3D tiskárna v provozu!17.3.2021

Slyšeli jste již o českých tiskárnách pana Průši? A o jeho výzvě "PRŮŠA DO ŠKOLY"? Ne?

My ano! A proto jsme se ucházeli o jednu 3D tiskárnu zcela zdarma! Přišla nám, smontovali jsme ji a naším úkolem je vytvořit projekt, který bude součástí databáze modelů využitelných pro školy. Daří se nám na projektu pracovat i při distanční výuce.

Do výzvy se s nadšením a radostí zapojili naši druháci! Modelují 3D náramky, přívěšky, auta, obydlí i pomůcky do výuky. Prohlubují si tak jemnou motoriku, prostorovou představivost, vnímání a modelaci ve 3D prostředí, upevňují práci na počítači, manipulaci s myší, prohlubují estetické cítění, kreativní myšlení a spolupráci. Prostředí programu Tinkercad se zdá být i pro tak malé děti velice intuitivní a přístupné.

Kdybyste jen mohli viděl tu radost, jakou mají děti z každého vytvořeného kousku! No, nádhera! Nechcete to také zkusit?