UKLIĎME SVĚT - Děti ze ZŠ Didaktis pomohly uklidit Vinohrady18.5.2021

Ukliďme svět je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Letos v dubnu se do této akce zapojili také žáci ZŠ Didaktis ve spolupráci s městskou částí Brno-Vinohrady. Během 14 dní vycházely do okolí své školy na Bzenecké jednotlivé třídy, vybavené pytli, rukavicemi a hlavně velkým nadšením, aby neúnavně sbíraly to, co z nepochopitelných důvodů poletuje v parcích, válí se kolem chodníků a zachytává se v živých plotech. Pracovníci městské části potom nasbírané odpadky odváželi k likvidaci.

Děti se divily, jak je to možné, že je toho tolik? Co všechno lidé vyhazují? A proč to vyhazují na zem, když pár metrů dál stojí odpadkový koš? Na tyto otázky je těžké odpovídat, ale ukazují na to, že tyto děti už přemýšlí jinak. Tak můžeme jen doufat, že v dalších letech bude okolí jejich školy, celé Vinohrady a celý svět čistší a krásnější.
ZŠ Didaktis děkuje městské části Vinohrady za spolupráci na této užitečné akci a těší se na další.

Do akce Ukliďme svět se na jaře zapojují skupinky dobrovolníků s cílem odstranit černé skládky a nepořádek. Často si tak připomínají Den Země (22. 4.). A nebo si zkrátka jen chtějí zkrášlit prostředí, kde žijí, nebo tráví volný čas. Pokud se do sbírání zapojují děti, také proto, aby v nich rostl pocit odpovědnosti a sounáležitost s životním prostředím.