Děti se ponořily do objevování zázraků přírody24.7.2021

Během uplynulého týdne proběhl příměstský tábor Zázraky přírody. Děti, které se ho zúčastnily, objevovaly každý den jiné přírodní prostředí. V pondělí jsme se všichni nejdříve navzájem seznámili, určili si pravidla a následně jsme se vydali na zahradu, kde jsme si zahráli nezapomenutelné hry jako například souboj klokanů, evoluce, liščí ocásky či moje nohy, tvoje nohy.

Úterý byl den zasvěcený lesu. Prošli jsme skrz naskrz celý park Akátky, poznávali jsme listnaté i jehličnaté stromy, nahlédli do života myslivců a lesních zvířat. Každý si také vybral jedno zvíře a vyrobil si vlastního papírového maňáska.

Středa měla být výletním dnem, bouřkové přeháňky nám ale nepřály, takže jsme vodní říši objevovali alespoň ve třídě. Na tabletech jsme tvořili animace s vodní tematikou, hráli si na přírodu a pomocí evoluce vytvářeli vlastní živé tvory.

Ve čtvrtek jsme se vydali na louku, kde jsme poznávali luční květy a jejich barvy, vytvořili si vlastní herbářový list, zahráli si na motýly a následně jsme si i velkou louku pomocí houbiček a temperových barev vytvořili. Taje studánky v Akátkách jsme objevovali v pátek. Kromě toho jsme poznávali zvířecí hlasy a řekli jsme si, které hry se nám během týdne nejvíce líbily. Hráli jsme si na lesním hřišti a dokončovali jsme animace ze středy. Zkrátka jsme prožili tolik dobrodružství, že se nám ani domů nechtělo.