Andělsko-čertovský den a hledání mikulášských dobrot8.12.2020

Blížil se Mikuláš a děti už se nemohly dočkat. Dováděly, řádily a pořád se ptaly, jestli k nám do školy přijde Mikuláš už v pátek. No jo, jenže Mikuláš prostě chodí 5.12. a v pátek je teprve 4.12., tak co s tím?

Zrodil se tedy nápad, že se za čerty a anděly mohou převléknout děti a učitelé. A tak se také stalo. První prosincový pátek běhalo po škole nespočet čertů a andělů. Všem jim to moc slušelo. Když to Mikuláš viděl, asi se rozhodl, že připraví alespoň pro 1. ročníky malou dobrotu. Jenže to vůbec nebylo zadarmo. Myslíte si, že děti musely říct básničku? Kdepak. Čekalo je luštění šifer a různých nápověd. Některé byly obrázkové, k jiným bylo třeba znát už nějaká písmena, ale když daly děti hlavy dohromady, podařilo se jim všechno vyluštit a ukryté mikulášské dobroty našly.

Na fotografie z tohoto kouzelného dne můžete mrknout přímo zde