Pět P pro distanční výuku4.1.2021

1. Pravidelnost

Vstáváme a snídáme každý den (společně) tak, abychom začali pracovat v dobu, kterou si určíme. (Pro někoho je to v 7:30, pro jiného v 9:00.)

2. Prostředí

Dítě má svoje místo, kde pracuje do školy, má tam i pomůcky, které potřebuje, snažíme se o klidné zázemí. Respektuje taky místo a klid pro práci rodičů.

3. Pravidla

Zkusíme se spolu domluvit, jestli v každý den musí (chce) dítě splnit nově zadané úkoly/ úkoly s termínem toho dne/ aspoň jeden úkol dobrovolný – aby děti přesně věděly, co je jejich práce, co se od nich očekává a mohly si to rozplánovat. A potom se může jít bavit, trénovat na nástroj, sportovat, na počítač, ...

4. a 5. Podpora a příjemná atmosféra

Jsou nad všechna výše uvedená pravidla a pomohou nejvíc. Zkuste si, a víme, že někomu z Vás se to už daří, z těchto nezvyklých situací vzít to dobré.

Fandíme Vám!

(z pera naší paní učitelky)