nakonec jsme si z nich vyrobili skřítky, šišková vozítka, přístřešky pro skřítky a podobné lesní tvory a různé jiné předměty.

Předávání certifikátů Cambridge English05.10.2017
Na začátku školního roku čekalo naše nynější třeťáky (a jednu druhačku) slavnostní předávání certifikátů ze zkoušky Cambridge English - Starters, což je jedna ze tří zkoušek Cambridge English: Young Learners (YLE) pro děti. Tato zkouška motivuje děti ke studiu anglického jazyka již od malička a vytváří pozitivní vztah k jazykovým zkouškám. Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme mnoho hezkých zážitků s angličtinou.

Vítáme rytíře v království vědění Didaktis25.09.2017
První školní den se spustil padací most, otevřela se tepaná brána a noví adepti poznávání vstoupili se svými pobočníky do království vědění Didaktis, kde byli při slavnostním ceremoniálu mečem pasováni na rytíře. Celá událost proběhla v pohodové atmosféře. Všem rytířům přejeme, aby vždy bojovali čestně a uměli se na své cestě postavit každé překážce.

Prázdninové deníky29.08.2017
Před začátkem prázdnin za námi přišla maminka od Verunky, která má neotřelé nápady a šikovné ruce. Naučila nás, jak si vyrobit prázdninové deníky. Děti s nadšením tiskly, stříhaly, lepily a vymýšlely záložky. Jakmile deníky dokončily, vytvořily první zápis. Ten byl o společné návštěvě Permonia. Snad se dětem podařilo deníky zaplnit i více. Hned po prázdninách si s nadšením ukážeme a povíme, co jsme během léta prožili.

Školní piknik08.08.2017
Na konci školního roku proběhlo „Piknikové odpoledne“ – akce, na které se setkali rodiče, žáci a členové školního týmu. Všichni si tak mohli společně popovídat a pobavit se. Pro zpestření byla pro děti připravena stezka s kvízem, pro rodiče hudební vystoupení žáků. Setkání se velmi vydařilo. Rádi bychom touto cestou poděkovali všem rodičům i dětem za účast, za vytvoření skvělé atmosféry i za všechny pochoutky, které na piknik přinesli.

Ruční papír21.06.2017
Na výukovém programu s názvem „Ruční papír“ se žáci 1. A nejprve seznámili s postupem výroby recyklovaného papíru. Popovídali si o tom, co slovo „recyklace papíru“ znamená a o tom, co vše nám přinášejí stromy a jak je můžeme chránit. V druhé části programu se naši prvňáčci pustili do tvůrčí práce – každý si vyrobil svůj ruční papír, který následně výtvarně dotvořil.

Závody dračích lodí na Brněnské přehradě05.06.2017
V sobotu 3. června se naši žáci na Brněnské přehradě zúčastnili závodů dračích lodí. Díky krásnému počasí a příjemné atmosféře si tento den všichni užili a ve své kategorii „Junioři mix“ získali úžasné 1. místo. Našim mladým závodníkům a jejich rodičům za účast děkujeme a těšíme se, že se příští rok na závodech dračích lodí setkáme v ještě vyšším počtu.

Projektový týden s názvem „Mikrosvět“22.05.2017
Začátkem května jsme se vypravili na Projektový týden s názvem „Mikrosvět“. Naše vědecké týmy se s vervou pustily do objevování světa malých tvorů. Sledovali jsme pohyb a práci mravenců, zjistili, kde se ukrývají ploštice. Pozorovali jsme žábu, lovili bruslařky a vodoměrky a pomocí filtrace zjišťovali čistotu vody v rybníce. Po týdnu stráveném v krásné přírodě se již nebojíme brouků ani pavouků - dobře víme, že každý tvor má v přírodě své místo.

Slavnostní otevření nových prostor09.05.2017
V úterý 2. května jsme zahájili provoz naší školy na Bzenecké 23. Potěšil nás velký počet hostů, kteří se slavnostního otevření zúčastnili. Po přestřižení pásky následovala prohlídka prostor školy, školní zahrady i tělocvičny, kterou budou žáci využívat. Nyní je již první týden v „nové škole“ za námi. Na nové prostory jsme si velmi rychle zvykli a už se zde cítíme jako ryby ve vodě.

Trojlístek24.04.2017
Protože je pro nás velmi důležité vytvořit žákům bezpečné prostředí ve všech směrech, rozhodli jsme se, že budeme třídní schůzky pořádat formou tzv. „Trojlístku“, což znamená, že se schůzky zúčastní nejen rodič a učitel, ale i žák. V březnu jsme proto rodiče pozvali na krátkou besedu, na které jsme se pobavili o výhodách „Trojlístku“, o situacích, které by na takových setkáních mohly nastat, a o tom, jak je lze řešit. Nyní už máme třídní schůzky „učitel + rodič + žák“ zdárně za sebou a vypadá to, že se všem zúčastněným velmi líbily.

Město nebo vesnice?13.04.2017
Co je město a co je vesnice? Co mi nabízí město a co vesnice? Chci žít ve městě, nebo na vesnici? Tyto a další otázky si žáci 1. A pokládali v rámci malého projektu Město nebo vesnice. Většina žáků by ráda žila na vesnici kvůli přírodě, klidu a možnosti volnějšího pohybu. Přesto v pracovních činnostech všichni stavěli města. Vybavení měst bylo opravdu komfortní! Nechyběly bazény, kina, nemocnice ani moderní výtahy.

Létající dědeček29.03.2017
„Nápaditý děda Tomáš je pro děti skvělým kamarádem, a to hlavně ve chvílích, kdy jsou rodiče pryč a on si s nimi hraje. A všechno by mohlo jít klidně dál, kdyby…“ Právě tak začal výukový program zaměřený na mezigenerační vztahy. Žáci I. A si na něm prostřednictvím napínavé dramatické hry a poutavého příběhu připomněli své babičky, dědečky, pratety, prastrýce. Snažili se určit jejich věk a vlastnosti a zamysleli se nad tím, co pro ně tito lidé znamenají.

Jak pečovat o zoubky17.03.2017
Nedávno nás navštívila studentka oboru Zubní lékařství. Vysvětlila nám, jak se zuby vyživují, co jim škodí a jak o ně pečovat. Věděli jsme, že čistit zuby je třeba nejméně dvakrát denně. Překvapilo nás ale, že k tomu nepotřebujeme pastu. Paní „zubařka“ nám ukázala správnou techniku čištění - takové krouživé šimrání po zoubcích a dásních. A jak zjistíme, zda na zubech nezůstal plak? Pokud nám jazyk hlásí, že jsou všechny zoubky hladké jako korálky, máme vyhráno!

The Cooking Show28.02.2017
V únoru k nám přijel Dr. Klutz, výborný herec a klaun z Austrálie, se svou „The Cooking Show.“ Malé diváky ze základní i mateřské školy neustále aktivně zapojoval do děje představení a zábavnou formou je seznamoval s novými slovíčky i krátkými větami. Všechny děti pozorně naslouchaly angličtině z úst rodilého mluvčího, mluvily, zpívaly, hrály a především se výborně bavily.

Škola čar a kouzel10.02.2017
V lednu se naše III. A proměnila ve školu čar a kouzel. Žáci se na začátku dvouměsíčního projektu rozdělili do čtyř kolejí, vyrobili si hůlky a naučili se několik základních kouzel a lektvarů. Poté měli za úkol přípravu na pololetní kouzelnické zkoušky, které všichni úspěšně zvládli. Před námi je nyní famfrpálový turnaj a tajuplná cesta, na které nás potká velké dobrodružství.

Kurz lyžování01.02.2017
Za námi je první polovina lyžařského kurzu. Na své si na svahu přišli jak naši malí lyžaři, tak i snowboarďáci. Díky skvělým instruktorům, rozdělení do mnoha skupinek a možnosti přecházet z jedné skupinky do druhé se všichni k naší i své radosti velmi rychle zlepšují. Příjemné atmosféry, radosti z jízdy i vydařeného počasí si moc užíváme!

Tajemná skříň doktora Stravy25.01.2017
V rámci předmětu Člověk a jeho svět navštívil naše třeťáky doktor Strava se svou laboratoří a ukázal jim tajuplnou skříň plnou potravin, které byly rozděleny do čtyř základních skupin. Žáci pomocí her a diskuze zjišťovali, jaké látky jsou v potravě důležité, proč je potřebujeme a v jakých potravinách je najdeme. Získali tak představu o složení jídelníčku a pitném režimu.

Přišli k nám pánové Tan a Tram04.01.2017
Když Tan nesl svému vladaři dlaždici, zakopl a dlaždice se mu rozbila na 7 kousků. Žáci z 1. A se snažili dát tyto části zase dohromady. A zkoušeli i další tvary. Byli překvapení, že jde poskládat také raketa nebo šipka. V další hodině matematiky je navštívil Tram. Přinesl spoustu použitých jízdenek. Děti se převtělily do slavného detektiva Sherlocka Holmese a vyčetly z nich spoustu informací.

Mary Poppins03.01.2017
Minulý měsíc jsme si jedno odpoledne zpestřili pohádkovým muzikálem Mary Poppins, na který jsme se vydali do Městského divadla Brno. Čekal na nás krásný příběh o neobvyklé vychovatelce Mary Poppins. Skvělé herecké obsazení, úžasné efekty, náročné taneční choreografie - to vše nás ihned vtáhlo do děje. Celé představení jsme si velmi užili.

Vánoční vystoupení na Zelném trhu02.01.2017
V prosinci se žáci z naší základní školy zúčastnili akce „Advent na Zelňáku,“ kde v rámci doprovodného programu společně zpívali vánoční písně a koledy. Představil se i školní sbor pod vedením M. Húskové. Přítomné publikum vytvořilo kouzelnou atmosféru a žáci si vystoupení náramně užili. Děkujeme všem, kteří jste nás přišli podpořit, a těšíme se na dalším vystoupení na viděnou!

Výukový program „TRADIČNÍ VÁNOCE"23.12.2016
Předvánoční těšení jsme si obohatili o výukový program, který nás zavedl do dob našich prababiček. Vyzkoušeli jsme si tradiční české zvyky, jako je lití vosku, pouštění lodiček, házení střevícem a další. Pomocí speciálního tisku jsme si vyrobili vánoční přání. Dozvěděli jsme se, že v dávných dobách se stromeček věšel ke stropu a dárky byly převážně symbolické. Cestou do školy jsme navštívili betlém na Náměstí Svobody a zazvonili si pro štěstí na zvoneček.

Vánoční dílničky14.12.2016
Na začátku prosince jsme se spolu s dětmi a jejich rodiči setkali u vánočního tvoření. Všichni si mohli vyzkoušet výzdobu papírových tašek na dárečky, výrobu vánočních stromečků, přáníček, hvězdiček a jiných krásných dekorací. Připraveno bylo také občerstvení v podobě vánočního cukroví. Děkujeme za hojnou účast a skvělou atmosféru, kterou jste na dílničkách vytvořili!

Mikuláš u nás ve škole12.12.2016
5. prosince navštívil naši školu svatý Mikuláš spolu s andělem a čertem. Děti v mateřské i základní škole potěšily tuto vzácnou návštěvu krásnými básničkami a písničkami. Tím zároveň vykoupily své drobné prohřešky – pokud vůbec nějaké měly. Za odměnu dostaly od anděla balíčky s malými dárečky. A čert? No ten u nás letos neměl žádnou práci. Opět odešel s prázdnou!

Vyjmenovaná slova22.11.2016
V rámci výuky vyjmenovaných slov po B si naši třeťáci zahráli na živé obrazy, kterými znázorňovali rozdíly v psaní y/i ve stejně znějících slovech s odlišným významem. Pantomimou vyjádřili význam dvojic slov, jako jsou např. být/bít, bydlo/bidlo, odbýt/odbít, býlí/bílý, nabýt/nabít,… Správný pravopis jim budou připomínat jejich fotografie vystavené na nástěnce.

Drakiáda07.11.2016
V sobotu jsme se spolu s rodiči a dětmi naší základní a mateřské školy sešli na Drakiádě. Pro děti zde byly nachystány stezky za pokladem, občerstvení i soutěž o nejlepšího draka létavce, děsouna apod. Touto cestou bychom rádi všem rodičům i dětem poděkovali za účast, za vytvoření skvělé atmosféry i za všechny pochoutky, které přinesli do soutěže o zlatou vařečku.

BIOSKOP - Svědkové dávné minulosti24.10.2016
Naši třeťáci v říjnu podnikli malý výlet do minulosti. Na kurzu s názvem „Svědkové dávné minulosti“ se v laboratoři BIOSKOP na Fakultě chemie a fyziky seznámili s vývojem naší planety Země. Viděli pravé zkameněliny rostlin a živočichů, dozvěděli se, kdy a v jakém prostředí žili a odlitky trilobita si dokonce sami vyrobili a odnesli s sebou domů.

Poznáváme geometrická tělesa03.10.2016
Co jsou to geometrická tělesa? Jak vypadají? Kde je najdeme kolem sebe? To jsou jen některé otázky, kterými jsme se ve 2. A minulý týden zabývali. Osvěžili jsme si pojmy koule, kvádr, krychle a válec, hledali tyto tělesa ve třídě a pomocí špejlí a plastelíny pak některé vymodelovali. Nakonec jsme společně z nejrůznějších krabiček sestavili město, které od nás dostalo název Druhákov.

Předávání certifikátů Cambridge English08.09.2016
Ve čtvrtek 8. 9. 2016 se ve třetí třídě poprvé předávaly certifikáty Cambridge English v kategorii Starters. Těmto zkouškám předcházela poctivá intenzivní příprava a ve zkouškách samotných žáci sebe, rodiče i nás učitele potěšili vynikajícími výsledky. Přejeme všem spoustu sil a dalších úspěchů v následující práci!

Pasování prvňáčků01.09.2016
1. září proběhlo v naší škole již třetí slavnostní pasování prvňáčků na členy družiny Království vědění. Letos se tohoto milého úkolu zhostila paní učitelka Jitka Hodálová coby královna a pan ředitel Richard Jurečka coby moudrý král. Po pohádkovém ceremoniálu na žáčky v lavicích čekaly malé dárečky, aby ještě více zpříjemnily vstup do jejich prvního školního roku.

Projektový týden ZŠ a MŠ Didaktis28.06.2016
Minulý týden strávily děti naší školy a školky na chatě v přírodě. Co se na pobytu odehrávalo, nejlépe vystihuje zpětná vazba našich školáků: „ Líbily se mi hry, les, míchání lektvarů a rozcvičky.“ „Bavilo mě stavět úkryt v lese.“ „Na farmě jsme si mohli pohladit zvířátka.“ „Líbil se mi výlet na farmu v Borové, bylo to 14km!“ „V autobuse jsem spal, ale zvládli jsme vyléčit Ohnivýho draka!“

Co se děje na zahrádce20.06.2016
Páteční dopoledne jsme se v 1. A věnovali projektu "Co se děje na zahrádce". Nejprve jsme překontrolovali rostlinky na naší školní zahradě, pak jsme se pěšky přesunuli k řece Svitavě, do zahrádkářské kolonie. Na zahrádkách jsme pozorovali různé rostliny a snažili se je pojmenovat. Nakonec jsme vypracovali zábavné pracovní listy k projektu.

Noc ve škole: Poklad Inků23.05.2016
Ve čtvrtek 12. 5. jsme strávili ve škole společné odpoledne na téma Poklad Inků – Dobrodružství s lamou Bellou. Tvořili jsme znaky z korálek, míchali lektvar, a luštili uzlíkové písmo. Poté jsme nocovali ve škole, ale ještě před spaním jsme si promítli pohádku „Není král jako král“. Ráno nás čekala snídaně z pekařství Makovec a z My food market. Byli jsme stateční a noc bez rodičů jsme zvládli bez úhony :)

ZŠ Didaktis v Lamacentru20.05.2016
V lamacentru Hády jsme se školou zažili velké dobrodružství. Navštívili jsme místní ovce i lamy alpaky. Zvířátka jsme si mohli nakrmit a také je pohladit. V lamím výběhu se děti dozvěděly spoustu zajímavostí, a protože původní lamí domov je v Americe, absolvovali jsme program o obyvatelích tohoto kontinentu, o Aztécích. Poznávali jsme jejich tajuplné uzlíkové písmo, obrazce na skalách a pyramidy.

Vernisáž výstavy Dominika Jurečky28.04.2016
Minulý týden u nás ve škole proběhla vernisáž výstavy našeho spolužáka z II. A Dominika Jurečky. Dominik už od svých 5-ti let rozvíjí svůj talent v ZUŠ a své práce prezentuje na soutěžích, ze kterých si již odnesl několik ocenění. Jeho obrázky zachycují přírodu a ilustrace k dobrodružným příběhům a bájím. Simonka Bernátková obohatila vernisáž hudebním doprovodem na klavesy.

Den Země22.04.2016
Ve čtvrtek 21.4. jsme si s dětmi z naší školy připomněli Den Země, a zaměřili se přitom na péči a ochranu životního prostředí. Povídali jsme si o důležitosti rostlin a o tom, jak o ně pečovat, což jsme následně vyzkoušeli i v praxi na zahrádce před školou. Poté jsme se přesunuli zpět do tříd a pracovali s materiály zaměřenými na vývoj rostlin jak v českém tak v anglickém jazyce.

Tělocvik s Didaktisem: Plavání19.04.2016
V dubnu jsme v rámci hodin tělesné výchovy absolvovali plavecký výcvik v krytém bazénu na Kraví hoře. Naši skvělí instruktoři se nám věnovali jak v rámci celé skupiny, tak v menších skupinkách, do kterých nás rozdělili podle pokročilosti. Učili jsme se různým plaveckým stylům, techniku skoků do vody, plavání pod vodou, a také to, jak se pohybovat v případech, kdy se dostaneme do vody v oblečení.

Jak pracují vědci15.04.2016
V pátek 8.4. si žáci II.A vyzkoušeli, jak pracují vědci – biologové v laboratoři. Materiálem ke zkoumání byly dřeviny a byliny z jarní přírody. Z knih, internetu a obrazových materiálů čerpali potřebné informace, ze kterých v příští hodině zpracují plakáty rostlin se základními názvy.

e-Twinning - Global Penfriends14.04.2016
V Anglickém klubu jsme se s dětmi z 2. ročníku v rámci programu e-Twinning zapojili do projektu Postcard Exchange in Europe, jehož smyslem a cílem je poznat a prozkoumat rozmanitost Evropy. Startovním bodem je vzájemné posílání pohlednic dětí z různých koutů Evropy. Do školy nám tak přicházejí pohlednice z různých zemí a děti také samy zkouší psát pozdravy z Česka v anglickém jazyce.

Výtvarná soutěž „Příroda kolem nás“13.04.2016
Náš spolužák z II.A Dominik Jurečka se zúčastnil celostátní dětské výtvarné soutěže „Příroda kolem nás“, které se letos zúčastnilo 115 škol a školských zařízení s 1 125 pracemi. V pestré škále mnoha výtvarných prací se Dominik se svým obrazem „V lese“ umístil na úžasném 1. místě. Jsme rádi, že naši žáci rozvíjí a uplatňují svůj talent také na mimoškolních akcích a Dominikovi gratulujeme.

Roztanči svůj šátek12.04.2016
V hudební výchově jsme v I.A tentokrát tančili se šátky. Nejdříve každý svůj šátek roztančil intuitivně v rytmu hudby, poté jsme se naučili několik názvů temp, podle kterých jsme se zkoušeli pohybovat. Tento pohyb jsme potom vyjádřili barevně na papíře. Kromě skvělé zábavy jsme rozvíjeli naše vnímání hudby, pracovali na umění znázornit pohyb, a k tomu známe něco více z hudební terminologie! :)

Přípravný kurz Cambridge English08.04.2016
V rámci anglického klubu jsme se ve druhé třídě pustili do přípravného kurzu na zkoušku Cambridge YLE, ze které si odneseme mezinárodní certifikát. Kurz nám neslouží pouze ke složení zkoušky, ale hlavně nás zábavnou formou učí angličtinu. Úspěšné absolvování zkoušky pro nás tak bude povzbuzením k dalším pokrokům v osvojování si tohoto mezinárodně užívaného jazyka.

Společný víkend ZŠ a MŠ Didaktis na Dolní Moravě29.03.2016
Minulý víkend jsme se s naší základní a mateřskou školou vydali na hory do lyžařského střediska na Dolní Moravě. Pobytu se kromě dětí z naší školy a školky zúčastnili také jejich rodiče a další členové rodin. Tento společný pobyt vnímáme jako důležitou součást přístupu ke vzdělávání na naší škole a vážíme si přítomnosti všech zúčastněných.

Těšíme se na jaro21.03.2016
Březen je předurčen k setí a sázení. Ani my v 1. A jsme na jaro nezapomněli a pustili jsme se do setí obilí. A protože jsme už školáci, vzali jsme celou práci „vědecky“. Květináčky pravidelně zaléváme a rostlinky, které již vyrazily na svět, jsme si náležitě změřili a zapsali.

English Star 201618.03.2016
Žáci naší školy se úspěšně zúčastnily soutěže v anglickém jazyce English Star 2016. Naši reprezentanti si vedli v prostředí velké konkurence dětí ze ZŠ Bakalka - Základní škola s rozšířenou výukou jazyků a Anglická ZŠ Mendlovo náměstí velmi dobře a obsadily první místa: ADAM DOZRÁL - 1. místo, KLÁRA HLADKÁ - 2. místo, JURAJ TARÁBEK - 1. místo., SIMONA BERNÁTKOVÁ - 4. místo.

Rozmanitost přírody16.03.2016
Minulý týden proběhl v naší škole ve II.A pod vedením paní lektorky z Rezekvítku program pro první stupeň ZŠ na téma „Rozmanitost přírody“. Během tohoto kurzu jsme se seznámili s životními cykly rostlin i živočichů a hledali odpovědi na otázky: Co se děje s různými rostlinami během roku? Jak se jim daří v zimě? Porostou na stejném místě jako letos i v příštím roce?

Creativity takes courage11.03.2016
Myšlenka slavného umělce Henriho Matisse „Creativity takes courage“ skvěle vystihuje hodiny výtvarné výchovy u nás ve škole. Když tvoříme, jsme odvážní, jsme kreativní, a v rámci projektu CLIL s námi zároveň paní učitelka angličtiny procvičuje aktivní užívání tohoto cizího jazyka.

Masopust02.03.2016
V naší škole jsme si únorový Masopust užili naplno. Vyrobili jsme, nebo přinesli masky, naučili se tradiční říkanky a společně s dětmi ze školky vyrazili na bláznivý masopustní průvod do redakce. Za šíření maškarního veselí a legrační básničky nás naši milí redaktoři s úsměvem přivítali a odměnili dobrotami.

Start do nového pololetí v I.A23.02.2016
V I.A máme za sebou svoje první vysvědčení, ze kterého máme všichni velkou radost, a společně jsme tuto událost pěkně oslavili. V novém pololetí nám naše milé paní učitelky připravily „Cestu kolem světa“, kterou jsme následně znázornili ve výtvarné výchově. Že učení je zábava jsme zjistili při stavění z kostek a dalších zajímavých aktivitách v rámci projektu „Učení je hra“.

Bruslení18.02.2016
V naší škole se v rámci hodin tělesné výchovy rozhodně nenudíme, protože se učíme spoustu nových dovedností. Po podzimním plavání jsme se v průběhu zimního období začali věnovat zimnímu sportu - bruslení na ledě. Pod vedením zkušených lektorů tento sport pilně trénujeme a zároveň si ho naplno užíváme!

Pancake Tuesday17.02.2016
Pancake Tuesday je tradiční den, který se slaví v mnoha anglosaských zemích. Tato obdoba českého Masopustu se slaví v úterý, vždy den před Popeleční středou „Ash Wednesday“, která je začátkem postní doby. S dětmi jsme vyzkoušeli umíchat těsto na palačinky podle anglického tradičního receptu a na pánvi usmažit. Podívejte se, jak se nám dařilo. Olizovali jsme se až za ušima!

Se školou v divadle25.01.2016
Přes sníh a mráz jsme se minulý pátek vydali ze školy do divadla na představení oblíbeného českého televizního seriálu Mach a Šebestová. Pohádka o dobrodružství nerozlučných spolužáků z 3B a kouzelném utrženém sluchátku, které splní každé přání, se nám moc líbila a už teď se těšíme, kam nás naše paní učitelky vezmou zase příště!

Zápis s CK Didaktis20.01.2016
Během prvního měsíce v roce proběhl v naší škole Zápis nanečisto a Zápis. Na začátku děti obdržely od CK Didaktis letenku na úžasný let balonem kolem světa. Tento výlet měl několik zastávek v různých zemích, kde bylo třeba za asistence našich letušek (paní učitelek) splnit několik zajímavých úkolů. Všem dětem a jejich rodičům moc děkujeme, že se s námi vydali na cestu a těšíme se na nový školní rok.

Beseda s autorkou knih pro děti18.12.2015
Mezi předvánoční překvapení, které jsme dětem připravili, patřila i beseda s paní Ivonou Březinovou, známou autorkou knih pro děti. Ta napsala mimo jiné i slabikář, ze kterého se prvňáčci na naší škole učí číst. Paní Březinová dětem povyprávěla, jak se stala spisovatelkou, a dala jim tipy, jak si můžou na spisovatele hrát oni sami.

První "Koumáček"18.12.2015
V úterý 15. prosince proběhlo první setkání Koumáčku. Vrátili jsme se k tématu podzimu a věnovali jsme se otázce, proč na podzim žloutne listí a padá ze stromů. Zaměřili jsme se na cizí slovo fotosyntéza, vyluštili obrázkové sudoku a zašifrované názvy stromů.

Adventní dílničky14.12.2015
Minulý týden se v naší škole uskutečnily Adventní dílničky. Na jednotlivých stanovištích, která bylo možné vybírat podle stupně obtížnosti, si mohly děti společně s rodiči vyrobit různorodé dárečky. Vznikali tak sněhuláci z ponožky, andělíčci na špejli, a vánoční přání. Děkujeme všem zúčastněným za zapojení se do vytváření krásných výtvarných výrobků a hlavně milé vánoční atmosféry.

Krakonošské pohádky a papíroví Mikuláši08.12.2015
Program v naší základní škole byl minulý týden velmi nabitý a my si z něho odnášíme spoustu pěkných zážitků! Kromě návštěvy Mikuláše jsme se vydali do dětského loutkového divadla Radost na Krakonošské pohádky. Tu správnou Mikulášskou náladu jsme si ve II.A vytvořili, když jsme si vyrobili mikulášské čepičky.

Mikuláš ve II. A07.12.2015
Mikuláš zná dobře všechny děti, a tak se minulý týden přišel v doprovodu s andělem a čertem podívat také do naší II.A. Nejdříve vyhledal ve své svaté knize jména všech nezbedníků, na které si čert přichystal pytel. Když mu ale děti zazpívaly a zarecitovaly, a slíbily, že se budou snažit být poslušné a pracovité, anděl jim rozdal balíčky s dobrotami.

Mikuláš v I.A07.12.2015
Minulý týden se Mikuláš přišel podívat také do naší základní školy. Nejdříve společně s čertem a andělem zavítali do I.A. Děti udělaly Mikuláši radost, když mu zazpívaly a zarecitovaly písničky a říkanky. Nakonec od anděla dostaly balíčky s dobrotami a slíbily, že se budou snažit být hodné a pilné.

Dýňobraní v I.A05.11.2015
V rámci „Halloweenského týdne“ jsme v první třídě uspořádali „Dýňobraní“. Od paní učitelky jsme se zase dozvěděli něco nového, procvičili si, co už známe a zároveň si užili spoustu legrace. Dýně jsme vydlabali, nakreslili na ně obličeje, a po jejich vyřezání jsme s nimi vyzdobili naši školu. Samozřejmě v ostatních hodinách nechyběly různé dýňové příklady a cvičení s dýněmi.

Oranžový den ve II.A29.10.2015
Oranžový den jsme si minulý týden užili také ve druhé třídě. Rodiče nám nachystali oranžové oblečení, ve kterém jsme ve škole strávili celý den. V různých předmětech jsme řešili úkoly zaměřené na podzimní přírodu a ozdobili jsme si třídu a chodbu na oranžový dýňový Halloween. Pak jsme společně vydlabali dýně a nachystali sváteční tabuli. Po obědě jsme si dali výborné oranžové koláče.

Oranžový den v I.A15.10.2015
Ve čtvrtek 15. 10. se v 1. A uskutečnil Oranžový den. Povídali jsme si o tom, jak vzniká oranžová barva, děti v matematice počítaly oranžové dýňové příklady a uspořádali jsme si Oranžovou hostinu, která sestávala z oranžového jídla a pití - ovoce, zelenina, džus, dýňový dort. Nakonec jsme navštívili naše kamarády ve školce, kterým jsme předali dárečky – oranžové dráčky (záložky do knížek).

Jazykově-vzdělávací pobyt na Maltě14.10.2015
Minulý týden některé děti z naší školy prožily na slunečné Maltě v rámci jazykově-vzdělávacího pobytu. Jejich nabitý program obsahoval například výlet do Mediterreano water parku, kde si užily delfiní a tulení show. Na procházkách po pobřeží sbíraly mušle a při návštěvách měst pozorovaly zajímavé architektonické památky. V jazykové škole zlepšovaly děti svoji úroveň v angličtině a volné chvíle trávily u bazénu nebo na hřišti. Z pobytu si odvezly nejen jazykový certifikát, ale také spoustu úžasných zážitků.

Návštěva Knihovny Jiřího Mahena09.10.2015
V naší škole se učíme nejen v lavicích. Žáci 1. A v rámci projektu Čtenářské dílny navštívili Ústřední knihovnu Jiřího Mahena v Brně. Seznámili se s pravidly knihovny, s tím kdy a kde je možné si knihy půjčovat, a jak se k nim chovat. Nejblíže poznali oddělení pro děti, kde si knížky prohlíželi a učili se je vyhledávat. Návštěva se dětem tak líbila, že většina z nich odcházela se čtenářským průkazem a zapůjčenou knihou.

Kadlcův mlýn02.10.2015
Děti z 1. a z 2. třídy základní školy vyrazily minulý pátek na projektové dopoledne do Mariánského údolí. Poté se přesunuly do restaurace Kadlcův mlýn, kde strávily příjemné odpoledne i se svými rodiči a sourozenci.

Fotorekvizity02.10.2015
V družině se nenudíme. V tomto týdnu se děti bavily výrobou vlastní fotorekvizit. Potom se s nimi mohli jejich tvůrci vyfotit.

Pasování prvňáčků04.09.2015
1. září nám do školy přibyla další parta vědychtivých žáčků. Budoucí paní učitelka Andrea Kalusová se proměnila v královnu vědění a pan ředitel Richard Jurečka se ujal pasování nových prvňáčků. Po pasování se všichni přesunuli do své třídy, kde je písničkou uvítali druháčci. A pak už mohli usednout do svých nových lavic a pustit se do práce...

Předávání vysvědčení15.07.2015
Naší školou prošel první ročník dětí, které za své celoroční snažení obdržely ocenění v podobě vysvědčení, rytířských erbů a dalších dárečků. Náležitě oceněna byla i paní učitelka první třídy. Po předání vysvědčení následovala bujará oslava ve formě vodních hrátek. A prvňáčci se nám rozprchli na prázdniny.

Škola v přírodě14.07.2015
Jak se měli prvňáčci na škole v přírodě? Přeneste se spolu s námi pomocí fotek na ekofarmu Jalový dvůr, kde si děti užívaly společný čas, přírodu a spoustu zvířátek.

Páteční výlet19.06.2015
Minulý pátek se prvňáčci z naší školy vypravili do okolí Brna na cestu Těsnohlídkovým údolím z Klajdovky do Bílovic a odtud zpět do Brna. Po cestě si povídali o mnoha zajímavostech historických i přírodních, v Bílovicích si na závěr zahráli minigolf nedaleko Myslivny lišky Bystroušky.

Výstava masožravých rostlin01.06.2015
Prvňáčci z naší Základní školy Didaktis se vydali na exkurzi do Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty MU na výstavu masožravých rostlin. Každý žáček při vstupu do botanické zahrady obdržel Deník botanika, kam si všechny zajímavé informace mohl zapsat. Děti byly z výstavy nadšené a kromě získaných informací a zážitků si z výstavy odnesly také některé masožravky.

Noc ve škole15.05.2015
Jaké to je, spát sami bez rodičů, si vyzkoušeli naši prvňáčci během včerejší noci. Po společném opékání na školní zahradě a rozloučení s rodiči je čekalo luštění magických hlavolamů, hry na pomoc pohádkovým bytostem a tvoření příšerek z ovoce a zeleniny. V 9 hodin se naše třída proměnila v jedno velké ležení, v němž šlo jen obtížně rozeznat, komu patří ruka nebo noha vykukující z velké hromady spacáků.

Gymnastický sál14.04.2015
Po ukončení plaveckého výcviku probíhá výuka tělesné výchovy 1. třídy v gymnastickém sále nedaleko školy. Poprvé si ho mohli naši prvňáčci užít minulý pátek. Pořádně se tu vyběhali a vyřádili, vyzkoušeli si překážkovou dráhu se zavázanýma očima a zahráli si spoustu pohybových her.

Masopust26.02.2015
Masopustní průvod dětí i pedagogů z naší základní a mateřské školy s různými maskami hlučně a vesele prošel v minulém týdnu redakcí i obchodem nakladatelství Didaktis.

Klub s rodilým mluvčím19.02.2015
Do pravidelného odpoledního programu dětí Základní školy Didaktis jsme zařadili již třetí anglický klub, který probíhá každé úterý. Vede ho Daniel. Pochází z Anglie a děti si ho hned od prvního setkání velmi oblíbily. Fotky z klubového setkání s Danielem, věnovaného tentokrát oblíbeným jídlům, naleznete v naší fotogalerii.

Předávání vysvědčení29.01.2015
Své první vysvědčení si dnes ze školy odnesli naši prvňáčci. V pavilonu Anthropos se nejdříve přenesli do dob bájných hrdinů starověku a vyzkoušeli si, jaké to je být bohem na Olympu. Poté se přesunuli do ještě dávnějších dob a za obdivného přihlížení obrovitého mamuta dostali od paní učitelky Petry pololetní slovní hodnocení. Hodnocení ovšem získala od dětí také paní učitelka – chcete vidět jaké? Podívejte se do naší fotogalerie.

Zápis nanečisto13.01.2015
V sobotu 10. ledna proběhl v naší základní škole Zápis nanečisto. Při cestě kolem světa jsme si procvičili čísla, písmena i tvary, potkali se s indiánem a zažili spoustu dalších dobrodružství.
Řádný zápis do 1. ročníku proběhne ve škole 23. 1. 2015 od 14 do 18 hodin a v sobotu 24. 1. 2015 od 9 do 12 hodin. Těšíme se na všechny budoucí prvňáčky a jejich rodiče!

Plavání11.12.2014
Děti z 1. třídy naší školy jezdí každý týden do aquaparku v Brně - Kohoutovicích na plaveckou výuku. Tady se pod dohledem zkušených lektorů zdokonalují v plavání. Zbývá i dost času pro různé vodní hrátky. Podle fotek je vidět, že pod vodou jsou děti jako doma a tyto (pod)vodní chvíle si opravdu užívají.

Mikuláš09.12.2014
V pátek i do naší základní a mateřské školy zavítala skupina čerta, anděla a Mikuláše. Ke každému z dětí Mikuláš promluvil a vyslechl si, co si pro něj děti připravily. Nakonec každé z nich dostalo balíček plný dobrot a s mikulášskou skupinou se drobotina rozloučila zimní písničkou.

Relaxační místnost02.12.2014
Děti z 1. třídy základní školy zavítaly do nové relaxační místnosti, kde si ve volných chvílích mohou užívat aktivního odpočinku.

Halloween v ZŠ Didaktis04.11.2014
V pátek 31. října jsme si po návratu z plavání v 1. třídě uspořádali oslavu Halloweenu. Nechyběla spousta dobrot ani děsivé kostýmy. Čarodějnicemi, kostlivci i dalšími postavami se naše třída jen hemžila.

Jak se z nás stali stavitelé30.10.2014
Z prvňáčků ze Základní školy Didaktis se stali stavitelé. A stavebním materiálem nebylo nic méně zajímavého než kostkový cukr. Protože jsme se snažili a nechali si na sladké stavební kostky zajít chuť, vytvořili jsme spoustu krásných staveb. Posuďte sami.

Prvňáčci – první plavání17.10.2014
V pátek 17. října se naši prvňáčci poprvé vypravili do Aquaparku Kohoutovice, kam je ráno odvezl speciálně vypravený autobus. Děti se toho v bazénu hodně naučily a hlavně si toho spoustu užily. Na plavecký výcvik budou v rámci hodin tělesné výchovy dojíždět po několik měsíců každý pátek.

Drakiáda14.10.2014
V pátek 10. října se naši prvňáčci vydali společně s předškoláky na Medlánecké kopce, kde uspořádali společnou drakiádu. Společně jsme si užili krásného počasí, čistého vzduchu a příjemně stráveného času s kamarády.

Exkurze na letiště ve Slatině13.10.2014
Pátek 3. 10. jsme s prvňáčky věnovali exkurzi na letiště ve Slatině, která se nám krásně hodila do tématu dopravy v prvouce. Děti zaujalo poutavé vyprávění průvodců, možnost nahlédnutí do dění na letišti i psi, draví ptáci a zajíc, kteří prostor letiště rovněž obývají.

Výlet do arboreta08.10.2014
V pátek 26. září jsme se vypravili do arboreta Mendelovy univerzity, které bylo zpřístupněno veřejnosti v rámci programu „Barvy podzimu“. Prohlédli jsme si areál i doprovodné výstavy obrazů, vazeb a skalniček, zahráli si hry a také vyřešili pár záhad.

Pasování prvňáčků02.09.2014
1. září proběhlo v Základní škole Didaktis slavnostní pasování prvňáčků na členy družiny královny vědění. Král s královnou přijali děti ve školní družině, kde prvňáčci složili slavnostní slib, a mohli být tedy oficiálně přivítáni do Království vědění. Potom se šli s královnou podívat do své třídy, prohlédli si učebnice a spoustu dalších věcí, které tam již na ně čekaly. Nechybělo ani společné focení.

Edukativně-stimulační kroužek11.06.2014
V úterý 10. června proběhl další edukativně-stimulační kroužek pod vedením paní učitelky Mgr. Petry Tomanové. Děti se tentokrát vypravily pod mořskou hladinu. Učily se dýchat a komunikovat pod vodou, potápět se, poznávat různé tvary a k tomu všemu hledaly podle mapy poklad.

Edukativně-stimulační kroužek27.05.2014
V úterý 27. května proběhl další edukativně-stimulační kroužek pod vedením paní učitelky Mgr. Petry Tomanové. Děti se tentokrát s lovcem Pampalinim vypravily balónem do Antarktidy. Stavěly tam sněhuláky i iglú, zpívaly písničky, putovaly po ledových krách a celou dobu sbíraly rybičky, které jim napověděly, kam poletí příště.

Edukativně-stimulační kroužek13.05.2014
V úterý 13. 5. 2014 proběhl druhý edukativně-stimulační kroužek pod vedením paní učitelky Mgr. Petry Tomanové. Děti se s lovcem Pampalinim vypravily balónem do Ameriky, seznámily se s indiány, poznaly jejich řeč a písmo, setkaly se s medvědy a nakonec získaly hrnec plný zlata.

Edukativně-stimulační kroužek06.05.2014
V úterý 6. 5. 2014 proběhl první edukativně-stimulační kroužek pod vedením paní učitelky Mgr. Petry Tomanové. Děti se s lovcem Pampalinim vypravily balónem do Afriky, poznaly tamní zvířata i řeč, a dokonce se naučily hrát na hudební nástroje.

Zápis do 1. třídy aneb Jak jsme cestovali kolem světa07.02.2014
Ve dnech 7. a 8. února 2014 se na Základní škole Didaktis s.r.o. uskutečnil zápis do 1. třídy. Jako téma zápisu byla zvolena cesta balónem kolem světa. Děti si v cestovní kanceláři CK Didaktis vyzvedly pasy, na dalším stanovišti si připravily balón a putování mohlo začít. Navštívili jsme společně Evropu, Asii, Ameriku, Afriku a Austrálii. Budoucí prvňáčci si z celé cesty odnesli spoustu zážitků a také malý dárek.