BUM! Konference, kterou pořádají učitelé pro učitele21.10.2021

Už je to tady! Opět po 2 letech se uskutečnil BUM!
V sobotu 23.10. se v naší škole uskutečnil Brněnský Učitelský Meeting, což je moderní konference, kterou pořádají učitelé pro učitele.
Špičkoví čeští kantoři, mezi nimiž je i řada držitelů prestižních ocenění a nominací na cenu Učitel roku či světovou Global Teacher Prize, připravili více než 30 workshopů a přednášek v 7 sekcích, kterých se zúčastnilo přes 130 učitelů z celé České republiky.
O akci informoval 27.10. i deník Právo: Aby byla škola opět hrou
Lektoři zde předávali své zkušenosti např. o tom, jak zapojit do výuky českého jazyka nebo matematiky na prvním stupni základních škol 3D tiskárnu, jak připravit atraktivní hodiny matematiky či zeměpisu, jak pracovat s nadanými dětmi či jak děti motivovat například slovním hodnocením. V rámci konference se však mohli učitelé také naučit vytvářet komiksy, podcasty nebo hrát na bubny džmebe a dověděli se, jak vše využít v práci s dětmi.
Velký zájem mezi pedagogy byl také o současné trendy ve využití moderních technologií a o problematiku, kterou řeší nejen učitelé, ale i rodiče, a to kybernetická bezpečnost dětských uživatelů internetu a obecně čas, který tráví děti u počítačů a mobilních zařízení.
Celý program najdete ZDE.
Hlavním motivem akce je tradičně: Sledujeme trendy, zkoušíme nové metody a teď to ukážeme i Vám.
Akci pořádají společně Základní škola Didaktis a GUG.cz.