Nejlepší přítel člověka v ZŠ Didaktis3.6.2021

Ve čtvrtek 27. 5. se děti z 2. B a 3. B aktivně zúčastnily programu "Člověk a pes". Na školní zahradu za námi přijely chovatelky a cvičitelky s pejsky Niro a Kate. Dozvěděli jsme se, co musí cvičený pes umět, jak reaguje na povely i jak se o něj máme starat. Ve skupinkách jsme vyřešili křížovku a ujasnili si tak, co si nezapomenout, když půjdeme s pejskem na vycházku. Nikdo se psů nebál, tak si všichni užili mazlení a drbání za ušima do sytosti - děti i psi:). Dětem udělalo největší radost, že si každý mohl zkusit psa vést přes překážkovou dráhu. Nebylo to jednoduché, ale pamlsky v ruce nám hodně pomohly! Psí dopoledne mělo velký úspěch, za týden za námi pejsci přijedou znovu s dalším programem.