Aktuality základní školy

Z Čech až na konec světa23.8.2021

Na konci měsíce července jsme se v rámci našeho druhého příměstského tábora vydali na dobrodružnou cestu z Čech až na konec světa. První den našeho putování se nesl ve znamení velkých příprav a plánování. Jako správní dobrodruzi jsme si založili turistické deníky, vytvořili cestovní pasy, a s pomocí hry, jsme zjistili, co si nesmíme zapomenout přibalit na cestu. Přestože jsme byla skupina cestovatelů téměř holčičí, nezalekli jsme se vydat na cestu za velkým dobrodružstvím.

Celý týden byl nezapomenutelným dobrodružstvím, plný her, tvoření, objevování a zábavy. A my se zase těšíme na další společnou výpravu!!!

 

V úterý jsme nasedli do námi ozdobených vagónů a vydali se Transsibiřskou magistrálou do studeného Ruska. Naše cestovatelky zjistily, že cesta skrze Rusko je opravdu náročná a zdlouhavá, ale že je také třeba se pořádně přiobléknout. Přes Rusko jsme docestovali do divuplné Číny, kde jsme mnichům pomohli ochránit Velkou čínskou zeď či vesničanům stavět jejich obydlí.

Na sklonku dne jsme stihli doplout do země vycházejícího slunce - Japonska, kde jsme mohli doslova ochutnat a nasát exotiku této země. Navštívili jsme mistra Sushi, který nám vysvětlil a ukázal, jak se tato místní delikatesa vyrábí. Následně jsme si sami vyzkoušeli tuto tradiční japonskou pochoutku připravit.
 
Třetí den jsme společně trajektem dopluli do světadílu protinožců a v oblasti Stránské skály jsme se seznamovali s australskou faunou, flórou a kulturou původních obyvatel. Od Aboriginců jsme se učili zkrášlovat tělo, malovat na kameny a zaposlouchali jsme se také do uklidňující melodie didgeridoo. Následně jsme se pak vrhli na ptakopysčí piškvorky, sbírali klokaní ocásky či skládali vlajku Austrálie.
 
Ve čtvrtek se celá naše výprava přesunula na kontinent horké Afriky. Naše putování po Africkém kontinentu jsme zahájili prozkoumáváním Egypta, jedné z nejstarších civilizací. Při archeologickém bádání jsme v pyramidách luštili hieroglyfy, a přitom se nám podařilo probudit i pár mumií. Naštěstí jsme před nimi unikla naše cesta mohla pokračovat.  Zavedla nás do afrického vnitrozemí, kde jsme neopomněli navštívit Viktoriiny vodopády, studovat život divoké zvěře a pozorovat tamní rostlinstvo.
 
Poslední den našeho dobrodružného putování jsme zakončili v Americe návštěvou indiánského obydlí, kde jsme stavěli totem a tvořili indiánské náhrdelníky. Poté jsme se přesunuli do rušného New Yorku, kde nám díky hrám "na hamburger" skutečně vyhládlo, a proto naše další cesta byla jasná, a to rovnou do jídelny. Naším posledním zastavením byla návštěva Hollywoodu a vytváření animací pro samotnou společnost Walta Disneyho.
Zpět na přehled aktualit