Koumáci si vyzkoušeli strategické hry i průjezd bludištěm12.10.2021

Koumáci jedou naplno, a to nejen u starších a zkušenějších ročníků. Skvěle se rozjeli i naši začátečníci, prvňáčci.
Čtvrté a páté třídy si tentokrát vyzkoušely strategické hry. Prvňáčci nastartovali svá "autíčka" a zkusili projet bludištěm. Nevtáhl do těchto pokusů některý prvňáček i vás?
:-)

I když se čtvrťáci a páťáci nejdřív tvářili, že vše zvládnou hravě, a v úvodu zazněly hlášky jako "easy", "brnkačka" a podobně, brzy se ukázalo, že to nebude jen tak nějaké hračičkování. Zapojení pozorování, koncentrace a paměti už pro nás není nic neznámého. Současně to však chtělo i porozumění geometrickým pojmům, logické uvažování, analýzu situace, plánování svých tahů a předvídání tahů soupeře. Děti to bavilo, mozkové závity jely naplno, takže příště opět strategie, ale přejdeme ještě o level výš.
Také Koumáčkům, prvňáčkům, se zdál úkol zpočátku lehký, ten se ale rázem zkomplikoval, když se na našich vozidlech vyskytla závada a nebylo možné odbočovat vpravo. A protože děti zřejmě spořily benzín a neustoupily od varianty jet co nejkratší cestou, úkol se některým vyřešit nepodařilo. Zato všichni přišli na to, jak důležité je nevzdávat se! A to je někdy mnohem těžší než vyřešit úkol! Dokázali to i tím, že "parkování" z druhého úkolu si hned plánovali vyzkoušet i doma.