Skutečný dárek od cestovatelů ze IV.B11.1.2021

S končící vánoční dobou nám dobré zprávy nekončí. Ještě, než jsme se před Vánoci rozešli do svých domovů, věnovali jsme čas zamyšlení nad tím, co pro nás Vánoce znamenají. A protože IV. B je letos třída cestovatelská, přemýšleli a představovali jsme si, jaké Vánoce asi mají děti (a jejich rodiny) v různých koutech světa. Kromě seznamování s jinými tradicemi jsme si uvědomili, že pro některé děti by byly Vánoce, kdyby měly aktovku a pro některé, kdyby se dosyta najedly...A od tohoto uvědomění už byl jen krůček k tomu vymyslet, jak my konkrétně můžeme pomoci. Prozkoumaly jsme projekt SKUTEČNÝ DÁREK.

Proběhla velká debata o tom, co je důležitější...ZDRAVÍ? VZDĚLÁNÍ? OBŽIVA?... Šikovnou argumentací některých cestovatelů dospěla potom většina k tomu, že první k řešení je obživa. Následovalo představení možností a hlasování o tom, co vybereme za konkrétní pomoc. Děti se dohodly, že dárek zaplatí ze svých vlastních peněz a každý se zavázal přispět 50,- Kč.
A nyní už máme v rukou naše CERTIFIKÁTY o pomoci potřebným. IV. B zakoupila "20 kuřat a 2 ryby".  RADUJTE SE S NÁMI!