Zetík provedl prvňáčky prvním pololetím21.1.2021

První pololetí se pomalu blíží ke svému konci a kvůli mimořádným opatřením bylo toto období obzvláště složité pro všechny prvňáky. Naštěstí máme Zetíka, pohádkového mimozemšťana z planety Zet, který našim nejmenším žáčkům pomáhal. Není proto divu, že se právě Zetík stal hlavním představitelem desítek videí, které pro děti natočily naše paní učitelky Evča a Terka ve snaze naučit na dálku školáčky základy čtení, psaní a počítání. Zetík se spolu s dětmi nejen učil, ale dělal i lumpárny, pro mnoho prvňáčků tak byl největším hrdinou.

Po nařízení distanční výuky nám nezbylo nic jiného než vymyslet pro první třídy úplně nový model výuky. Ve snaze neunudit děti při on-line výuce a zábavnou formou přitáhnout k výuce coby cenné spojence rodiče, jsme zvolili kombinaci více přístupů. Kromě klasické on-line výuky to byla právě videa, u kterých si děti mohly obraz zastavit, vrátit se a opětovně se podívat, jak například při kreslení stromu napsat písmenko s. Také díky Zetíkovi zvládly děti na dálku uvolňující cviky na zápěstí. Mimozemšťan jim ukázal, jak správně držet tužku, upravit sklon písma a dotahovat písmenka.

A i když se nám snad nakonec podařilo na dálku děti zaujmout, něco je naučit a někdy i s celou rodinou pobavit, není divu, že se většina z nich nemohla dočkat, až se škola otevře. Zvlášť, když na ně ve škole čekal jejich kamarád, Zetík.

Prvňáčci za pár dnů dostanou své první vysvědčení. U nás je tradičně pouze slovní.  Jaké hodnocení byste napsali vašemu Zetíkovi?

Zetík provedl prvňáčky pandemickým pololetím

(deník Právo ze dne 21.1.2021)