Aktuality základní školy

Školní počítačový kroužek25.2.2022

V roce 2021/22 probíhá na ZŠ Didaktis Počítačový kroužek. Kroužek se koná jednou týdně ve dvou skupinách celkem pro 16 dětí. Už po prvním pololetí se máme čím pochlubit.
Protože rozumět tomu, jak se asi všechny ty programy, které na počítačích a mobilech používáme, dělají, a schopnost rozložit si velký problém na několik malých, je velmi užitečná dovednost, vrhli jsme se v prvním pololetí na základy programování. Pracovali jsme na webové platformně code.org,  která nám umožnila skládat si základní programy pomocí vizuálního jazyka, podobného Scarchi, v atraktivních prostředích s motivy Angry Birds nebo Minecraftu.
Naučili jsme se klást jednoduché příkazy za sebe tak, aby ve výsledku řešily zadání, používat cykly s daným množstvím opakování i nekonečné. V závěru také programování založené na událostech. A právě v těchto hodinách, při práci ve skupinkách vznikly, jednoduché hry, o které se s Vámi chceme podělit.
Zde jsou, s popisem samotných autorů:

Výbušný simulátor: Hra je o tom, že unikáš creeperům. Když se tě dotkne creeper, vybuchne a zabije tě. Cílem je získat 10 skóre. Bod získáš tím, že se dotkneš zombíka. To zároveň přidá 3 další zombíky.

minecraft: Dostaň co nejvíc skóre zabíjením mobů (a pozor na zabijácký krávy) :-)

Ostrov plný nebezpečí: V noci tě začnou honit zombíci a musíš chytit co nejvíc slepic

#TomášSatoranský: Je to basketball

Dance with Dog Kyng :-): Ciara: Level up

Crazy Minecraft: Získej 1000 skóre

Výbušný simulátor: Přežij nájezd creeperů a posbírej diamanty od zombíků

V nadcházejícím pololetí se zaměříme na grafiku, animaci, tvorbu a editaci videa.

Zpět na přehled aktualit