Na Drakiádě se létalo, ale i mlsalo8.11.2021

V sobotu 6. listopadu se uskutečila v Akátkách na Vinohradech, kousek od školy Drakiáda pořádaná Klubem rodičů ZŠ Didaktis. Počasí nám přálo tak napůl – bylo slunečno, teplo (na listopad), ale téměř bezvětří. Ale i tato skutečnost malé i velké návštěvníky neodradila, a tak v hojném počtu dorazili už na 10.00 hod. Kromě draků s sebou přinesli sladké a slané pochoutky, a především dobrou náladu. K osvěžení byl nachystán čaj, dětský punč, káva a svařák. A pro ty, co zrovna nepouštěli draky, zde byly připraveny stanoviště s úkoly.

Na jednotlivých stanovištích děti sbíraly razítka. Za nasbíraných alespoň 6 razítek z úkolů si pak mohly děti vybrat odměnu dle svých představ. Kolem 12.30 jsme postupně Drakiádu ukončili. Soudě dle fotek a úsměvů na tvářích návštěvníků se akce vyvedla, ačkoli do příště je potřeba navařit více dětského punče, který doslova šel na dračku :).

Velké poděkování patří především paní Martině Böhmové, která celou akci naplánovala a organizovala. Také bychom rádi poděkovali všem rodičům (nejen z řad KR), kteří se ať už přímo či nepřímo podíleli na akci. Poděkování patří také paní Kateřině Cimprichové z Pardubic za pestrou nabídku prodeje draků a v neposlední řadě také RC Jasmínka, které nám zapůjčilo stoly a také všem, kteří věnovali dobrovolný příspěvek. Celkem se na Drakiádě vybralo 1 103,- Kč a tato částka bude využita na Vánočním jarmarku ZŠ Didaktis, který se bude konat 14.12.2021.