Sbírka pyžam pro děti v Dětské nemocnici FN Brno4.2.2021

Obrovskou krabici plnou dětských pyžam a pyžamek jsme ve středu 3. února předali Dětské nemocnici v Brně. Zapojili jsme se tak spolu s našimi žáčky a jejich rodiči do sbírky dětských pyžámek pro hospitalizované děti, kterou uspořádalo Statutární město Brno ve spolupráci s Dětskou nemocnicí FN Brno.

Když jsme na začátku ledna oslovili rodiče našich žáčků, netušili jsme, jak obrovskou odezvu tato akce vyvolá. Během ledna připutovaly k nám do školy desítky pyžam, ať už nových, nebo těch, ze kterých děti vyrostly. Některé balíčky přinesli přímo naši nejmenší žáčci, mnoho nám jich však přivezli i rodiče, jejichž děti do školy zatím nesmí a učí se distančně z domu. Nakonec se nám sešlo tolik pyžam, že krabice, kterou děti vyzdobily a pomalovaly v družině, byla tak velká, že dala zabrat i dvěma silným chlapům. :-)

Chtěli bychom proto moc poděkovat všem, kteří se rozhodli pomoci a věnovali pyžamka jak pro novorozeňata, tak pro větší děti. Věříme, že každému, kdo si je oblékne, se bude určitě lépe usínat a zpříjemní mu alespoň trochu čas strávený v nemocnici.