Kdo si hraje, nezlobí (ani při online výuce) :-)24.11.2020

Online výuka nemusí být jen otrava bez kamarádů. O tom se každý týden přesvědčují naši páťáci. Kahoot, Socrative, Quizlet, Quizizz jsou slova, která znají děti nejen našeho nejvyššího ročníku, a která “nás baví”. Každý pátek pomocí těchto aplikací zábavnou formou procvičujeme, opakujeme a upevňujeme učivo. Soutěžíme v týmech i jednotlivě. Můžeme přepnout i do nesoutěžního režimu a probrat látku více do hloubky.

Myslíte, že lego je jen pro "prťata"? Tak to ani náhodou. Právě kostky lega přinesly dětem daší rozptýlení ve výuce na dálku. Díky zábavné výzvě jsme vytáhli ze skříní a z pod postelí naše lego kostky a postavili postavičky, které se objevily a stále objevují místo nás v Meetu.

A že jste o nových aplikacich nesylšeli? Rádi Vás seznámíme. :-)

Kahoot! je skvělý systém na získávání reakcí žáků propojující formální výuku se světem online. Kombinuje prvky soutěživosti se snadností použití mobilních technologií, a vytváří tak okouzlující sociální prostředí.

Socrative je jednoduchý online nástroj na tvorbu krátkých testů či kvízů pro rychlou zpětnou vazbu při výuce. Lze jej využít např. při přednášce jako metodu kontroly, zda studenti správně pochopili přednášenou látku, či zda si zapamatovali klíčové pojmy.

Jak fungují Quizizz - učitel vytvoří v prostředí webu quizizz.com online kvíz. Žáci řeší kvízové otázky buď individuálně (napříkad formou domácího úkolu) nebo společně ve třídě formou soutěže. Můžete nastartovat okamžitou hru v různých režimech.

Quizlet je interaktivní online vzdělávací platforma, která dovoluje studentům a učitelům vytvářet, ukládat a studovat jakýkoliv obsah ve formě dvoustranných kartiček a automaticky generovaných her.